świat

Artykuły

Rzeczywistość w kawałkach, czyli zawsze coś jesteśmy w stanie z niego ułożyć. Bo elementy są w każdym miejscu, które należy poskładać

Samochód BMW
Author: ralev_com
Source: http://www.sxc.hu
Świat składa się z małych elementów, bez których ciężko byłoby się zgodnie... poskładać. Ta intrygująca gra słów jest zamierzona, bo odkrywa więcej prawdy niż przydługie wywody. Świat to po prostu nic innego, jak zestaw małych śrubek, jakie zawsze gdzieś pasują. To nic innego, jak znajdujące swoje miejsce elementy, jedne bardziej trafne, drugie mniej, ale na pewno są niezbędne, aby wszystko mogło normalnie działać. Nie da się jednakowoż żyć w świecie, w którym reguł i porządku jest jak na lekarstwo.

Wydruki przestrzenne bez ograniczeń.

Skan 3D
Author: Carlos Pacheco
Source: http://www.flickr.com
Zbudowanie pierwszej maszyny drukarskiej datuje się na 600 rok naszej ery, co było dokonane w Azji . W rejonach europejskich proces ekspansji przemysłu poligraficznego posuwał się o wiele wolniej. Przełomem w branży było wprowadzenie do powszechnego użytku maszyny Gutenberga zbudowanej w latach 40 XV wieku.

Gra, która jest wciągająca i ma coraz więcej fanów w Polsce. Czy wiedziałbyś jak wyjść z zamkniętego pokoju, w którym pełno niewiadomych?

detektyw
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
Wszystko zdaje się proste. Trafiasz zwyczajnie do pomieszczenia, w którym jest dużo dziwnych przedmiotów. Ty i Twoi znajomi macie kilkadziesiąt minut, aby wyjść z tego pokoju. Nie jest to proste, bo aby to zrobić musisz rozwiązać kilka szarad, przydatna też jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas płynie, a Ty nie posiadasz żadnych podpowiedzi, jedynie co masz to Twoja głowa i to, co wymyślisz. Poznaj escape room.