depresja

Artykuły

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Psychiczne podejście do życia okazuje się ważne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do życia mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, szybciej organizujemy swoje sprawunki i posiadamy więcej siły do działania. Przez to tak ważne okazuje się to, abyśmy dbali o swoją psychikę i dokładali jej jak najwięcej pozytywnych bodźców.

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z usług terapeuty?

psycholog
Source: flickr.com
Kiedy chmury pojawiają się na niebie, a dni kurczą się niemiłosiernie, wielu z nas spostrzega, żez każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, poczucie beznadziei i zniechęcenie nie pozwalają normalnie funkcjonować. Wreszcie brakuje im sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest poważnym problemem, który objawia się głównie głębokim oraz trwałym pogorszeniem nastroju.

Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni pozostaje nam jedynie melancholia oraz nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która większości osób przywodzi na myśl negatywne myśli. Najgorsi pesymiści twierdzą, iż wiąże się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie oraz ma negatywy i pozytywy.

Jakiego rodzaju objawy ma depresja sezonowa i jakie są najskuteczniejsze sposoby jej kuracji.

depresja
Author: RenaudPhoto
Source: http://www.flickr.com
Coraz dłuższe noce, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia powoduje, że u niejednego dorosłego pojawia się sezonowa depresja. U pewnych osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Symptomy zimowej depresji są bardzo podobne do normalnej odmiany tego schorzenia, choć ta szczęśliwie mija, jak tylko będzie więcej słońca.