psychika

Artykuły

Dobry psycholog dla dziecka jest niezastąpioną pomocą w trudnych problemach ze sobą

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Czasami zdarza się, iż w życiu naszego dziecka zdarzają się sytuacje, które w negatywny sposób oddziałują na jego psychikę. Może być to też spowodowane kłopotami w szkole bądź sytuacją rodzinną. Warto w takich sytuacjach zatrudnić odpowiedniego psychologa dziecięcego. Kiedy pracujemy na przykład w szkole i zauważyliśmy, że jakieś dziecko ma wyjątkowe trudności z nauką a także ciągle jest przygnębione, powinniśmy się zainteresować. Możliwe, że przykładowo rozwód rodziców bądź inne zdarzenia powodują, że czuje się bardzo źle.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to niezrównanie trudna choroba. Nieraz osoby uzależnione wypierają się własnej ułomności, gdyż nie chcą zaczynać leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i bólu, ale należy jak najszybciej zdecydować się na nią, gdyż alkohol niszczy nas organizm. W jaki sposób na niego wpływa?

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Psychiczne podejście do życia okazuje się ważne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do życia mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, szybciej organizujemy swoje sprawunki i posiadamy więcej siły do działania. Przez to tak ważne okazuje się to, abyśmy dbali o swoją psychikę i dokładali jej jak najwięcej pozytywnych bodźców.

Jak wybrać odpowiedniego, kompetentnego psychoterapeutę?

terapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapeuta to wykwalifikowany profesjonalista, jaki nie tylko ma wyższe wykształcenie (tak jak psycholog), lecz poza tym ukończył warsztaty z zakresu psychoterapii. Tylko taka osoba ma odpowiednie uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi korzysta z usług psychoterapeuty, bowiem tempo dzisiejszego życia, troski oraz kłopoty dnia dziennego, często istotnie odbijają się na naszym zdrowiu oraz psychice.

Dla wielu ludzi pomoc profesjonalnego terapeuty jest jedyną drogą do wyjścia z problemów

psychologia
Source: flickr.com
Współcześnie coraz więcej ludzi koncentruje się na karierze i życiu zawodowym. Coraz częściej są przepracowani, ignorują życie intymne i popadają w coraz większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i chandry, jaka zdoła bardzo mocno zniszczyć psychikę człowieka.