psychika

Artykuły

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Psychiczne podejście do życia jest istotne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do życia pokazujemy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, szybciej organizujemy swoje sprawunki i posiadamy więcej siły do działania. Dlatego tak istotne okazuje się to, byśmy troszczyli się o własną psychikę i dostarczali jej jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

Jak wybrać odpowiedniego, kompetentnego psychoterapeutę?

terapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapeuta to wykwalifikowany profesjonalista, jaki nie tylko ma wyższe wykształcenie (tak jak psycholog), lecz poza tym ukończył warsztaty z zakresu psychoterapii. Tylko taka osoba ma odpowiednie uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi korzysta z usług psychoterapeuty, bowiem tempo dzisiejszego życia, troski oraz kłopoty dnia dziennego, często istotnie odbijają się na naszym zdrowiu oraz psychice.

Dobry psycholog dla dziecka jest niezastąpioną pomocą w trudnych problemach ze sobą

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Czasami zdarza się, iż w życiu naszego dziecka zdarzają się sytuacje, które negatywnie oddziałują na jego psychikę. Może być to również spowodowane problemami w szkole bądź sytuacją w rodzinie. Warto w takich sytuacjach znaleźć odpowiedniego psychologa dziecięcego. Jeżeli pracujemy na przykład w szkole i zaobserwowaliśmy, że któreś dziecko ma duże kłopoty z nauką i wciąż jest przygnębione, powinniśmy się zainteresować. Możliwe, że na przykład rozwód rodziców lub inne zdarzenia spowodowały, że czuje się bardzo źle.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to bardzo ciężka choroba. Często osoby uzależnione wypierają się własnej ułomności, albowiem nie chcą rozpoczynać leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna wyrzeczeń oraz bólu, ale należy jak najszybciej podjąć decyzję o niej, gdyż alkohol niszczy nas organizm. Jakie jest jego oddziaływanie?

Dla wielu ludzi pomoc profesjonalnego terapeuty jest jedyną drogą do wyjścia z problemów

psychologia
Source: flickr.com
Współcześnie coraz więcej ludzi koncentruje się na karierze i życiu zawodowym. Coraz częściej są przepracowani, ignorują życie intymne i popadają w coraz większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i chandry, jaka zdoła bardzo mocno zniszczyć psychikę człowieka.