wady

Artykuły

Czy tradycyjne okulary korekcyjne zostaną za jakiś czas całkowicie zapomniane? Alternatywne techniki poprawiania wady wzroku

soczewki
Source: pixabay.com
Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie dzisiejszego świata bez okularów do korekcji wzroku, ponieważ zdaje się nam, że są one z nami od zawsze. Tymczasem prawda jest zupełnie inna i soczewki progresywne w znanym nam kształcie zostały stworzone dopiero w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Od tamtej chwili niezwykle szybko się one spopularyzowały i dziś prawie nie ma kraju na świecie, w którym obudowane soczewki korekcyjne nie byłyby na porządku dziennym. Może więc za kilkadziesiąt lat one także zostaną w zapomnienie i coś innego zajmie ich pozycję na szczycie.

Implanty zębów Warszawa operuje w najnowszy sposób. Przydatne informacje

zdrowie - pejzaż
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zapełniać braki w uzębieniu.Ma szansę się okazać, że zęby w przypadku schorzeń lub urazów rozpoczną nam wypadać. Wtenczas powinno się zastanowić nad tym, w jaki sposób uzupełnić te niedobory, tak aby nie przychodziło do wad zgryzu, które potem mają szansę doprowadzić do jeszcze poważniejszych chorób.

Dla wielu osób, jakie w następstwie różnych zdarzeń mają problemy ze wzrokiem zabieg bywa wyłącznym rozwiązaniem

słaby wzrok
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach da się dostrzec, że sporo ludzi cierpi na rozlicznego rodzaju wady wzroku. Na pewno w istotnej części determinowane jest to genetycznie, niemniej jednak niezmiernie duży wpływ na to ma także spędzanie czasu przed kompem czy telewizorem. Wszelkie udogodnienia współczesnego świata często nie są pozytywne dla naszego zdrowia o czym rzeczywiście przekonuje się masa ludzi noszących okulary korekcyjne.

Słabo widzisz? Przeczytaj, co powinieneś zrobić i gdzie pójść, by móc sobie pomóc

słaby wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla ludzi. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać przyrodę i zadziwiać się pięknem. Niestety nie na każdym kroku go cenimy tak mocno, jak powinniśmy. Dopiero, kiedy zaczyna szwankować, zauważamy, jak ciężko mogłoby być bez niego. Aktualnie w RP wzrok bada się już noworodkom.