wady

Artykuły

Dla wielu osób, jakie w następstwie różnych zdarzeń mają problemy ze wzrokiem zabieg bywa wyłącznym rozwiązaniem

słaby wzrok
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach można zaobserwować, że dużo osób cierpi na rozlicznego rodzaju wady widzenia. Na pewno w pokaźnej części determinowane jest to genetycznie, jednakże nadzwyczaj duży wpływ na to ma także spędzanie czasu przed kompem czy telewizorem. Wszelakie unowocześnienia współczesnego świata często nie są pozytywne dla naszego zdrowia o czym z pewnością przekonuje się masa osób noszących szkła korekcyjne.

Słabo widzisz? Przeczytaj, co powinieneś zrobić i gdzie pójść, by móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych dla każdego człowieka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać przyrodę i zadziwiać się pięknem. Niestety nie na każdym kroku go doceniamy tak mocno, jak powinniśmy. Dopiero, gdy zaczyna podupadać, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być bez niego. W tej chwili w naszym państwie wzrok bada się już noworodkom.

Czy tradycyjne okulary korekcyjne zostaną za jakiś czas całkowicie zapomniane? Alternatywne techniki poprawiania wady wzroku

soczewki
Source: pixabay.com
Praktycznie nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić obecnego świata pozbawionego okularów do korekcji wzroku, bo wydaje się nam, iż są one z nami od zawsze. Tymczasem prawda jest zupełnie inna i soczewki progresywne w znanym nam kształcie zostały skonstruowane dopiero w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tamtej chwili bardzo szybko się one rozpowszechniły i dziś praktycznie nie ma miejsca na Ziemi, w którym obudowane soczewki progresywne nie byłyby znane. Może więc za parędziesiąt lat one również zostaną zastąpione i coś innego zajmie ich pozycję w świetle reflektorów.

Implanty zębów Warszawa operuje w najnowszy sposób. Przydatne informacje

zdrowie - pejzaż
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zapełniać braki w uzębieniu.Ma szansę się okazać, że zęby w przypadku schorzeń lub urazów rozpoczną nam wypadać. Wtenczas powinno się zastanowić nad tym, w jaki sposób uzupełnić te niedobory, tak aby nie przychodziło do wad zgryzu, które potem mają szansę doprowadzić do jeszcze poważniejszych chorób.