oświetlenie

Artykuły

Oświetlenie ledowe – dzięki niemu poszczególne elementy zostaną wyeksponowane, a w naszych pokojach zawita wspaniały klimat

dobrze oświetlone mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach utrzymanie odpowiedniej atmosfery to podstawa do tego, aby w różnych sytuacjach czuć się jak najlepiej i z uśmiechem wracać do swojego domu po pracy, szkole czy z dalekich podróżach. Jeżeli zależy nam na tym, aby każdy nowy dzień w naszym lokum był przyjazny, to nie zwlekajmy już dłużej i już dziś zajmijmy się projektowaniem tej przestrzeni tak, aby służyła nam jak najlepiej. Nie da się ukryć, że obok takich elementów jak umeblowanie, to właśnie oświetlenie gra jedną z głównych ról. Dlaczego?

Oświetlenie ogrodu

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Dom za miastem to dla większości ukoronowanie marzeń o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, dobrze zadbać również o jego otoczenie. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak tak samo istotne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne budynku. Poprawnie umieszczone lampy ogrodowe zaznaczają walory nawet niewielkiego ogródka, a z okazałego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.

Jakie najważniejsze wartości posiadają systemy oświetlenia led?

oświetlenie
Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie led cieszy się sporą renomą pośród innych systemów oświetleniowych, wobec tego jest ono wykorzystywane coraz częściej, zarówno prywatnie jak również w przemyśle. Należałoby więc zastanowić się nad tym które najważniejsze wartości cechują oświetlenie ledowe.

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie twojego ogrodu

Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. W jaki sposób dobrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak oszczędzać energię gdy kupujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać równocześnie ozdobą?

Żarówki led wytrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

lampa led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
Trzeba wybrać energooszczędne rozwiązania Powinniśmy dążyć do tego, by zawsze jak najmniej zapłacić za zużytą energię, przez co będziemy posiadali sporo pieniędzy na inne wydatki. Z tego powodu też należy sprawdzać wszelkie informacje, które odnoszą się do pomniejszania rachunków za prąd przy posiadaniu włączonych lamp. Kiedy sprawdzimy, które żarówki są najbardziej energooszczędne, będziemy mieli szansę znacznie zmniejszyć swoje opłaty oraz równocześnie zatroszczyć się o to, abyśmy nie byli zmuszeni zbyt często zmieniać żarówek.

Najważniejsze zalety nowoczesnych laśm ledowych, przykłady ich wykorzystania.

Taśma LED
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu podstawowym wykorzystanie diod były urządzenia elektroniczne - zapewne każdy z nas pamięta czerwone albo zielone światełka w najróżniejszych sprzętach. Potem ktoś wpadł na pomysł, że dużo niewielkich diod można połączyć w jeden dłuższy pasek i tym sposobem w sklepach zaczęły się pojawiać taśmy led.

Kilka praktycznych rad, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalną atmosferę w przydomowym ogrodzie

ogród
Author: EccoWood
Source: EccoWood
Ponieważ zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na wolnym powietrzu. A gdzie ten czas upływa przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się posiadaczami domów parterowych usytuowanych na terenie wiejskim. To oni są w stanie cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie lub grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeśli już o wieczornej porze mowa, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie maleńkich lampek solarnych.

Jak uwydatnić wyjątkowy wyraz każdego pokoju dziennego i skutecznie go rozjaśnić?

lampa
Source: pixabay.com
Przyciemniony salon stanowi problem, z którym spotyka się mnóstwo rodzin. Niewiele jednakże osób jest świadomym tego, że należy odpowiednio dobrać lampy, aby optymalnie rozświetlić pomieszczenie i sprawić, by uzyskało ono wyjątkowy charakter. Czym się kierować, nabywając lampy ekskluzywne do salonu?