morze

Artykuły

Kilka pomysłów na ciekawe urlopu czy krótkiego weekendu w jednej z turystycznych miejscowości.

Bałtyk w zachodniopomorskim
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Pomysłów na weekendowy czy wakacyjny wypoczynek w naszym kraju raczej nie brakuje. W czasie samych wakacji ogromnym zainteresowaniem cieszą się szczególnie okolice nadmorskie i pojezierza. To tam właśnie już w czerwcu wyruszają tłumy spragnionych słońca i odpoczynku wczasowiczów, oblegając w każdy ładniejszy dzień okoliczne plaże.

Jak możemy przyzwoicie zatroszczyć się o zdrowie?

dzieci
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przez wielu z nas zdrowie uznawane jest za niewątpliwie największy skarb. Dzięki niemu jesteśmy bowiem po wielokroć w stanie zrealizować nasze wszelkie marzenia, które jak jak najbardziej wiemy potrafią być niezwykle różnorodne. Niemniej tymczasem nie wszyscy z nas są w stanie ogromnie dobrze zadbać o swoje zdrowie. Taka sytuacja bez wątpienia nie jest korzystna dla społeczeństwa, bowiem jesteśmy przez to w szeregu przypadków narażeni na liczne choroby występujące w powietrzu.

Jakie walory turystyczne gwarantuje Świnoujście? Czemu warto tam pojechać?

świnoujście
Author: Krzysztof Barabosz
Source: www.flickr.com
Świnoujście jest uzdrowiskiem położonym na zachodnio-północnym krańcu naszego kraju, tuż przy granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami - Niemcami. Miejscowość określana jest jako kraina 44 wysp, bo rzeczywiście cały obszar zlokalizowany jest właśnie na tych wyspach. Z tym, że jedynie trzy z nich, najbardziej pokaźne obszarowo, są zamieszkałe. To Uznam, Wolin oraz Karsibór. Zalety wypoczynkowe oraz uzdrowiskowe są oczywiste, jednak poza tym znajduje się w Świnoujściu bardzo istotny port i baza marynarki wojennej.