komputer

Artykuły

Współczesne instrumenty ułatwiające prace w firmie

zegarek
Author: R∂lf Κλενγελ
Source: http://www.flickr.com
Od zawsze literaci i twórcy filmowi próbowali przewidzieć w jaki sposób wyglądać będzie czas przyszły. Z poniektórych z tych pomysłów możemy się dzisiaj śmiać, pozostałe zostały prawidłowo założone chociaż przynajmniej co do koncepcji.

System operacyjny Debian Server - co należałoby o nim wiedzieć i jak wolno go pozyskać?

serwery
Author: zorro delavega
Source: http://www.flickr.com
System operacyjny debian server ma zasadnicze narzędzia i programy, jakie zapewniają harmonijne działanie komputera. Jako rdzeń wykorzystuje się systemu operacyjnego oznaczanego jądrem, w wielu przypadkach jest to jądro FreeBSD lub Linux. Jądro to zezwala na zarządzanie różnymi programami i ich uruchamianie.

Złom elektroniczny - w jaki sposób się go pozbyć zgodnie z prawem?

zwierzęta
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
W mało jakiej dziedzinie życia rozwój jest tak prędki, jak w przypadku urządzeń elektronicznych.


Już parę lat wstecz powiadało się, że kiedy nabywasz nowy komputer i wychodzisz z nim ze marketu to on jest już przestarzały.

Gdy zepsuje się auto, nie można za długo zwlekać!

Gdy zepsuje się nam auto, idziemy do mechanika. Wiadoma sytuacja. A co zrobić, jeżeli wstaniemy rano i dostrzeżemy, iż nasz komputer no niestety odmówił nam posłuszeństwa? Cóż, pewnie zasadne jest zadzwonienie po informatyka. Zapewne tego typu ekspert bez większego kłopotu sprawi, że wreszcie komputer będzie dobrze się sprawował. Można śmiało powiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach czymś niezbędnym jest korzystanie z usług informatycznych. Zatem może podzielmy ten tekst na dwie części: na samym początku omówmy temat samodzielnego ogarniania kłopotów komputerowych, ale oczywiście potem można napisać nieco na temat tego jak zaprosić do swojego domu takiego informatyka, który jest porządny, a do tego nie zdziera wiele kasy.

Szukasz biura, które zrobi ci dobre tłumaczenie istotnych dokumentów? Dowiedz się, jak łatwo odnaleźć je przez Internet

dokumenty
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Dziś przetłumaczyć dokumentację nie jest trudno. A pomyśleć, iż jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło to rzeczywisty problem. W latach PRL-u Polacy – wtedy jeszcze w większości słabo znający języki obce – odcięci od świata może i nie potrzebowali tak bardzo tłumaczy, jak obecnie, jednak pomijając owy fakt, ich odnalezienie było częstokroć niemożliwe. Na szczęście wszystko się odmieniło. I wreszcie ruszył w pełni i kapitalizm, i handel między krajami, i potrzeba znania języków. Pomimo tego wszystkiego, gdy stajemy przed koniecznością przetłumaczenia obcojęzycznej dokumentacji, główkujemy; „Co teraz?”. A przecież wystarczy tylko kilka ruchów…

W jakich miejscach bardzo dobrze jest posiadać swoje pliki?

Chmura
Author: JD Hancock
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach niemalże każdy z nas posiada osobisty komputer. Niezwykle często służy on również do pracy. W takiego typu urządzaniach przetrzymujemy naprawdę wiele plików, wszelkie dokumenty, zdjęcia, nierzadko prace dyplomowe. Kiedy komputer popsuje się, a my nie zdążymy zgrać plików, prawdopodobne jest, że nigdy już ich nie odzyskami. Niejednokrotnie możemy stracić w takiej chwili istotne pliki. Co zrobić, aby bezpiecznie gromadzić pliki?

Jak uchronić własny kąt przed włamaniem – co uczynić, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo

brama wjazdowa
Author: Nice
Source: Nice
Polacy coraz poważniej dbają o własne bezpieczeństwo – kodują dane internetowe, strzegą dokumentacji prywatnej, budują solidniejsze budynki, montują bramy, zakupują systemy ostrzegające przed włamaniami. Przede wszystkim strzegą jednak własnych domów. Podstawą w tym przypadku jest jedno – drzwi.

W jaki sposób robić wydruki, aby było to opłacalne? Który typ druku okaże się najlepszy?

drukarka podczas drukowania
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Jaka jest różnica pomiędzy normalnym drukiem offsetowym a tym cyfrowym? Najważniejsza różnica widoczna jest przede wszystkim na rozkładzie kosztów, ponieważ koszt druku arkusza metodą cyfrową jest większy niż koszt klasycznego drukowania. Przy tym, cena wydruku tylko trochę zmienia się wraz z rosnącym nakładem.

Jak można obecnie szybko, wygodnie i oczywiście tanio naprawić komputer.

Laptop
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach komputerowy sprzęt można spotkać na każdym kroku, w zasadzie we wszystkich firmach co najmniej jeden komputer będzie się znajdował. Również w domach większość z nas komputer posiada, czy to w postaci jednostki stacjonarnej, czy coraz popularniejszego laptopa.