architekt

Artykuły

Czy jest sens korzystać z pomocy projektanta wnętrz? Zdecydowanie, szczególnie jak marzymy o oryginalnym wystroju naszego lokum

projekt wnętrza
Author: Cajsa Lilliehook
Source: http://www.flickr.com
Na pewno każdy z nas słyszał o architektach wnętrz, jednak nie każdy wie, czym się zajmuje ta osoba. Szczególnie taka kwestia jest ważna, kiedy sami planujemy zaaranżowanie mieszkania, lecz nie mamy w ogóle pomysłu, jak się za to zabrać. Zatrudnienie takiej osoby to bardzo dobry pomysł, z jakiego korzysta coraz więcej osób. Projektant wnętrz to osoba, jaka zajmuje się stworzeniem projektu plastycznego różnego rodzaju przestrzeni. Jednocześnie taki projektant zajmuje się też formami małej architektury jak i przestrzeniami wizualnymi.

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdźmy co należy do jego obowiązków

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, że przestrzeń w której żyjemy silnie na nas oddziałuje. Już w starożytności ludzie próbowali w taki sposób wpływać na krajobraz, by był on dla nich przyjemną przestrzenią umożliwiającą wyciszenie. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej funkcjonuje, dlatego bardzo istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.