nieruchomości

Artykuły

Postępowanie dotyczące ustanowienia granic jest procesem złożonym, wymagającym fachowej wiedzy i doświadczenia geodety

spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze punkty graniczne były zazwyczaj granicami naturalnymi. W zapisach ksiąg hipotecznych, własność ziemi charakteryzowana była przy udziale szczegółów terenowych np. lewym brzegiem rzeki, aż do drogi prowadzącej do młyna i dalej brzegiem lasu etc.. Uprawiając ziemię, kamienie które zawadzały w uprawie i orce, ludzie wyrzucali na granice pomiędzy własnościami i tak sąsiedzi harmonijnie tworzyli mury graniczne. Innym sposobem wyznaczenia granic własności, było sadzenie drzew i krzewów na granicy.

Weryfikacja dewelopera przy zakupie nowego mieszkania

mieszkania w mieście
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na kupno nowego mieszkania deweloperskiego, musimy pierwej odpowiednio sprawdzić dewelopera. Wskazane jest z pewnością wybierać osoby porządne, wiarygodne oraz uczciwe, bo od tego może zależeć szczęście inwestycji, a także jej terminowe ukończenie. Warto sprawdzić czy dany deweloper należy do jakichś organizacji deweloperskich.

Rzeczoznawca majątkowy - precyzyjne wyceny majątku pozwalające na ustalanie różnorodnych kosztów

wycena
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com
Profesjonalna wycena mienia pełni bardzo ważną rolę podobnie w przypadku nieruchomości lokalnych, gruntowych, jak również przemysłowych. Rzeczoznawca majątkowy gwarantuje rzetelną analizę rynku nieruchomości, jak również skutków finansowych wynikających np. ze zmiany planów miejscowych. Ponadto rzeczoznawca świadczy usługi wyceny maszyn i urządzeń, co umożliwia określenie ceny sprzedaży lub zabezpieczenie kredytu.

Prawnik z działu nieruchomości, a adwokat prawa pracy - a więc, do jakiej osoby pójść w razie problemów

Narada pracowników firmy
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Masz problemiki z nowiutko nabytą, albo osobistą nieruchomością? A może masz problemy powiązane z prawem roboty? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś! Przeczytaj nasz artykuł a z gwarancją nie będziesz żałować decyzji!


Problemy z nieruchomościami umieją być bardzo przeróżne.

Jakie są oferty mieszkań we Wrocławiu i co robią agencje nieruchomości, by sprostać wymogom odbiorców?

wrocław nocą
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
Planujesz zakupić mieszkanie i nie wiesz jak to zrobić? Szukasz niesamowitego lokum do życia? Zapoznaj się z propozycją agencji nieruchomości. Mieszkania rynek pierwotny Wrocław to pokaźna gama propozycji. Długa obecność na wrocławskim rynku deweloperskim, a także obszerne doświadczenie, zdobyte w okresie projektowania oraz realizacji licznych inwestycji mieszkaniowych, umożliwiają wielu agencjom kreować kompleksowe osiedla społeczne, cieszące się ciągle niesłabnącą popularnością pośród wrocławian.

Jak należy zarządzać nieruchomością? Na czym to polega? Czym się może różnić od zwykłego administrowania nieruchomością?

brązowy dom wielorodzinny
Author: Kate Matison
Source: http://www.flickr.com
Zarządzanie nieruchomościami to z pewnością większy zakres czynności niż zwykłe administrowanie. Rolą tego rodzaju zarządcy jest aktywne zarządzanie majątkiem właściciela, który zlokalizowany jest w nieruchomości, zaś administrowanie to jedynie prowadzenie aktualnych czynności, które są związane z obsługą nieruchomości.

Na co wypada zwrócić uwagę podczas kupowania nieruchomości? Dowiedzmy się jakie wytyczne musi spełniać mieszkanie o podwyższonym standardzie.

nieruchomości
Author: Internorm
Source: Internorm
W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości zapewnia wiele rozwiązań, poprzez co każda z osób ma możliwość nabyć mieszkanie które będzie spełniać wszystkie wymagania. Wybierając kupno domu należy dokładnie zwrócić uwagę na to, czy jego cena w rzeczywistości jest odpowiednia w stosunku do standardu danej nieruchomości. Osoby, które nie mają możliwości dokładnie ocenić wartości mienia dobrze byłoby aby skorzystały z profesjonalnej wyceny nieruchomości.

