ciasto

Artykuły

łatwe przepisy kulinarne

Jabłko
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
W czasach gdy tak wiele się opowiada o zdrowym żywieniu, a gotowe dania nafaszerowane są chemią, gotowanie choćby najprostszych pokarmów powinno stać się normalnością. Gotowanie to duża sztuka i żeby odkryć się wśród takich co kucharzą, dobrze jest się wybrać na lekcje gotowania.

Menu weselne, czyli czego nie może zabraknąć na stole w trakcie weselnego przyjęcia

wesele
Author: Shelley N.
Source: http://www.flickr.com
Wesele to znacząca, rodzinna uroczystość. Młodzi wielokrotnie przygotowują się do niego przez parę miesięcy, a nawet rok lub dwa, dlatego starają się, by wszystko było przygotowane jak należy. Jednym z nadrzędnych elementów pomyślnego przyjęcia weselnego jest dobre jedzenie. Czego nie może zabraknąć na weselnym stole, aby goście byli faktycznie zadowoleni z imprezy Bezwątpienia są to gorące dania.

Pełnowartościowa dieta z superfood, w jaki sposób to się je.

jedzenie
Author: Luiz Eduardo
Source: http://www.flickr.com
Superfood jest terminem, które niedawno osiągnęło nadzwyczajną popularność w branży zdrowej diety i eko żywności. Coraz więcej się o nim wspomina, lecz nie wszyscy wiedzą, jakie produkty można zaliczyć do kategorii „super żywności”.

Superfood to artykuły spożywcze, najczęściej w stanie surowym, o znacznej ilości elementów diety, takich jak minerały, substancje bioaktywne, przeciwutleniacze i aminokwasy. To potężne dawki witamin, które mają odnawiający i pokrzepiający wpływ na naszą zdrowotność. Najczęściej spotykanym i najłatwiej rozpowszechnionym superfood są jarzyny i owoce: brokuły, brukselki, kalafior, jarmuż, kapusta, awokado, jagody (goji, borówki, jeżyny, maliny), banany, mango, pigwa i wiele innych.