psychika

Artykuły

Dobry psycholog dla dziecka jest niezastąpioną pomocą w trudnych problemach ze sobą

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Niekiedy zdarza się, iż w życiu naszego dziecka zdarzają się sytuacje, które negatywnie oddziałują na jego psychikę. Może być to także spowodowane problemami w szkole albo sytuacją rodzinną. Warto wtedy zatrudnić doświadczonego psychologa dziecięcego. Jeżeli pracujemy przykładowo w szkole i zaobserwowaliśmy, że któreś dziecko ma duże trudności z nauką tudzież ciągle jest przygnębione, powinniśmy nie bagatelizować tej sprawy. Możliwe, że na przykład rozstanie rodziców bądź inne sytuacje spowodowały, że czuje się bardzo źle.

Jak efektywnie dbać o stan zdrowia, aby cieszyć się nim przez długie lata?

zdrowie na talerzu
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu Polaków zdrowie jest najwyższą wartością. W czasie świąt Polacy nierzadko życzą sobie nawzajem dokładnie zdrowia, bowiem mają świadomość jego znaczenia. Jego ubytek może stać się przyczyną, że życie straci znaczenie, a środki płatnicze nie będą już istotne. Co więc trzeba robić, żeby przez długie lata cieszyć się porządnym stanem zdrowia. Oto kilka godnych uwagi porad, które naświetlą zagadnienie zapobiegania chorobom. Lepiej jest przecież przeciwdziałać chorobom, niż je kurować.

Dla wielu ludzi pomoc profesjonalnego terapeuty jest jedyną drogą do wyjścia z problemów

psychologia
Source: flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi skupia się na karierze i życiu zawodowym. Coraz to częściej są przepracowani, zaniedbują życie własne i popadają w coraz większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i chandry, która umie rzeczywiście mocno zniszczyć psychikę człowieka.

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy zadbać o swoje odpowiednie samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do świata pokazujemy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, szybciej załatwiamy własne sprawy oraz mamy więcej energii do funkcjonowania. Przez to tak ważne jest to, żebyśmy troszczyli się o własną psychikę oraz dokładali jej jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

Jak wybrać odpowiedniego, kompetentnego psychoterapeutę?

terapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapeuta to wykwalifikowany zawodowiec, który nie tylko ma wyższe wykształcenie (tak jak psycholog), lecz poza tym ukończył szkolenie z zakresu psychoterapii. Tylko taka postać ma wyśmienite uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Dziś coraz więcej osób korzysta z usług psychoterapeuty, gdyż tempo dzisiejszego życia, troski i problemy dnia dziennego, nieraz poważnie odbijają się na naszym zdrowiu i psychice.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to niezmiernie ciężka choroba. Wielokrotnie osoby uzależnione wypierają się własnej słabości, bowiem nie chcą podejmować leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i udręki, lecz należy szybko zdecydować się na nią, ponieważ alkohol niszczy nas organizm. W jaki sposób na niego oddziałuje?