terapia

Artykuły

Gdy nie można rozwiązać problemów małżeńskich dobrze jest pomyśleć o odpowiedniej terapii. W jakim momencie jest na to właściwa pora?

psycholog
Terapia małżeństw to czasem jedyna pomoc dla związku, w jakim partnerzy nie są w stanie się porozumieć, stale mają różne konflikty i spory, pojawiają się żale, pretensje, a skrywane urazy tylko pogarszają ten kiepski stan. Taki konflikt często doprowadza do rozstania. Kiedy taka terapia jest sensowna oraz czym różni się od zwykłej mediacji?

pacjentów dotyczących lekarzy

Lekarz
Source: sxc.hu
Niezwykle ważnym zmysłem w organizmie człowieka jest wzrok. Gdy zaczyna szwankować, można stwierdzić problem. Organizm daje w ten sposób informację i nie powinno się tej informacji pozostawić samej sobie. Zwłaszcza pomocny może się w tym czasie okazać okulista z Katowic, który za usługi wizytę z pewnością nie liczy sobie sporo pieniędzy.

Dla wielu ludzi pomoc profesjonalnego terapeuty jest jedyną drogą do wyjścia z problemów

psychologia
Source: flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi skupia się na karierze i życiu zawodowym. Coraz to częściej są przepracowani, zaniedbują życie własne i popadają w coraz większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i chandry, która umie rzeczywiście mocno zniszczyć psychikę człowieka.

Leczenie jąkania się

Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Jąkanie się to zaburzenie mowy, które, częściej dotyka chłopców niż dziewczynki. Problem ten zauważamy zwykle w okresie nauki mowy. . Zjawisko jąkania się może mieć wiele przyczyn, dlatego aby zrozumieć, co dolega naszemu dziecku, musimy udać się do lekarza.

Pomocny lekarz, to nie tylko specjalista od ciała, to również specjalista od ducha

psychoterapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Duża liczba osób obawia się wizyty u psychiatry. Zupełnie niepotrzebnie. Psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta to normalne osoby mające tak, jak każdy z nas, kończyny i głowę, nie wygrażają niby nocne zmory, nie robią sieczki z mózgu.

Niekiedy w związkach jest tak, że narasta kryzys i należy iść na terapię dla par

terapia
Author: Centrum Medycyny EstetycznejScan
Życie jest ciężkie oraz gna niesamowicie. Dlatego o relacje musimy troszczyć się jak o piękną roślinę.


Wiele małżeństw w dzisiejszych czasach przechodzi poważne kryzysy.

W jaki sposób skutecznie pokonać problem jakim jest alkoholizm?

butelki z alkoholem
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Alkoholizm jest bardzo poważnym problemem społecznym - choć w sumie ulega zmniejszeniu ilość uzależnionych od alkoholu, to należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach dosyć trudno poznać uzależnionego. A więc są ludzie, którzy choć są uzależnieni od alkoholu, potrafią wieść w miarę normalny żywot, nikt nie powiedział, iż nie ma alkoholików wśród urzędników państwowych, lekarzy albo nauczycieli. A więc stereotyp zapijaczonego faceta, który jest tak zwanym żulem szybko przechodzi do lamusa.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to niezmiernie ciężka choroba. Wielokrotnie osoby uzależnione wypierają się własnej słabości, bowiem nie chcą podejmować leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i udręki, lecz należy szybko zdecydować się na nią, ponieważ alkohol niszczy nas organizm. W jaki sposób na niego oddziałuje?

Leczenie alkoholizmu powinno się odbywać małymi krokami

szklanki z whisky
Source: pixabay.com
Nie ma znaczenia na co się chcemy wyleczyć, szczególnie musimy przejść przez dane fazy, by to wszystko miało szansę się udać. Najpierw powinniśmy przed samym sobą przyznać, że coś nam dolega oraz oczekujemy pomocy, potem trzeba się udać do lekarza, który opracuje dla nas najlepszą terapię, a na końcu warto się trzymać tych zaleceń oraz nie poddawać się zniechęceniu. Identycznie staje się, jeśli chcemy wyjść z alkoholizmu, tam także powinniśmy trzymać się wyznaczonych etapów.

Nowoczesne leczenie schorzeń oczu odbywa się na kilku płaszczyznach, a chorzy szybciej odzyskują ostrość widzenia

okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Okulary w ostatnimi czasy stały się ciekawym dodatkiem. I wcale nie trzeba mieć wady wzroku, żeby włożyć na nos eleganckie oprawki. Wiele pań, a zwłaszcza elegantek idzie optyka, żeby tam zamówić szkła zerówki. I z dużym prawdopodobieństwem na jednym egzemplarzu sprawunki się nie zakończą. Vademeca opisujące reguły dobierania ubrań oraz dodatków radzą, aby oprawki doskonale pasowały do garsonki czy okrycia wierzchniego. Należy jednak podkreślić, że okulary nie bywają zakładane w celach podkreślenia walorów urody, ale w celach zdrowotnych.