psychika

Artykuły

Jak wybrać odpowiedniego, kompetentnego psychoterapeutę?

terapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapeuta to wykwalifikowany profesjonalista, jaki nie tylko posiada wyższe wykształcenie (tak jak na przykład psycholog), ale dodatkowo ukończył kurs z zakresu psychoterapii. Tylko taka postać posiada wyborne uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Obecnie coraz więcej ludzi korzysta z usług psychoterapeuty, bo tempo dzisiejszego życia, troski i problemy dnia powszedniego, częstokroć znacznie odbijają się na naszym zdrowiu oraz psychice.

Dobry psycholog dla dziecka jest niezastąpioną pomocą w trudnych problemach ze sobą

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Czasem zdarza się, iż w życiu naszego dziecka pojawiają się wydarzenia, które negatywnie oddziałują na jego psychikę. Może być to też spowodowane problemami w szkole bądź sytuacją w rodzinie. Warto wtedy zatrudnić odpowiedniego psychologa dziecięcego. Kiedy pracujemy przykładowo w szkole i zauważyliśmy, że jakieś dziecko ma duże problemy z nauką oraz ciągle jest przygnębione, powinniśmy nie bagatelizować tej sprawy. Możliwe, że na przykład rozwód rodziców czy też inne sytuacje spowodowały, że czuje się bardzo źle.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to bardzo ciężka choroba. Często osoby uzależnione wypierają się własnej ułomności, albowiem nie chcą rozpoczynać leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna wyrzeczeń oraz bólu, ale należy jak najszybciej podjąć decyzję o niej, gdyż alkohol niszczy nas organizm. Jakie jest jego oddziaływanie?

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Musimy zadbać o swoje odpowiednie samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im mocniej pozytywne nastawienie do życia pokazujemy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, szybciej organizujemy swoje sprawunki oraz posiadamy więcej siły do działania. Dlatego tak istotne okazuje się to, żebyśmy troszczyli się o swoją psychikę i dostarczali jej jak najwięcej pozytywnych bodźców.

Dla wielu ludzi pomoc profesjonalnego terapeuty jest jedyną drogą do wyjścia z problemów

psychologia
Source: flickr.com
Współcześnie coraz więcej ludzi koncentruje się na karierze i życiu zawodowym. Coraz częściej są przepracowani, ignorują życie intymne i popadają w coraz większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i chandry, jaka zdoła bardzo mocno zniszczyć psychikę człowieka.