terapia

Artykuły

Gdy nie można rozwiązać problemów małżeńskich dobrze jest pomyśleć o odpowiedniej terapii. W jakim momencie jest na to właściwa pora?

psycholog
Terapia małżeńska to czasem ostateczna pomoc dla związku, w jakim partnerzy nie potrafią się porozumieć, stale mają różne konflikty i spory, pojawiają się żale, pretensje, a różne urazy pogłębiają ten kiepski stan. Tego typu konflikt może prowadzić do rozstania. Kiedy taka terapia jest sensowna i czym różni się od normalnej mediacji?

Leczenie jąkania się

Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Jąkanie się jest powszechną dość dysfunkcją w mówieniu, która, spotykana jest częściej u chłopców. Problem ten zauważamy zwykle w okresie nauki mowy. . Zjawisko jąkania się może mieć wiele przyczyn, dlatego aby zrozumieć, co dolega naszemu dziecku, musimy udać się do lekarza.

Leczenie alkoholizmu powinno się odbywać małymi krokami

szklanki z whisky
Source: pixabay.com
Nie ma znaczenia na co się chcemy wyleczyć, zawsze musimy przejść przez dane etapy, by to wszystko mogło się udać. Na początku powinniśmy przed samym sobą przyznać, że coś nam dolega i oczekujemy wsparcia, później trzeba się wybrać do doktora, który przygotuje dla nas odpowiednią terapię, a na końcu trzeba się trzymać tych zaleceń oraz nie poddawać się zniechęceniu. Identycznie dzieje się, kiedy chcemy wyjść z alkoholizmu, tam także musimy trzymać się określonych etapów.

Nowoczesne leczenie schorzeń oczu odbywa się na kilku płaszczyznach, a chorzy szybciej odzyskują ostrość widzenia

okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Okulary w ostatnimi czasy stały się ciekawym dodatkiem. I wcale nie trzeba mieć wady wzroku, żeby włożyć na nos eleganckie oprawki. Wiele pań, a zwłaszcza elegantek idzie optyka, żeby tam zamówić szkła zerówki. I z dużym prawdopodobieństwem na jednym egzemplarzu sprawunki się nie zakończą. Vademeca opisujące reguły dobierania ubrań oraz dodatków radzą, aby oprawki doskonale pasowały do garsonki czy okrycia wierzchniego. Należy jednak podkreślić, że okulary nie bywają zakładane w celach podkreślenia walorów urody, ale w celach zdrowotnych.

pacjentów dotyczących lekarzy

Lekarz
Source: sxc.hu
Szczególnie ważnym zmysłem w organizmie człowieka jest wzrok. Kiedy zaczyna się psuć, można stwierdzić problem. Oko wysyła tym samym sygnał i nie wolno tej wiadomości pozostawić samej sobie. Niezwykle pomocny może się wówczas okazać okulista z Katowic, który za usługi diagnozę wcale nie liczy sobie wiele pieniędzy.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to niezrównanie trudna choroba. Nieraz osoby uzależnione wypierają się własnej ułomności, gdyż nie chcą zaczynać leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i bólu, ale należy jak najszybciej zdecydować się na nią, gdyż alkohol niszczy nas organizm. W jaki sposób na niego wpływa?

W jaki sposób skutecznie pokonać problem jakim jest alkoholizm?

butelki z alkoholem
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Alkoholizm jest bardzo poważnym problemem społecznym - chociaż w sumie ulega pomniejszeniu liczba uzależnionych od alkoholu, to należy wiedzieć, że akurat dzisiaj raczej ciężko poznać uzależnionego. Czyli są ci ludzie, którzy choć są alkoholikami, potrafią wieść dosyć normalny żywot, wcale nie jest powiedziane, iż nie ma uzależnionych wśród urzędników, doktorów bądź nauczycieli. A więc stereotyp zapijaczonego faceta, który jest tzw. żulem błyskawicznie przechodzi do lamusa.

Dla wielu ludzi pomoc profesjonalnego terapeuty jest jedyną drogą do wyjścia z problemów

psychologia
Source: flickr.com
Współcześnie coraz więcej ludzi koncentruje się na karierze i życiu zawodowym. Coraz częściej są przepracowani, ignorują życie intymne i popadają w coraz większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i chandry, jaka zdoła bardzo mocno zniszczyć psychikę człowieka.