warzywa

Artykuły

Dołącz do ludzi sortujacych śmieci! Z jakiego powodu jest to misja niezwykle istotna dla naszego ekosystemu?

odpady elektroniczne
Author: Hanan Cohen
Source: http://www.flickr.com
Coraz mocniej wywierany jest nacisk na sortowanie odpadów. Prócz korzystnego wpływu na środowisko, rozważna segregacja odpadów ma także inne przymioty Segregacja odpadów umożliwia późniejszy ich recykling. Dlaczego jest to tak istotne?

Czym jest dieta raw? Na czym polega oraz czy warto stosować ją w swoim życiu?

warzywa
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Dieta raw food to przede wszystkim produkty pochodzenia roślinnego. To znaczy zalicza się tu świeże owoce oraz warzywa, lecz i kiełki, orzechy czy nasiona. W jej skład jednak mogą również wliczać się owoce morza, jajka i mięso. Wszystko jest zależne od poglądów, a każda osoba powinna sama dobierać własną dietę.

Pomysły na obiad

Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym
Author: JAWO
Source: JAWO
Wszyscy pamiętamy pewne powiedzenie, które tyczy się trzech kolejnych posiłków w całym dniu. Według niego, śniadanie powinniśmy zjeść sami, obiadem podzielić się z przyjaciółmi, a kolację zostawić nieprzyjacielowi. Znamy jeszcze jedno, które twierdzi, że pierwszy posiłek powinien być królewski, tymczasem drugi- już nieco mniej wystawny. Nigdy nie zapominajmy o pożywnym obiedzie. Tylko śniadanie, nawet jeżeli będzie niezwykle obfite, nie zapewni na siły aż do wieczora. Przepisowo, w naszym codziennym jadłospisie powinno występować pięć posiłków, spożywanych o regularnych godzinach. A obiad jest bardzo ważną jego częścią.

Zgodnie z nauką Hipokratesa, właściwe odżywianie to fundament zdrowia

Olej
Author: www.tOrange.biz Valdemar Fishmen
Source: http://www.flickr.com
Przyroda sama w sobie dostarcza nam zdrową i witalną żywność. Dzięki temu, przyroda pozwala walczyć z chorobami i równocześnie zapewnia odpowiedni stan zdrowia. Zasadniczym podłożem schorzeń są nasze nawyki jedzeniowe i styl życia. Modyfikowana żywność jest bez wątpienia główną przyczyną złego stanu zdrowia.