opieka

Artykuły

Opiekowanie się osobami starszymi i chorymi - dlaczego warto

senior
Author: Alex D Stewart
Source: http://www.flickr.com
Opieka nad ludźmi starszymi i chorymi to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Osoba, która jest profesjonalnym opiekunem ludzi starszych winna przede wszystkim zajmować się nimi i uczestniczyć w powszednich działaniach. Opieka seniora Niemcy w sporej mierze jest zależna od możności ruchowych danej osoby, również tym, czy jest ona zdrowa, czy też choruje. Opiekun musi dopomagać osobie starszej w ubieraniu, czy też dbać o codzienną higienę.

Jaki gatunek kwiatów powinno się zasadzić naszym ogródku?

chryzantemy
Author: Dorcia
Każdemu z nas oczywiście zależy na posiadaniu ciekawego ogrodu. Jest to bowiem szczegół, który w znaczący sposób wyznacza atrakcyjność naszego domu jednorodzinnego. W związku z tym wykonujemy wszelkie wysiłki, aby mógł on cechować się stosunkowo dużą atrakcyjnością. Stanowczo największy wpływ na poziom jego atrakcyjności ma selekcja kwiatów ozdobnych jednak utrzymanie bujnej roślinności wokół naszego domu jest bez wątpienia zadaniem trudnym i wymagającym. Pielęgnacja naszych kwiatów musi być bowiem przez nas wykonywana regularnie i przy przeznaczeniu stosownych środków ochronnych.

Jak uporać się ze sprawowaniem opieki nad chorym? Czy dobrze jest postarać się opiekunki?

senior
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Różnego typu choroby dotykają nas w najróżniejszym wieku. Czasem są to bardzo powszechne dolegliwości, a czasami groźne schorzenia, jakie potrzebują zaawansowanego leczenia jak i stałej opieki. Zagwarantowanie opieki choremu to na nieszczęście ogromnie problematyczna sprawa, gdyż obowiązki zawodowe jak i potrzeba utrzymania rodziny nie zawsze dają nam możliwość, aby poświęcić się jedynie temu. Niemniej znaczące jest także to, że opieka nierzadko powinna być połączona z zaawansowanym leczeniem albo rehabilitacją, co wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. Jak poradzić sobie z takim problemem?