Sąd

Artykuły

Kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe

tłumaczenie
Author: Jessica Spengler
Source: http://www.flickr.com
Tłumacz przysięgły to osoba mająca specjalne upoważnienia do potwierdzania zgodności tekstu skreślonego w jakimś języku, z jego wykładnią. Rzecz jasna praca tłumacza nie polega tylko na przystawieniu pieczęci "potwierdzam zgodność ", zajmuje się on na początek tłumaczeniem tekstu, a dopiero potem jego zgodność z oryginałem uwierzytelnia własną imienną pieczątką.

Jeśli znajdujesz się w kłopotliwej sytuacji, udaj się po poradę u dobrego prawnika

prawo
Każdego z nas może dotknąć ciężka sytuacja powiązana z prawem. Może dotyczyć ona odziedziczonego spadku wypadku drogowego lub sytuacji rodzinnej. Trzeba wtenczas wiedzieć, że w kancelariach adwokackich świadczone są porady prawne, które w takiej chwili mogą okazać się przydatnymi.

Wystarczy poszukać radca prawny

adwokat
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Należy mieć odpowiedniego przedstawiciela w sądzie

Musimy mieć odpowiednią osobę, która w razie potrzeby będzie nas reprezentowała w sądzie. Nie ma znaczenia, czy będzie to rozprawa karna, spadkowa czy rodzinna, im lepiej dopasowany prawnik, tym znaczniejsza będzie szansa, że calutka sprawa zakończy się odpowiednio po naszej myśli, a co się z tym wiąże, że nie będziemy ponosić opłat procesowych. Trzeba zobaczyć różnorakich radców prawnych, tak aby powiedzieć, który raduje się dobrą oceną i który posiada sporo sukcesów na koncie, a potem udać się wprost do niego. Taki radca prawny będzie rozumiał, z jakich ustaw można używać, co należy powiedzieć, a jakie sprawy należy przemilczeć, gdy nie jest się o nie zapytanym, więc należy się zastosować do jego podpowiedzi.

Czy adwokaci sypiają należycie, czy sumienie nie daje im spać spokojnie.

Dwa CV
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com
Są takie profesje, w których oprócz umiejętności związanych z danym zajęciem trzeba mieć pewne cechy charakteru. Nierzadko to te cechy właśnie decydują o przyszłym powodzeniu kandydata do pracy. Niekiedy są to cechy całkowicie pożądane, jakie powinny charakteryzować człowieka nie tylko w związku z wykonywanym zawodem.