komputer

Artykuły

Gdy zepsuje się auto, nie można za długo zwlekać!

Gdy popsuje się dla nas auto, idziemy do mechanika. Wiadomo. A co zrobić, jeżeli wstaniemy z rana i spostrzeżemy, iż nasz komputer no niestety odmówił posłuszeństwa? Cóż, zapewne zasadne jest wezwanie informatyka. Zapewne tego typu ekspert bez najmniejszego kłopotu spowoduje, że nareszcie komputer będzie dobrze się sprawował. Można śmiało powiedzieć, iż nie zawsze czymś wymaganym jest korzystanie z usług informatyka. W takim razie może podzielmy owy artykuł na dwie zasadnicze części: początkowo omówmy kwestię samodzielnego ogarnięcia kłopotów natury komputerowej, ale oczywiście później można powiedzieć nieco na temat tego w jaki sposób sprowadzić do swojego domostwa takiego informatyka, który jest porządny, a na dodatek nie zdziera wiele kasy.

Współczesne instrumenty ułatwiające prace w firmie

zegarek
Author: R∂lf Κλενγελ
Source: http://www.flickr.com
Od zawżdy literaci i twórcy filmowi próbowali przewidzieć jak będzie wyglądać czas przyszły. Z niektórych z tych pomysłów można się dzisiaj śmiać, inne zostały słusznie przewidziane chociaż przynajmniej co do koncepcji.

System operacyjny Debian Server - co należałoby o nim wiedzieć i jak wolno go pozyskać?

serwery
Author: zorro delavega
Source: http://www.flickr.com
System operacyjny debian server ma zasadnicze narzędzia i programy, jakie zapewniają harmonijne działanie komputera. Jako rdzeń wykorzystuje się systemu operacyjnego oznaczanego jądrem, w wielu przypadkach jest to jądro FreeBSD lub Linux. Jądro to zezwala na zarządzanie różnymi programami i ich uruchamianie.

Złom elektroniczny - w jaki sposób się go pozbyć zgodnie z prawem?

zwierzęta
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
W mało jakiej dziedzinie życia rozwój jest tak prędki, jak w przypadku urządzeń elektronicznych.


Już parę lat wstecz powiadało się, że kiedy nabywasz nowy komputer i wychodzisz z nim ze marketu to on jest już przestarzały.

Szukasz biura, które zrobi ci dobre tłumaczenie istotnych dokumentów? Dowiedz się, jak łatwo odnaleźć je przez Internet

dokumenty
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Dziś przetłumaczyć dokumentację nie jest trudno. A pomyśleć, iż jeszcze kilkanaście lat temu stanowiło to rzeczywisty problem. W latach PRL-u Polacy – wtedy jeszcze w większości słabo znający języki obce – odcięci od świata może i nie potrzebowali tak bardzo tłumaczy, jak obecnie, jednak pomijając owy fakt, ich odnalezienie było częstokroć niemożliwe. Na szczęście wszystko się odmieniło. I wreszcie ruszył w pełni i kapitalizm, i handel między krajami, i potrzeba znania języków. Pomimo tego wszystkiego, gdy stajemy przed koniecznością przetłumaczenia obcojęzycznej dokumentacji, główkujemy; „Co teraz?”. A przecież wystarczy tylko kilka ruchów…

W jakich miejscach bardzo dobrze jest posiadać swoje pliki?

Chmura
Author: JD Hancock
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach niemalże każdy z nas posiada osobisty komputer. Niezwykle często służy on również do pracy. W takiego typu urządzaniach przetrzymujemy naprawdę wiele plików, wszelkie dokumenty, zdjęcia, nierzadko prace dyplomowe. Kiedy komputer popsuje się, a my nie zdążymy zgrać plików, prawdopodobne jest, że nigdy już ich nie odzyskami. Niejednokrotnie możemy stracić w takiej chwili istotne pliki. Co zrobić, aby bezpiecznie gromadzić pliki?

Jak uchronić własny kąt przed włamaniem – co uczynić, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo

brama wjazdowa
Author: Nice
Source: Nice
Polacy coraz poważniej dbają o własne bezpieczeństwo – kodują dane internetowe, strzegą dokumentacji prywatnej, budują solidniejsze budynki, montują bramy, zakupują systemy ostrzegające przed włamaniami. Przede wszystkim strzegą jednak własnych domów. Podstawą w tym przypadku jest jedno – drzwi.

W jaki sposób robić wydruki, aby było to opłacalne? Który typ druku okaże się najlepszy?

drukarka podczas drukowania
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Jaka jest różnica pomiędzy normalnym drukiem offsetowym a tym cyfrowym? Najważniejsza różnica widoczna jest przede wszystkim na rozkładzie kosztów, ponieważ koszt druku arkusza metodą cyfrową jest większy niż koszt klasycznego drukowania. Przy tym, cena wydruku tylko trochę zmienia się wraz z rosnącym nakładem.

Jak można obecnie szybko, wygodnie i oczywiście tanio naprawić komputer.

Laptop
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach komputerowy sprzęt można spotkać na każdym kroku, w zasadzie we wszystkich firmach co najmniej jeden komputer będzie się znajdował. Również w domach większość z nas komputer posiada, czy to w postaci jednostki stacjonarnej, czy coraz popularniejszego laptopa.