Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/theme.inc).

choroba

Artykuły

Czy herbata dobrze wpływa na zdrowie - wady i zalety oraz parę słów o earl grey

Earl grey
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com
Kiedy robi się chłodno lub czujemy się przeziębieni, często sięgamy do ciepłą herbatę z dodatkami. Chcemy żeby nas ogrzała i usunęła wszystkie niepożądane dolegliwości. Niektóry ludzie spożywają ją wręcz nałogowo. Czy jest to korzystne dla zdrowia?

Jak obchodzić się z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo

test Asperger
Author: Monsieur Gordon
Source: http://www.flickr.com
Różnorodne choroby i niepełnosprawności obecnie z wolna Zaczynają być szeroko omawiane. Tak jest także w sytuacji niepełnosprawności umysłowej. O tego rodzaju przypadłościach bowiem dawniej mówiono bardzo mało lub wcale. Obecnie przywiązuje się wagę do tego, by móc niepełnosprawnym ludziom pomóc i jak najbardziej ułatwić życie. Powstają nawet specjalne instytucje i fundacje, których celem jest wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny.

W jaki sposób skutecznie pokonać problem jakim jest alkoholizm?

butelki z alkoholem
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Alkoholizm jest bardzo poważnym problemem społecznym - choć w sumie ulega zmniejszeniu ilość uzależnionych od alkoholu, to należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach dosyć trudno poznać uzależnionego. A więc są ludzie, którzy choć są uzależnieni od alkoholu, potrafią wieść w miarę normalny żywot, nikt nie powiedział, iż nie ma alkoholików wśród urzędników państwowych, lekarzy albo nauczycieli. A więc stereotyp zapijaczonego faceta, który jest tak zwanym żulem szybko przechodzi do lamusa.

Uzależnienie od alkoholu jest i będzie ciężką chorobą ale możliwe jest leczenie

butelka z alkoholem
Source: flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mało osób zdawało sobie sprawę z tego, jak bardzo ciężką chorobą jest alkoholizm. Co najtrudniejsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się pozornie niewinnie. Niejednokrotnie większość z nas zwyczajnie lubi wypić niejednokrotnie kilka drinków w towarzystwie znajomych.

Wpływ alkoholu na organizm, zatem dlaczego należy natychmiast podjąć walkę z uzależnieniem?

terapia
Source: flickr.com
Alkoholizm to niezmiernie ciężka choroba. Wielokrotnie osoby uzależnione wypierają się własnej słabości, bowiem nie chcą podejmować leczenia. Walka z alkoholizmem jest pełna poświęceń i udręki, lecz należy szybko zdecydować się na nią, ponieważ alkohol niszczy nas organizm. W jaki sposób na niego oddziałuje?

Suplementy diety – czy opłaca się je używać? Poznaj dodatkowe informacje na ten temat

suplement
Author: iStock
Source: iStock
Coraz szybszy tryb życia, codzienne zabieganie i nieodpowiednia dieta są przyczyną zmniejszenia się naszej odporności oraz mających miejsce naprawdę często dolegliwości zdrowotnych większych lub mniejszych. Ich częstą przyczyną jest niedostarczanie organizmowi niezbędnych składników , które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, trzeba sięgać po oferowane w aptekach suplementy diety.

Jak w odpowiedni sposób zatroszczyć się obecnie o swój wzrok

okulista
Author: Mossy Carey
Source: http://www.flickr.com
Wzrok ma się jeden, z tego powodu należy o niego należycie dbać jak również uważać, żeby nie zbagatelizować pewnych objawów schorzeń oczu. Prędkie tempo życia jak również ogromna ilość zadań powodują, że konkretne osoby zwykle zanadto błaho traktują jeden z ich najbardziej cennych zmysłów. Obecnie z przyczyn wielorakich chorób, urazów oraz zakażeń oczu znaczna liczba osób cierpi na kłopoty związane ze wzrokiem. Sporo z nich na szczęście można dziś bez sporych trudności wyleczyć, przykładowo posiłkując się hasłem tym jak: operacje oczu Wrocław.

Stomatologia we Wrocławiu oferuje kompleksowe usługi w ramach leczenia kanałowego i należytej dbałości, a też uzupełniania uzębienia

Dentysta
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Obecnie w wielu gabinetach stomatologicznych jest okazja leczyć zęby bezboleśnie. W związku z tym są uczęszczane przez coraz to szerszą rzesze ludzi, jacy chcą posiadać ładny i miły dla oczu uśmiech. Bez lęku mamy możliwość usiąść na krześle stomatologicznym i poddać się zabiegom dentystycznym, które zagwarantują ładny wygląd zębów.

W jaki sposób można kurować schorzenia wiążące się z nietrzymaniem moczu, jak działa laser Monaliza Touch.

twarz kobiety
Author: Thomas Hammoudi
Source: http://www.flickr.com
Jedną z częstszych chorób przewlekłych u kobiet jest nietrzymanie moczu. Szacuje się, że nawet jedna czwarta wszystkich pań na jakiś etapie swojego życia miała z tym kłopoty. Choroba ta nie będzie może zbytnio groźna, lecz powoduje sporo dyskomfortu w życiu, jest również powodem wstydu i zażenowania.