oświetlenie

Artykuły

Kilka praktycznych rad, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalną atmosferę w przydomowym ogrodzie

ogród
Author: EccoWood
Source: EccoWood
Z racji tego że zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, żeby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas biegnie milej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy bywają właścicielami domów parterowych położonych na terenie wiejskim. To oni mogą cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie lub grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie zakątku. A jeśli już o nocnej porze mowa, to również wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie niedużych lampek solarnych.

Oświetlenie ogrodu

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Dom za miastem to dla większości ukoronowanie marzeń o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Aczkolwiek, aby nasz dom przynosił nam radość, lepiej zatroszczyć się też o o teren do niego przylegający. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie ważne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne domu. Poprawnie rozlokowane lampy ogrodowe uwypuklają zalety nawet najmniejszego ogródka, a z większego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie twojego ogrodu

Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. Zatem jak dobrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak oszczędzać prąd stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się równocześnie elementem dekoracyjnym?

Najważniejsze zalety nowoczesnych laśm ledowych, przykłady ich wykorzystania.

Taśma LED
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna głównym zastosowaniem diod była elektronika - większość z nas zapewne będzie pamiętać zielone lub czerwone światełka w najróżniejszych sprzętach. Potem ktoś wpadł na pomysł, że wiele takich diod można złączyć w jeden długi pasek i w ten sposób w sklepach pojawiły się taśmy led.

Jakie najważniejsze wartości posiadają systemy oświetlenia led?

oświetlenie
Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie led cieszy się wielką popularnością wśród innych systemów oświetleniowych, wobec tego jest ono wykorzystywane coraz częściej, zarówno prywatnie jak też w przemyśle. Warto więc zastanowić się nad tym które najważniejsze wartości charakteryzują oświetlenie ledowe.

Oświetlenie ledowe – dzięki niemu poszczególne elementy zostaną wyeksponowane, a w naszych pokojach zawita wspaniały klimat

dobrze oświetlone mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach utrzymanie odpowiedniej atmosfery jest podstawą do tego, by w różnych sytuacjach czuć się jak najlepiej i z uśmiechem powracać do swojego domu po pracy, szkole czy z dalekich podróżach. Jeśli zależy nam na tym, by każdy nowy dzień w naszym domu był przyjazny, to nie czekajmy ani chwili dłużej i już teraz zajmijmy się urządzaniem wolnej przestrzeni tak, aby odpowiednio nam służyła. Nie ulega wątpliwości, że obok tego rodzaju elementów jak umeblowanie, to właśnie oświetlenie gra jedną z głównych ról. Dlaczego?

Żarówki led wytrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

lampa led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
Należy wybrać energooszczędne rozwiązania Powinniśmy dążyć do tego, by wciąż jak najmniej płacić za zużytą energię, dzięki czemu będziemy mieli sporo funduszy na inne wydatki. Przez to także należy śledzić wszystkie nowinki, jakie mają się do zmniejszania rachunków za prąd przy posiadaniu włączonych lamp. Gdy sprawdzimy, jakie żarówki są rzeczywiście energooszczędne, będziemy mogli znacznie zmniejszyć własne opłaty oraz równocześnie zatroszczyć się o to, byśmy nie byli zmuszeni nazbyt często wymieniać żarówek.

Jak uwydatnić wyjątkowy wyraz każdego pokoju dziennego i skutecznie go rozjaśnić?

lampa
Source: pixabay.com
Zbyt ciemny pokój dzienny stanowi problem, z którym męczy się mnóstwo rodzin. Niewiele jednak osób jest świadomym tego, że trzeba w odpowiedni sposób wybrać lampy, żeby jak najlepiej rozświetlić wnętrze i sprawić, by uzyskało ono ponadczasowy charakter. Czym się kierować, nabywając lampy ekskluzywne do pokoju dziennego?