psychoterapia

Artykuły

Jak wybrać odpowiedniego, kompetentnego psychoterapeutę?

terapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapeuta to wykwalifikowany profesjonalista, jaki nie tylko posiada wyższe wykształcenie (tak jak na przykład psycholog), ale dodatkowo ukończył kurs z zakresu psychoterapii. Tylko taka postać posiada wyborne uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Obecnie coraz więcej ludzi korzysta z usług psychoterapeuty, bo tempo dzisiejszego życia, troski i problemy dnia powszedniego, częstokroć znacznie odbijają się na naszym zdrowiu oraz psychice.

Każdy człowiek zasługuje na szansę

palenie marihuany
Author: Gerry Dincher
Source: http://www.flickr.com
Nieogolony, w ciemnej bramie, ze strzykawką w dłoni. Tak widzimy „typowego narkomana”. Jednak w ostatnim czasie uległ on zmianie, dlatego też problem jest niełatwy do rozpoznania. Uzależnienie po kryjomu weszło do naszych domów, rodzin i szkół. Współczesne narkotyki nie pociągają za sobą już tak szybko szkód fizycznych. Dziś człowiek uzależniony może codziennie zażywać np. marihuanę zachowując wszelkie pozory normalności.

W jaki sposób psychologia walczą z ciągłym stresem

psychoterapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Aktualne czasy charakteryzują się niezwykle wysokim ogólnym poziomem stresu. Bierze się to w dużym stopniu z szybkiego tempa egzystencji, co z kolei bierze się z faktu, że sporo osób pracuje w wielkich korporacjach, w których nacisk kładzie się przede wszystkim na bardzo dynamiczny rozwój kariery zatrudnionych ludzi. Duża dawka stresu ma bardzo zły wpływ na zdrowie człowieka.