zęby

Artykuły

Dentysta Ursynów i ortodonta Warszawa Ursynów – słowa przy pomocy, których każda osoba wyszuka właściwego specjalistę, który pomoże jej pozyskać zdrowy uśmiech.

dentysta
Source: pixabay
Wizyta u lekarza nie jest najprzyjemniejszą wizytą. Zazwyczaj kojarzy się ona z dolegliwościami oraz koniecznością wybrania się do apteki i pozostawienia tam dużej ilości pieniędzy na medykamenty. Pomimo iż wizyta u lekarza nie jest czymś, co ludzie robią chętnie jednakże coraz częściej z tej sposobności korzystają w celu utrzymania swojego organizmu i zdrowia w jak najlepszej kondycji.

Pragniesz mieć zdrowy uśmiech – przeczytaj, co możesz zrobić i gdzie się wybrać, by to uzyskać

Stomatolog
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj piękny uśmiech jest niezwykle istotny. Wzmacnia poczucie pewności siebie, uwodzi, a bywa, że i pomaga w pracy. Dlatego sporo obywateli Rzeczpospolitej zaczęło stanowczo dbać o swoje zęby. Kiedyś do stomatologa szło się, kiedy bolał ząb, dziś wierzy się w profilaktykę i na wizyty chodzi się już dwuletnimi dziećmi.

Co poczynić z osobistymi lękami? Najlepiej je zaakceptować i starać się z nimi żyć. Co ponadto?

Model budowy zęba
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Istnieją lęki, które trudno nam pokonać. są częścią naszej osoby i trudno z nimi walczyć. Trudno się ich pozbyć, są nierozłączne z naszą psychiczną konstrukcją. Lęki mogą być bardzo różne, lecz niektóre wykazują pewien stopień powtarzalności i można zauważyć, że pewne osoby mają określone przypadłości. Wielu ludzi odczuwa strach przed dentystą . Jeszcze inni nigdy nie odważą się wsiąść do samolotu lub windy. Czy fobię można pokonać?

Zabieg u stomatologa musibyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

Dentystka
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
O dentystach pamiętamy wszyscy. Nawet jeżeli ktoś chce uniknąć ich jak ognia, nie cieszy się na standardowe wizyty kontrolne i nie potrafi zadbać o zęby, to w pewnej chwili sobie o nich przypomni. Ból zęba jest taką dolegliwością, której nie można ignorować, ale to nie ból, czyli ostateczność, powinny nas sprowokować do odwiedzin na fotelu dentystycznym.

Specjalista, który zna się na naszym uzębieniu - czy opłaca się zostać stomatologiem?

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Kiedy wychodzi na to, że nasze zęby nas bolą wtedy dopiero myślimy o tym, żeby pójść do stomatologa. Jednak tak naprawdę powinniśmy pomyśleć o tym dużo wcześniej. Bo dentysta mili Państwo to człowiek, który jest po to, żeby zadbać, by nie borykać się z bólem zębów. Niestety u nas w kraju sporo osób nie pamięta o profilaktyce.

Jak dbać o zęby? – czytajporadnik

zęby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Przeciwdziałanie próchnicy oraz innym chorobom zębów polega za każdym razem na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj powszednia higiena jamy ustnej i uzębienia. Istotne jest też zmniejszenie spożycia wyrobów zawierających cukier, bowiem jest on głównym pokarmem bakterii próchnicotwórczych. Powszednim i znanym od dawna zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką oraz pastą przez ok. 3 minuty – co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej czy manualnej, wybór należy do nas. Poniektóre szczotki zawierają specjalną powierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Mycie uzębienia nie ogranicza się jednak wyłącznie do szczotkowania. Żeby skutecznie zadbać o zęby, powinniśmy także za każdym razem dopełniać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z pomocą nitek dentystycznych, które przeważnie zawierają fluor. W celu zwiększenia ochrony jamy ustnej, dobrze jest również płukać ją specjalnymi płynami.

Zdrowe i białe zęby

zdrowe zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Każdy z nas marzy o zdrowych, estetycznych i białych zębach. Na nieszczęście nie wszystkim jest to dane, w związku z tym wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym cyklem zabiegów polepszających prezencję własnych zębów. Jednym z nich jest odbudowa zębów przednich.

Z jakich powodów już od małego trzeba dbać o zęby, z jakimi problemami liczyć się należy w przypadku zaniedbań.

Ortodonta
Author: Aine
Source: http://www.flickr.com
Większość maluchów słyszy codziennie rano i wieczorem, że muszą porządnie umyć swoje zęby. I większość z nich niestety nie zawsze prawidłowo myje zęby, bo jest to albo zbyt krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre dzieci z premedytacją nie pamiętają o tym, kładąc się bez ich wyczyszczenia, co niestety nie jest dobre, bo właśnie w w nocy, gdy nie ma naturalnego wydzielania śliny ubytki najszybciej się rozwijają.

Dentysta Ursynów radzi sobie z każdym ubytkiem

gabinet dentystyczny
Author: Denis Bourez
Source: http://www.flickr.com
Trzeba mieć najlepszego stomatologa. O zęby trzeba zabiegać, a to oznacza, że nie starczy chodzić do dentysty tylko wtedy, jeśli coś się dzieje, lecz powinniśmy się u niego pokazywać systematycznie. Dlatego właśnie trzeba znaleźć zaufanego stomatologa, który wszystko robi prędko, możliwie bezboleśnie, a przy okazji nie weźmie od nas zbyt wiele pieniędzy. To nas wtedy może zachęcić do tego, by nawiedzać go trochę częściej niż do tej pory.
Tags: 

Jakie szczotki najlepiej zakupić?

Czy potrafisz myć zęby?
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Troszczenie się o zęby to dziś absolutna podstawa w nowoczesnym świecie, gdzie prezencja staje się nadzwyczaj wręcz istotną kwestią dla osób zajmujących mających wielorakiestanowiska. Nie wystarczy tu jednak wbrew pozorom często mieć doskonałej pasty czy także zatroszczyć się o to, aby często szorować zęby.

Jakim sposobem należycie zatroszczyć się o własne zęby, aby cieszyć się ślicznym uśmiechem?

Gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że szeroko rozumiane zdrowie stanowi dla nas najogromniejszą wartość w ciągu całego naszego życia. Jeśli nawet cieszymy się sporą liczbą dóbr materialnych, a nie posiadamy zdrowia to niestety nasze radości potrafią błyskawicznie zniknąć. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony okazałe wysiłki, aby w trakcie całego życia utrzymać je w dobrym stanie.

Stomatologia estetyczna – które zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Sprzęt dentystyczny
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Nie ma chyba osoby, jaka nie zachwycałaby się idealnym uśmiechem gwiazd filmowych. Równe, błyszczące, białe zęby to ich cecha wyróżniająca. Aktualnie, większość osób stara się troszczyć nie tylko o zdrowie własnego uzębienia, ale także o jego satysfakcjonujący wygląd.