osoby

Artykuły

Kraj nad Wisłą może stawiać na słońce jak też elektrownie słoneczne

Wysoki biurowiec
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Wbrew cały czas panującym w naszym państwie bajkom na temat fotowoltaiki, w Polsce słońca wcale nie brakuje i nie ma powodu ażeby z niego nie skorzystać. 9 czerwca aktualnego roku ponad 50% energii zużytej u naszych zachodnich sąsiadów czerpało z paneli fotowoltaicznych.


Skoro tuż za zachodnią granicą wolno „produkować energię“, to czemu nie u nas? Przypomnijmy, że do wytwórczości energii nie jest nieodzowne ani bezchmurne niebo, ani także tropikalna temperatura.

Jak wycenić wartość spółki?

kodeks pracy
Author: Tomtom Suites
Source: http://www.flickr.com
Rozróżniamy trzy metody na wycenę wartości rynkowej kapitałów własnych. Przynależą do nich: metoda DCF, metoda porównawcza oraz metoda wyceny aktywów netto. Metoda dochodowa polega na dokonaniu szacunkowych obliczeń przypływów pieniężnych, jakie zostaną uzyskane przez spółkę.

Tłumacz przysięgły - na czym polega jego funkcja?

tłumacz
Author: Herbert Guedes
Source: http://www.flickr.com
Tłumacz przysięgły to postać zaufania publicznego, która specjalizuje się w przekładzie np. dokumentów procesowych, biurowych jak również może certyfikować tłumaczenia i odpisy przyrządzone przez inne osoby. Do poświadczania tłumaczeń jak również poświadczania odpisów zaświadczeń tłumacz zaprzysiężony wykorzystuje pieczęć, zawierającą w otoku jego godność i oznaczenie języka, w zakresie jakiego ma uprawnienia, a w środku lokalizację na liście tłumaczy przysięgłych.

Ciekawe schody – element użyteczny i ozdobny

dom - zbliżenie
Author: Karen Eliot
Source: http://www.flickr.com
Schody to nieodzowna część różnych mieszkań. Doskonale wiemy, do czego służą. Jednakże nie wszyscy wiedzą, jak fantazyjne mogą przybierać formy. Schody to element budynku lub specjalnego uformowania terenu, który umożliwia procesy komunikacyjne między różnymi poziomami
.

Współczesna medycyna – jakie zapewnia dziś możliwości chorym oraz jakie posiada ograniczenia?

lekarz medycyna
Source: pixabay.com
Medycyna to jedno z najważniejszych osiągnięć nowoczesnego człowieka. Czemu? Pozwala leczyć wiele chorób, jakie jeszcze do niedawna były śmiertelne, a sporo z nich zupełnie wyeliminowała. Przykładem jest między innymi dżuma, która w średniowieczu wyludniała całe miasta, a przecież współcześnie już w ogóle nie występuje. Jakie szanse gwarantuje własnym pacjentom nowoczesna medycyna? Pozwala coraz skuteczniej leczyć nowotwory, które wzbudzają rzeczywiście duży strach w społeczeństwie. Poza leczeniem operacyjnym proponowane są też zaawansowane chemioterapie i radioterapie, jakich przyjmowanie jest coraz bardziej bezpieczne dla pacjentów.

Praca w Niemczech - propozycje dla opiekunek osób starszych i dzieci

dziecko bawiące się maskotką
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wyjeżdżanie na prace sezonowe za granicę jest niezmiernie atrakcyjne. Przede wszystkim tyczy się to młodzieży, która zaraz po maturze postanawia wyruszyć na parę miesięcy do pracy na przykład do Holandii czy Niemiec.

Suplementy diety - czy dobrze jest w nie zainwestować pracując nad swoim ciałem?

rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach kult postawnej, umięśnionej postury jest niezmiernie powszechny. Zmiana złych nawyków jest zawsze sprzyjająca, dobrze jest jednak podjeść do tego ze zdrowym rozumem.

Czemu badanie krwi jest tak ważne i jak powinniśmy się do niego przygotować? Co jest najbardziej istotne?

badania w laboratorium
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Laboratoria medyczne są ulokowane tak naprawdę w w każdym większym mieście. Pewnie jest to odpowiedź na potrzebę wobec badań, które obecnie wymagane są nie tylko do pracy, ale znacznie zazwyczaj do szkół.

Kiedy wypadałoby zamontować implanty?

podnośnik
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Implanty zdobywają coraz to większe grono sympatyków zarówno wśród medyków stomatologów, lecz także pośród pacjentów. Dzieje się w taki sposób, ponieważ nowe technologie gwarantując coraz to lepszą przyswajalność implantu poprzez ludzki organizm, dzięki czemu pacjent nie czuje różności między zębem naturalnym, a implantem.

W wypadku zleceń w innych lokalizacjach należy pomyśleć o wyszukaniu noclegów dla pracowników

firma - akt
Author: Gobierno de Castilla-La Mancha
Source: http://www.flickr.com
Specyfika pewnych profesji zobowiązuje do realizowania obowiązków w przeróżnych miejscach. W przypadku, kiedy do tego dojdzie, trzeba załatwić zatrudnionym osobom noclegi.