szkło

Artykuły

Jak polerować taflę szkła, aby pozbyć się zbędnych rys jak też przywrócić urok starym przedmiotom?

Szyby
Author: MS
Source: MS
Idealną metodą na polerowanie szkła jest tlenek ceru. To cząstka, która razem z wodą służy do wygładzania szkła. Z jego wsparciem prosto usuwa się nacięcia jak też wszelkie inne niedociągnięcia występujące na płaszczyźnie szkiełka w czasie jego użytkowania.

Wykorzystanie luster i innych elementów ze szkła w urządzaniu wnętrz

Lustro na wymiar, łazienka
Author: Da-Bud
Source: http://www.da-bud.pl
Szkło to tworzywo znane na całym świecie od bardzo dawna. Skala jego zastosowania jest bardzo szeroka, obejmuje bowiem bardzo różne elementy. Szkło występuje także w wielu rozmaitych miejscach, niektóre z nich są przykładowo dodatkowo wzmocnione. Do tego wykorzystywany jest proces hartowania szkła, opierający się na ogrzaniu szkła do znacznej temperatury, a później włożeniu go do zimnej wody. Tą metodą uzyskuje się szkło niezwykle trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Zdarzają się specjalizacje, które będą potrzebne zawsze

Szkło
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Czasem wydaje nam się, że niektóre zawody odeszły do lamusa. Jednak nie jest to dobre spostrzeżenie. Rzeczywistość jest taka, że niektóre zawody po prostu nie są tak reklamowane, bo przecież nadal są osoby, które muszą wrabiać klucze, jak również osoby, które wymieniają szyby. Dlatego szklarz w Warszawie ma ciągle coś do zrobienia.