warzywa

Artykuły

Zgodnie z nauką Hipokratesa, właściwe odżywianie to fundament zdrowia

Olej
Author: www.tOrange.biz Valdemar Fishmen
Source: http://www.flickr.com
Natura sama w sobie daje nam zdrową i witalną żywność. Dzięki temu, natura pozwala nam na walkę z chorobami i jednocześnie zapewnia odpowiedni stan zdrowia. Generalnym źródłem chorób są nasze przyzwyczajenia żywieniowe i tryb życia. Modyfikowana żywność jest niewątpliwie podstawową przyczyną złego stanu zdrowia.

Pomysły na obiad

Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym
Author: JAWO
Source: JAWO
Wszyscy znamy to stare powiedzonko, które dotyczy trzech kolejnych posiłków w ciągu dnia. Według niego, śniadanie należy zjeść samemu, obiadem dzielić się z przyjaciółmi, natomiast kolację oddać wrogowi. Znamy jeszcze jedno, które głosi, że pierwszy posiłek powinien być królewski, natomiast drugi- już nieco mniej wystawny. Nie próbujmy zapominać o sytym obiedzie. Samo śniadanie, nawet jeśli jest wyjątkowo obfite, nie doda nam na paliwa na cały dzień. Tak naprawdę, w naszym powszednim jadłospisie powinno być pięć posiłków, spożywanych o stałych porach. A obiad jest bardzo ważną jego częścią.

Czym jest dieta raw? Na czym polega oraz czy warto stosować ją w swoim życiu?

warzywa
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. Czyli zalicza się tu świeże owoce i warzywa, ale i kiełki, orzechy albo nasiona. W taką dietę jednak mogą także wejść owoce morza, jajka i mięso. Wszystko dotyczy przekonań, a każda osoba musi sama dobrać sobie własną dietę.

Dołącz do ludzi sortujacych śmieci! Z jakiego powodu jest to misja niezwykle istotna dla naszego ekosystemu?

odpady elektroniczne
Author: Hanan Cohen
Source: http://www.flickr.com
Coraz mocniej kładziony jest nacisk na sortowanie śmieci. Prócz korzystnego oddziaływania na środowisko, rozsądna segregacja śmieci ma także inne przymioty Segregacja śmieci pozwala przyszły ich recykling. Dlaczego jest to tak ważne?