gospodarka

Artykuły

Przewożenie ładunków między krajami

Samolot
Source: http://sxc.hu/
Mimo szalejącego wszędzie kryzysu, rodzima gospodarka trzyma się zadziwiająco dobrze. Jest to bez wątpienia zasługa zjawiających się jak grzyby po ulewie małych i średnich przedsiębiorstw. Polacy udowadniają jeszcze raz, że posiadają doskonale rozwinięty zmysł przedsiębiorczości. Mnóstwo osób chce podążać własną, chociażby nawet wyboistą, ścieżką, niż dalej dusić się w cudzych firmach i pracować pod dyktando innych ludzi.

Praca w Wielkopolsce na stanowisku kierowca autobusy

pracownik IT
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Poznań może mieć powody do dumy, gdyż wskaźnik bezrobocia w tym regionie wciąż jest najniższy w Polsce – ok 4,2 procent. W konfrontacji z innymi miastami, bezrobocie poniżej 5 procent mają jedynie Warszawa i Sopot. Obecny trend na rynku pracy to pochwała dla wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Najbardziej pożądanymi pracownikami, tak jak i rok temu, są elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy czy spawacze. Najwięcej miejsc pracy czeka na nas wśród firm produkcyjnych. Programiści? Choćby od zaraz.

Praca w Wielkopolsce na stanowisku kierowca autobusy

work in office
Author: Tina Fox
Source: http://www.flickr.com
Poznań może mieć powody do dumy, albowiem wskaźnik bezrobocia w tym regionie nieustannie jest najniższy w Polsce – ok 4,2 procent. Porównując inne polskie miasta, bezrobocie poniżej 5 procent mają jedynie Warszawa i Sopot. Trwająca tendencja na rynku pracy to powrót do wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Najbardziej pożądanymi pracownikami, tak jak i w ubiegłym roku, są elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy czy spawacze. Spora ilość wolnych etatów zgromadziła się wśród firm produkcyjnych. Programiści? Choćby od zaraz.

W jaki sposób wolno magazynować wodę?

woda
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com
Magazynowanie wody jest w szczególności znaczące w sprawach niedostatku wody. Pomimo tego, że nie żyjemy w kraju, w jakim gospodarka wodna byłaby zmienna, to nigdy nie wiemy co przyniosą kolejne lata i czy nie przybędzie jej upadek. Taka sytuacja zdołałaby być tragiczna w skutkach, w związku z tym powinno dowiedzieć się, w jaki sposób można składować wodę.