dentysta

Artykuły

Z jakich powodów już od małego trzeba dbać o zęby, z jakimi problemami liczyć się należy w przypadku zaniedbań.

Ortodonta
Author: Aine
Source: http://www.flickr.com
Większość maluchów słyszy codziennie rano i wieczorem, że muszą dokładnie wyszczotkować wszystkie zęby. I zdecydowana ich większość niestety nie zawsze właściwie te zęby myje, bo jest to albo za krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre wręcz świadomie nie pamiętają o tym, kładąc się bez ich wyczyszczenia, co nie jest niestety dobre, bo właśnie w w nocy, kiedy nie ma odpowiedniego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Sposoby wybielania zębów

Białe zęby dla zdrowia
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl
Nabycie odpowiedniej pasty do zębów czasami nie jest sprawą aż tak łatwą, jak niekiedy mogłoby się wydawać. Dzięki odpowiednim pastom do zębów każdy potrafi oszczędzić cenny czas na wizyty u stomatologa ,jak również czasami wielkie sumy pieniędzy, potrzebne na bolesne leczenie zębów. Jak jednak je wyszukiwać? Na półeczkach sklepowych można znaleźć pasty na multum schorzeń: próchnicę, przebarwienia.

Co poczynić z osobistymi lękami? Najlepiej je zaakceptować i starać się z nimi żyć. Co ponadto?

Model budowy zęba
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Czasem trudno walczyć z osobistymi lękami. Są po prostu w nas i ciężko je wyplewić. Trudnoje zlikwidować, są nierozłączne z naszą psychiczną konstrukcją. Fobie mogą być bardzo różne, lecz niektóre się powtarzają i można zauważyć, że pewne osoby mają określone przypadłości. Wielu ludzi odczuwa strach przed dentystą . Jeszcze inni nigdy nie polecą samolotem czy nawet windą. Jak skutecznie pokonać swoje lęki?