depresja

Artykuły

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z usług terapeuty?

psycholog
Source: flickr.com
Gdy chmury pojawiają się na niebie, a dni stają się coraz krótsze, wielu z nas spostrzega, iżz każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, przygnębienie i smutek nie pozwalają normalnie funkcjonować. Wreszcie brakuje im sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest istotnym problemem, który przejawia się przede wszystkim nieprawdopodobnym oraz trwałym obniżeniem samopoczucia.

Jakiego rodzaju objawy ma depresja sezonowa i jakie są najskuteczniejsze sposoby jej kuracji.

depresja
Author: RenaudPhoto
Source: http://www.flickr.com
Coraz krótszy dzień, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera podczas dnia sprawia, że u niejednego dorosłego pojawia się sezonowa depresja. U pewnych osób może się ona zacząć już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Objawy depresji sezonowej są bardzo podobne do klasycznej odmiany tego schorzenia, choć ta na szczęście mija, jak tylko będzie więcej słońca.

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Psychiczne nastawienie do życia jest ważne
Im lepiej się czujemy, im mocniej pozytywne podejście do życia pokazujemy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, prędzej organizujemy swoje sprawy oraz posiadamy więcej siły do funkcjonowania. Dlatego tak ważne okazuje się to, abyśmy troszczyli się o własną psychikę i dokładali jej jak najwięcej dobrych bodźców.

Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni pozostaje nam jedynie melancholia oraz nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to pora roku, która większości osób kojarzy się negatywnie. Najgorsi pesymiści twierdzą, iż wiąże się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która nadchodzi cyklicznie oraz niesie ze sobą plusy i minusy.