zęby

Artykuły

Zdrowe i białe zęby

zdrowe zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Każdy z nas marzy o zdrowych, estetycznych i białych zębach. Niestety nie każdym jest to dane, w związku z tym wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym cyklem zabiegów poprawiających wizerunek własnych zębów. Jednym z nich jest odnowienie zębów przednich.

Jak dbać o zęby? – czytajporadnik

zęby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Profilaktyka próchnicy jak też innym chorobom zębów polega za każdym razem na tym samym – najważniejszą rolę odgrywa tu powszednia higiena jamy ustnej jak też uzębienia. Ważne jest również zmniejszenie spożycia produktów zawierających cukier, dlatego że jest on podstawowym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Powszednim i znanym od dawien zabiegiem jest szczotkowanie zębów szczoteczką oraz pastą przez ok. trzy minuty – przynajmniej dwa razy na dzień, a najodpowiedniej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, wybór należy do nas. Niektóre szczoteczki posiadają specjalną nawierzchnię czyszczącą przeznaczoną dla języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednakże tylko do szczotkowania. By efektywnie zatroszczyć się o zęby, powinniśmy też za każdym razem dopełniać oczyszczenia powierzchni międzyzębowych za pomocą nitek dentystycznych, które zazwyczaj zawierają fluor. W celu podniesienia ochrony jamy ustnej, dobrze jest też płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami.

Zabieg u stomatologa musibyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

Dentystka
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
O dentystach pamiętamy wszyscy. Nawet jeżeli ktoś chce uniknąć ich jak ognia, nie chodzi na standardowe wizyty kontrolne i nie dba o zęby, to w pewnej chwili sobie musi o nich przypomnieć. Ból zęba jest taką sytuacją, której nie można zignorować, ale to nie ból, czyli koniec, powinny nas sprowokować do odwiedzin na fotelu dentystycznym.

Z jakich powodów już od małego trzeba dbać o zęby, z jakimi problemami liczyć się należy w przypadku zaniedbań.

Ortodonta
Author: Aine
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość maluchów słyszy każdego dnia, że muszą dokładnie wyszczotkować swoje zęby. I większość z nich niestety nie do końca właściwie te zęby myje, bo jest to albo za krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre wręcz z premedytacją nie pamiętają o tym, idąc do łóżka bez ich umycia, co niestety nie jest dobre, bowiem właśnie nocą, kiedy nie będzie naturalnego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Stomatologia: co warto wiedzieć odnośnie terapii kanałowej?

dentysta
Author: Oliver Symens
Source: http://www.flickr.com
Leczenie zębów ochroni nas tak naprawdę przed potężnymi konsekwencjami ich utraty. Jeśli nie będziemy leczyć próchnicy możemy być przekonani, że wcześniej, czy w późniejszym czasie utracimy nawet wszystkie zęby.

Pragniesz mieć zdrowy uśmiech – przeczytaj, co możesz zrobić i gdzie się wybrać, by to uzyskać

Stomatolog
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Teraz piękny uśmiech jest niezwykle istotny. Daje poczucie pewności, uwodzi, a nawet pomaga w pracy. Stąd sporo Polaków zaczęło stanowczo dbać o swoje uzębienie. Dawno temu do dentysty szło się, gdy bolał ząb, obecnie docenia się profilaktykę i na wizyty uczęszcza się już małymi dziećmi.

Jakie szczotki najlepiej zakupić?

Czy potrafisz myć zęby?
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Troszczenie się o zęby to dziś absolutna podstawa w nowoczesnym świecie, gdzie prezencja staje się nadzwyczaj wręcz istotną kwestią dla osób zajmujących mających wielorakiestanowiska. Nie wystarczy tu jednak wbrew pozorom często mieć doskonałej pasty czy także zatroszczyć się o to, aby często szorować zęby.

Jakim sposobem należycie zatroszczyć się o własne zęby, aby cieszyć się ślicznym uśmiechem?

Gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że szeroko rozumiane zdrowie stanowi dla nas najogromniejszą wartość w ciągu całego naszego życia. Jeśli nawet cieszymy się sporą liczbą dóbr materialnych, a nie posiadamy zdrowia to niestety nasze radości potrafią błyskawicznie zniknąć. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony okazałe wysiłki, aby w trakcie całego życia utrzymać je w dobrym stanie.

Stomatologia estetyczna – które zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Sprzęt dentystyczny
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Nie ma chyba osoby, jaka nie zachwycałaby się idealnym uśmiechem gwiazd filmowych. Równe, błyszczące, białe zęby to ich cecha wyróżniająca. Aktualnie, większość osób stara się troszczyć nie tylko o zdrowie własnego uzębienia, ale także o jego satysfakcjonujący wygląd.

Specjalista, który zna się na naszym uzębieniu - czy opłaca się zostać stomatologiem?

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Kiedy okazuje się, że nasze zęby nas bolą wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, żeby pójść do dentysty. A w rzeczywistości powinniśmy pomyśleć o tym dużo wcześniej. Bo dentysta mili Państwo to osoba, która jest po to, by sprawić, żeby nie borykać się z bólem zębów. Niestety u nas w Polsce często jeszcze wiele osób nie pamięta o wizytach kontrolnych.

Dentysta Ursynów radzi sobie z każdym ubytkiem

gabinet dentystyczny
Author: Denis Bourez
Source: http://www.flickr.com
Warto posiadać sprawdzonego dentystę. O zęby warto zabiegać, a to znaczy, że nie starczy iść do dentysty jedynie wtedy, kiedy coś się zaczyna dziać, lecz powinniśmy się u niego pojawiać systematycznie. Przez to właśnie należy posiadać zaufanego dentystę, który wszystko wykona szybko, możliwie bezboleśnie, a przy okazji nie będzie brał od nas zbyt sporo pieniędzy. To nas wówczas powinno przekonać do tego, aby odwiedzać go troszeczkę częściej aniżeli dotychczas.
Tags: 

Dentysta Ursynów i ortodonta Warszawa Ursynów – słowa przy pomocy, których każda osoba wyszuka właściwego specjalistę, który pomoże jej pozyskać zdrowy uśmiech.

dentysta
Source: pixabay
Chodzenie do lekarza nie jest najprzyjemniejszą wizytą. Zazwyczaj kojarzy się ona z dolegliwościami oraz potrzebą pójścia do apteki i wydania tam dużej ilości pieniędzy na lekarstwa. Pomimo iż wizyta u lekarza nie jest czymś, co ludzie robią chętnie jednakże coraz częściej z tej możliwości korzystają w celu zachowania własnego organizmu i zdrowia w jak najlepszej kondycji.

Co poczynić z osobistymi lękami? Najlepiej je zaakceptować i starać się z nimi żyć. Co ponadto?

Model budowy zęba
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Czasem trudno walczyć z osobistymi lękami. Są po prostu w nas i ciężko je wyplewić. Trudnoje zlikwidować, są nierozłączne z naszą psychiczną konstrukcją. Fobie mogą być bardzo różne, lecz niektóre się powtarzają i można zauważyć, że pewne osoby mają określone przypadłości. Wielu ludzi odczuwa strach przed dentystą . Jeszcze inni nigdy nie polecą samolotem czy nawet windą. Jak skutecznie pokonać swoje lęki?