opieka

Artykuły

Jaki gatunek kwiatów powinno się zasadzić naszym ogródku?

chryzantemy
Author: Dorcia
Każdemu z nas bez wątpienia zależy na posiadaniu ciekawego ogrodu. Jest to bowiem szczegół, który w istotny sposób wymierza atrakcyjność naszego domu. W związku z tym sprawiamy wszelakie wysiłki, aby mógł on cechować się obiektywnie dużą atrakcyjnością. Wyraźnie najogromniejszy wpływ na poziom jego atrakcyjności ma dobór kwiatów ozdobnych jednak utrzymanie bogatej roślinności dookoła naszego domu jest bez wątpienia zadaniem skomplikowanym i wymagającym. Pielęgnacja naszej roślinności musi być bowiem przez nas praktykowana regularnie i przy użyciu stosownych środków ochronnych.

Jak uporać się ze sprawowaniem opieki nad chorym? Czy dobrze jest postarać się opiekunki?

senior
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Różnego rodzaju schorzenia dotykają nas w przeróżnym wieku. Czasami są to bardzo powszechne dolegliwości, a czasem groźne schorzenia, które wymagają zaawansowanego leczenia i stałej opieki. Zagwarantowanie opieki choremu to na nieszczęście bardzo kłopotliwa sprawa, bo obowiązki zawodowe i obowiązek utrzymania rodziny nie za każdym razem pozwalają nam, żeby poświęcić się wyłącznie temu. Nie bez znaczenia jest również to, iż opieka często winna być połączona z specjalistycznym leczeniem czy rehabilitacją, co wymaga specjalistycznej wiedzy i aparatury. W jaki sposób poradzić sobie z takim kłopotem?

Opiekowanie się osobami starszymi i chorymi - dlaczego warto

senior
Author: Alex D Stewart
Source: http://www.flickr.com
Opieka nad osobami starszymi i schorowanymi to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Osoba, która jest profesjonalnym opiekunem ludzi starszych powinna przede wszystkim zajmować się nimi i pomagać w codziennych czynnościach. Opieka seniora Niemcy w sporej mierze jest zależna od możności ruchowych danej osoby, oraz tym, czy jest ona zdrowa, czy też choruje. Opiekun ma obowiązek dopomagać osobie starszej w ubieraniu, czy też dbać o codzienną higienę.