język

Artykuły

Język polski - informacja ogólna

kursy polskiego warszawa
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Język polski jest językiem indoeuropejskim jak też należy do grupy języków słowiańskich. Można poczynić dalszego rozróżnienia, dzieląc języki słowiańskie na południowosłowiańskie (języki bałkańskie), wschodniosłowiańskie (rosyjski jak też białoruski) a także zachodniosłowiańskie (polski, słowacki).


Słowacy i Polacy rozumieją się bez żadnych kłopotów, zaś Polacy oraz Czesi rozumieją się po wypiciu paru browarków.

Jakim sposobem migiem i sprawnie nauczyć się języka angielskiego?

Zajęcia w szkole językowej
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
Znajomość języka angielskiego jest teraz nadzwyczaj ważna, albowiem język angielski może przysporzyć nam się na co dzień. Znajomość języka angielskiego jest niesłychanie ceniona w pracy profesjonalnej, sporo chlebodawców ochoczo zatrudnia osoby, jakie mają wprawną znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Brak znajomości tego języka nierzadko może powodować, że nie uda nam się otrzymać wymarzonej pracy. Pożądane byłoby więc uczyć się tego języka.

Fiszki do do nauki języka angielskiego to niezawodna metoda wypróbowana, która zdała test także dla opornych

fiszki do nauki
Author: Les Petits Débrouillards
Source: http://www.flickr.com
Podczas gdy znasz język angielski możesz swobodnie wyruszać na wczasy poza granicę własnego państwa. Język angielski jest naczelnym językiem międzynarodowym.

Jest nawet głównym językiem obcym, który uczą się nasze dzieci w szkołach. Coraz to więcej ludzi zaczyna się nim gładko posługiwać w wymowie i w piśmie.