W jaki sposób wyeliminować wilgoć?- hydroizolacje oraz odgrzybianie wnętrz, jako najlepsze rozwiązania

osuszanie budynków iniekcja krystaliczna
Source: http://firbau.pl/
Wilgoć w domu niewątpliwie stanowi ogromny, który może odbić się nie tylko na walorach wizualnych mieszkania, ale zarówno na zdrowiu a także samopoczuciu domowników. Wilgoć ma zdecydowanie zły wpływ na układ oddechowy, a kiedy kłopot zaczyna się rozprzestrzeniać, na ścianach można zauważyć nawet grzybową narośl, która jest trudna do usunięcia.

Deweloper siechnice oferuje piękne oraz tanie domy

bloki
Author: Vincent Valvona
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy posiadać zaufanie do danego dewelopera. Budowa mieszkań trochę zabiera czasu, a to spowoduje, że wielu obywateli zapisuje się na konkretne mieszkanie jeszcze nim zostaną położone fundamenty. Mimo wszystko jeśli tak zrobimy, musimy posiadać gwarancję, że deweloper, który trudni się stawianiem konkretnej nieruchomości dobrze powie co robi, że zna się na tym i posiada tu właściwe doświadczenie.

Jak znaleźć znaną firmę zajmującą się zarządzaniem najmem lokali?

Budynki
Author: Yosuke Watanabe
Source: http://www.flickr.com
Skuteczne poruszanie się po nadzwyczaj szybko zmieniającym się rynku usług mieszkaniowych może w większości wypadków sprawić pewne problemy. Bardzo kluczowe jest teraz należyte zarządzanie najmem różnych lokali mieszkaniowych.

Co można wybrać pośród mieszkań i domów, zalety i wady kupowania lokalu z biurem nieruchomości.

Nowe budownictwo
Author: Romex Deweloper
Wiele osób na pewnym etapie życia decyduje się na zakup albo zamianę mieszkania. W większości przypadków będzie to bardzo duże wydarzenie w ich życiu, psycholodzy zresztą umieścili stres jaki się z tym wiąże na jednym z pierwszych pozycji jeżeli chodzi o stresujące wydarzenia w życiu. Tego typu sytuacja ma miejsce z tego powodu, że przede wszystkim zakup nowego mieszkania jest bardzo dużym obciążeniem finansowym, zwłaszcza dla młodych małżeństw.

Jak samemu dokonać wyceny nieruchomości? Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę?

dom
Author: Montgomery County Planning Commission
Source: http://www.flickr.com
Dostajemy mieszkanie w spadku po dziadkach w Warszawie, niby czysto hipotetyczna sytuacja, natomiast dużo ludzi doświadcza czegoś takiego. Najpierw jest radość. Cieszymy się z tego stanu rzeczy, natomiast najczęściej po jakimś czasie myślimy o sprzedaży. Wtedy właśnie zastanawiamy się ile właściwie może być warte to mieszkanie. W jaki sposób dokonać wyceny takiego lokum? Oczywiście możemy zwrócić się do profesjonalistów z prośbą o wycenę, natomiast to na pewno nie będzie darmowa usługa. Czemu nie spróbować samemu oszacować ceny nieruchomości.

Ciekawy produkt finansowy. W jaki sposób inwestować swoje pieniądze?

bankomat
Author: Dumb Funded
Source: http://www.flickr.com
Rodzaje oszczędności zdołają być przeróżne i zależą przede wszystkim od własnych priorytetów. Niektórzy preferują inwestowanie w nieruchomości mieszkalne, bądź komercyjne, dla innych są to lokaty. Ludzie, którzy oszczędzają w placówkach bankowych, często decydują się na lokaty długoterminowe.