przyroda

Artykuły

Jeżeli chcesz być wzorowym obywatelem swojego miasta, dbać o zdrowe i czyste środowisko - warto zaczerpnąć trochę wiedzy na temat nowoczesnych, domowych sposobów ochrony przed zanieczyszczeniem natury.

śmieci
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com
Świat posuwa się do przodu w szybkim rytmie. Cyberprzestrzeń, wynalazki technologiczne i elektronizacja osiągają własne maximum. Pomniejsza się ilość miejsc dla środowiska naturalnego - egzystencji roślin i zwierząt. Brak miejsc, gdzie bez przeszkód mogą funkcjonować wszystkie gatunkowości. Dodatkowo, przez człowiecze odkrycia - auta, maszyny, manufaktury wytwórcze, różnorodne sprzęty - systematycznie zanieczyszczają środowisko, wpływają na zmniejszenie ilości tlenu i świeżego powietrza. Pojawia się spora ilość spaliny, dymu, czy zatruwających substancji w atmosferze, co bardzo niekorzystnie wpłynie na egzystowanie któregokolwiek organizmu.

Jakiego rodzaju sposoby zastosować, żeby nasz dom był w pełni ekologiczny? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

solary
Author: Biuro Projektów ARCHON+
Source: Biuro Projektów ARCHON+
Ekologia jest coraz bardziej ważna, szczególnie, że każdy z nas w określony sposób wpływa na niszczenie przyrody. Dlatego też ekologiczny styl życia jest już koniecznością dla zatrzymania degradacji naszej planety ziemi i ochrony środowiska naturalnego. Zanieczyszczenia atmosfery przez choćby wykorzystanie materiałów opałowych nieodnawialnych powadzą do zwiększania się dziury ozonowej i wzrostu efektu cieplarnianego.