zęby

Artykuły

Zabieg u stomatologa musibyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

Dentystka
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
O dentystach powinni pamiętać wszyscy bez wyjątku. Nawet jeżeli ktoś chce uniknąć ich jak ognia, nie chodzi na standardowe wizyty kontrolne i nie umie dbać o zęby, to w kiedyś sobie musi o nich przypomnieć. Ból zęba jest taką sytuacją, której nie można ignorować, ale to nie ból, czyli ostateczność, powinny nas nakłaniać do wizyt.

Zdrowe i białe zęby

zdrowe zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Każdy z nas marzy o zdrowych, estetycznych i białych zębach. Na nieszczęście nie wszystkim jest to dane, w związku z tym wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym cyklem zabiegów polepszających prezencję własnych zębów. Jednym z nich jest odbudowa zębów przednich.

Z jakich powodów już od małego trzeba dbać o zęby, z jakimi problemami liczyć się należy w przypadku zaniedbań.

Ortodonta
Author: Aine
Source: http://www.flickr.com
Większość maluchów słyszy codziennie rano i wieczorem, że muszą porządnie umyć swoje zęby. I większość z nich niestety nie zawsze prawidłowo myje zęby, bo jest to albo zbyt krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre dzieci z premedytacją nie pamiętają o tym, kładąc się bez ich wyczyszczenia, co niestety nie jest dobre, bo właśnie w w nocy, gdy nie ma naturalnego wydzielania śliny ubytki najszybciej się rozwijają.

Dentysta Ursynów radzi sobie z każdym ubytkiem

gabinet dentystyczny
Author: Denis Bourez
Source: http://www.flickr.com
Trzeba mieć najlepszego stomatologa. O zęby trzeba zabiegać, a to oznacza, że nie starczy chodzić do dentysty tylko wtedy, jeśli coś się dzieje, lecz powinniśmy się u niego pokazywać systematycznie. Dlatego właśnie trzeba znaleźć zaufanego stomatologa, który wszystko robi prędko, możliwie bezboleśnie, a przy okazji nie weźmie od nas zbyt wiele pieniędzy. To nas wtedy może zachęcić do tego, by nawiedzać go trochę częściej niż do tej pory.
Tags: 

Pragniesz mieć zdrowy uśmiech – przeczytaj, co możesz zrobić i gdzie się wybrać, by to uzyskać

Stomatolog
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj piękny uśmiech jest bardzo istotny. Daje uczucie pewności, uwodzi, a bywa, że i pomaga w pracy. Stąd sporo naszych rodaków zaczęło mocno dbać o swoje uzębienie. Lata temu do stomatologa szło się, kiedy bolał ząb, teraz wierzy się w profilaktykę i na wizyty chodzi się już małymi dziećmi.

Dentysta Ursynów i ortodonta Warszawa Ursynów – słowa przy pomocy, których każda osoba wyszuka właściwego specjalistę, który pomoże jej pozyskać zdrowy uśmiech.

dentysta
Source: pixabay
Chodzenie do lekarza nie jest najprzyjemniejszą wizytą. Zwykle kojarzy się ona z chorobą i koniecznością wybrania się do apteki i wydania tam dużej ilości pieniędzy na leki. Pomimo iż wizyta u lekarza nie jest czymś, co ludzie czynią chętnie jednak bardzo często z tej możliwości korzystają w celu zachowania swojego organizmu i zdrowia w jak najlepszej kondycji.

Specjalista, który zna się na naszym uzębieniu - czy opłaca się zostać stomatologiem?

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Kiedy dochodzi do sytuacji, że nasze zęby nas bolą wtedy dopiero myślimy o tym, żeby zapisać się do stomatologa. A w rzeczywistości powinniśmy pomyśleć o tym dużo wcześniej. Bo dentysta mili Państwo to osoba, która jest po to, by zadbać, by nasze zęby nas nie bolały. Niestety w naszym Polsce często jeszcze wiele ludzi zapomina o wizytach kontrolnych.

Jak dbać o zęby? – czytajporadnik

zęby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Profilaktyka próchnicy jak też innym chorobom zębów polega za każdym razem na tym samym – najważniejszą rolę odgrywa tu powszednia higiena jamy ustnej jak też uzębienia. Ważne jest również zmniejszenie spożycia produktów zawierających cukier, dlatego że jest on podstawowym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Powszednim i znanym od dawien zabiegiem jest szczotkowanie zębów szczoteczką oraz pastą przez ok. trzy minuty – przynajmniej dwa razy na dzień, a najodpowiedniej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, wybór należy do nas. Niektóre szczoteczki posiadają specjalną nawierzchnię czyszczącą przeznaczoną dla języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednakże tylko do szczotkowania. By efektywnie zatroszczyć się o zęby, powinniśmy też za każdym razem dopełniać oczyszczenia powierzchni międzyzębowych za pomocą nitek dentystycznych, które zazwyczaj zawierają fluor. W celu podniesienia ochrony jamy ustnej, dobrze jest też płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami.

Stomatologia: co warto wiedzieć odnośnie terapii kanałowej?

dentysta
Author: Oliver Symens
Source: http://www.flickr.com
Leczenie zębów ochroni nas tak naprawdę przed potężnymi konsekwencjami ich utraty. Jeśli nie będziemy leczyć próchnicy możemy być przekonani, że wcześniej, czy w późniejszym czasie utracimy nawet wszystkie zęby.

Jakie szczotki najlepiej zakupić?

Czy potrafisz myć zęby?
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Troszczenie się o zęby to dziś absolutna podstawa w nowoczesnym świecie, gdzie prezencja staje się nadzwyczaj wręcz istotną kwestią dla osób zajmujących mających wielorakiestanowiska. Nie wystarczy tu jednak wbrew pozorom często mieć doskonałej pasty czy także zatroszczyć się o to, aby często szorować zęby.

Jakim sposobem należycie zatroszczyć się o własne zęby, aby cieszyć się ślicznym uśmiechem?

Gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że szeroko rozumiane zdrowie stanowi dla nas najogromniejszą wartość w ciągu całego naszego życia. Jeśli nawet cieszymy się sporą liczbą dóbr materialnych, a nie posiadamy zdrowia to niestety nasze radości potrafią błyskawicznie zniknąć. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony okazałe wysiłki, aby w trakcie całego życia utrzymać je w dobrym stanie.

Stomatologia estetyczna – które zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Sprzęt dentystyczny
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Nie ma chyba osoby, jaka nie zachwycałaby się idealnym uśmiechem gwiazd filmowych. Równe, błyszczące, białe zęby to ich cecha wyróżniająca. Aktualnie, większość osób stara się troszczyć nie tylko o zdrowie własnego uzębienia, ale także o jego satysfakcjonujący wygląd.

Co poczynić z osobistymi lękami? Najlepiej je zaakceptować i starać się z nimi żyć. Co ponadto?

Model budowy zęba
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Czasem trudno walczyć z osobistymi lękami. Są po prostu w nas i ciężko je wyplewić. Trudnoje zlikwidować, są nierozłączne z naszą psychiczną konstrukcją. Fobie mogą być bardzo różne, lecz niektóre się powtarzają i można zauważyć, że pewne osoby mają określone przypadłości. Wielu ludzi odczuwa strach przed dentystą . Jeszcze inni nigdy nie polecą samolotem czy nawet windą. Jak skutecznie pokonać swoje lęki?