trawnik

Artykuły

To już wiosna, czas żeby przygotować ogród na wiosnę. Jak to zrobić? Najistotniejsze to nie zapominać o podstawach, czyli o wertykulacji

Ogród z pięknym trawnikiem
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
Nadchodzi wiosna, a to najlepszy czas, aby pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli także o trawniku. Każdego roku mówimy, że na pewno lepiej o niego zadbamy, żeby wyglądał piękne, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednakże zanim będziemy przystępować do działania nie zapominajmy, iż w pierwszej kolejności najistotniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona niezwykle ważna.

Kosiarki Tarnów, glebogryzarki Kraków

Koszenie trawy
Author: Honda
Source: Honda
Każdemu chciałby mieć trawnik przed i za domem jak z amerykańskich seriali. Trawa równiutko przystrzyżona i na dodatek w takim soczystym, zielonym odcieniu. Jednak by mieć tego typu trawę trzeba bardzo się postarać. Dobrze, więc znaleźć również odpowiednie kosiarki Tarnów. Nie możemy pozwolić, by trawa była zbyt wysoka, nie można również doprowadzić do tego, że nie skosimy jej, co najmniej raz na dwa tygodnie, jak można się domyślić, zimą nie trzeba się tym przejmować.

Jakim sposobem skutecznie poradzić sobie z szkodnikami?

kretowisko
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Krety na działce bądź w ogrodzie mogą być naprawdę ogromnym problemem. Te niewielkie zwierzątka potrafią wręcz zdemolować cały ogród, nad którym zapewne z trudem pracowaliśmy i nadal pracujemy. Niemniej jednak krety są dziś pod osłoną, w związku z tym zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bez wątpliwości nie powinniśmy więc tego wykonywać. Jak więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej popularnym i aktywnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.