oświetlenie

Artykuły

Oświetlenie ledowe – dzięki niemu poszczególne elementy zostaną wyeksponowane, a w naszych pokojach zawita wspaniały klimat

dobrze oświetlone mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach utrzymanie odpowiedniej atmosfery jest podstawą do tego, by w różnych sytuacjach czuć się jak najlepiej i z uśmiechem powracać do swojego domu po pracy, szkole czy z dalekich podróżach. Jeśli zależy nam na tym, by każdy nowy dzień w naszym domu był przyjazny, to nie czekajmy ani chwili dłużej i już teraz zajmijmy się urządzaniem wolnej przestrzeni tak, aby odpowiednio nam służyła. Nie ulega wątpliwości, że obok tego rodzaju elementów jak umeblowanie, to właśnie oświetlenie gra jedną z głównych ról. Dlaczego?

Żarówki led wytrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

lampa led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
Należy wybrać energooszczędne rozwiązania Powinniśmy dążyć do tego, by wciąż jak najmniej płacić za zużytą energię, dzięki czemu będziemy mieli sporo funduszy na inne wydatki. Przez to także należy śledzić wszystkie nowinki, jakie mają się do zmniejszania rachunków za prąd przy posiadaniu włączonych lamp. Gdy sprawdzimy, jakie żarówki są rzeczywiście energooszczędne, będziemy mogli znacznie zmniejszyć własne opłaty oraz równocześnie zatroszczyć się o to, byśmy nie byli zmuszeni nazbyt często wymieniać żarówek.

Jak uwydatnić wyjątkowy wyraz każdego pokoju dziennego i skutecznie go rozjaśnić?

lampa
Source: pixabay.com
Zbyt ciemny pokój dzienny stanowi problem, z którym męczy się mnóstwo rodzin. Niewiele jednak osób jest świadomym tego, że trzeba w odpowiedni sposób wybrać lampy, żeby jak najlepiej rozświetlić wnętrze i sprawić, by uzyskało ono ponadczasowy charakter. Czym się kierować, nabywając lampy ekskluzywne do pokoju dziennego?

Jakie najważniejsze wartości posiadają systemy oświetlenia led?

oświetlenie
Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie led cieszy się wielką popularnością pośród innych systemów oświetleniowych, wskutek tego jest ono użytkowane coraz częściej, zarówno prywatnie jak także w przemyśle. Pożądane byłoby więc zastanowić się nad tym które najważniejsze wartości charakteryzują oświetlenie ledowe.

Kilka praktycznych rad, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalną atmosferę w przydomowym ogrodzie

ogród
Author: EccoWood
Source: EccoWood
Z racji tego że zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na wolnym powietrzu. A gdzie ten czas biegnie milej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy bywają właścicielami domów jednorodzinnych usytuowanych na terenie wsi. To oni mogą cieszyć się rannym śniadaniem w ogrodzie albo grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeśli już o nocnej porze rzecz, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci wspaniałych lamp, czy to w formie maleńkich lampek solarnych.

Oświetlenie ogrodu

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Podmiejski dom to dla większości największe marzenie o spokojnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom dawał nam radość, dobrze zatroszczyć się również o o teren do niego przylegający. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie istotne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozstawione lampy ogrodowe uwypuklają zalety nawet najskromniejszego ogródka, a z dużego ogrodu dobrze dopasowane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie twojego ogrodu

Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. W jaki sposób dobrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak oszczędzać energię gdy kupujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać równocześnie ozdobą?

Najważniejsze zalety nowoczesnych laśm ledowych, przykłady ich wykorzystania.

Taśma LED
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu podstawowym wykorzystanie diod były urządzenia elektroniczne - zapewne każdy z nas pamięta czerwone albo zielone światełka w najróżniejszych sprzętach. Potem ktoś wpadł na pomysł, że dużo niewielkich diod można połączyć w jeden dłuższy pasek i tym sposobem w sklepach zaczęły się pojawiać taśmy led.