Być EKO

Artykuły

Jakie rozwiązania ekologiczne powinny wdrożyć firmy?

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Znaczenie rozwiązań ekologicznych nabrało obecnie dość sporego znaczenia. Na taki stan spraw bez wątpliwości ma wpływ wzrastająca przytomność społeczeństwa. Niewątpliwie również europejskie określenia prawne wymusiły na wielu obywatelach, ale i również przedsiębiorstwach odmianę swoich podstawowych nawyków. Niestety w naszym kraju świadomość na temat zachowania środowiska w należytym stanie była obiektywnie niska, w związku z tym też musiała ona ulec odmianie.

Jak zadbać o środowisko? Kilka podstawowych zasad, które prosto możesz wprowadzić w swe życie

biokominek
Author: MULTI
Source: MULTI
Dbałość o ochronę środowiska jest w dzisiejszych czasach zdecydowanie wielce istotna – praktycznie każdy z nas ma już świadomość, że jeżeli będziemy dalej niszczyć naszą planetę w takim tempie jak teraz, za kilkaset lat stanie się nam wielka krzywda.

W jaki sposób się pozbyć zużytego wyposażenia AGD?

utylizacja sprzętu agd
Author: Ken Doerr
Source: http://www.flickr.com
Kupując nowiutki sprzęt AGD lub RTV, często mamy problem, co uczynić ze starym. Umieścić w piwnicy? Wystawić na śmietnisko?


W jaki sposób wygląda zgodna z prawem utylizacja sprzętu AGD? Nie będzie ambarasu, gdy pragniesz wymienić go na nowy.

Każdy człowiek potrzebuje określonego sprzętu służącego utrzymywaniu czystości i wprowadzaniu porządku w codziennych czynnościach

skrzynia na piasek
Author: Effective Public Relations
Source: Effective Public Relations
Niezależnie od miejsca naszego zamieszkania każdy człowiek potrzebuje tak gospodarować przestrzenią, by było w niej miejsce zarazem na to, co pożyteczne, jak i na mniej funkcjonalne rzeczy, ale za to mające na przykład wartość estetyczną. Jeżeli jesteśmy w sytuacji, że budujemy dom, to z pewnością musimy tak zaaranżować przestrzeń wokół terenu budowy, że niestety, ale to skrzynia na piasek stanowić będzie najważniejszy element okolicznego krajobrazu. Poczynając od remontów, a kończąc na ochronie sanitarnej, także takie produkty jak zbiorniki wody pitnej powinniśmy mieć pod ręku. Nie chodzi o to, aby zakupywać je na zapas, ale o to, by mieć rozeznanie, gdzie nabyć je w razie konieczności.

Żarówki led wytrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

lampa led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
Czy wiemy jak zyskać na prądzie? Powinniśmy podążać do tego, aby zawsze jak najmniej zapłacić za zużytą energię, dzięki czemu będziemy mieli sporo pieniędzy na inne wydatki. Z tego powodu także należy przeglądać wszystkie nowinki, które odnoszą się do pomniejszania opłat za energię przy użyciu włączonych lamp. Gdy sprawdzimy, które żarówki będą najbardziej energooszczędne, będziemy mogli mocno zmniejszyć własne opłaty i równocześnie zadbać o to, byśmy nie byli zmuszeni nazbyt często wymieniać żarówek.

Przyjazny dla środowiska sposób życia

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ekologia jest w ostatnimi czasie bardzo modna. Mamy możliwość kupić telefony wykonane z półproduktów pochodzących z przetworzonych odpadów. W sklepie spożywczym blisko naszego domostwa regał ze zdrową żywnością rozrasta się o ciągle nowsze towary. To wspaniale że wiedza ekologiczna rośnie. Co jednak uczynić, gdy nakazane segregowanie śmieci to za mało?

Zamówienie nowego wyposażenia gospodarstwa domowego do mieszkania w wielkim mieście

koparka
Author: Bill Smith
Source: http://www.flickr.com
Mieszkając w dużym mieście często jest się zmuszonym zamówić specyficzny sprzęt do mieszkania, jednak wielka metropolia jest zdolna sprawę niezmiernie utrudnić. Lato to okres kiedy nabywcy zamawiają coraz więcej – najróżniejszych artykułów.

Wywiezienie zróżnicowanych odpadów nie tylko po remoncie w Poznaniu

wywóz odpadów zielonych poznań
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
segregacja odpadów to już nie potencjalna możliwość, lecz obligatoryjny wymóg. Niewywiązywanie się z tego rodzaju codziennej powinności może zaowocować dotkliwymi karami, które są w stanie wyjątkowo odbić się na portfelu.

Mikroelektrownie wiatrowe pozwalają na pozyskiwanie prądu

Turbiny wiatrowe
Author: bogenfreund
Source: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
Czy wiemy jak troszczyć się o ekologię?

Coraz więcej wspomina się o tym, że działanie każdego z nas posiada oddziaływanie na to jak wygląda nasze otoczenie, zatem musimy zrobić wszystko, aby o nie troszczyć się. Z tego powodu właśnie wytwarzamy samochody produkujące mało spalin, zwracamy dokładniejszą uwagę do tego, czym chcemy palić w piecach. Mimo wszystko warto zadbać także o mniejsze zużycie prądu i produkowanie go w bardziej ekologiczny sposób.

Zakup sprawdzone pieluszki dla swojego dziecka

Helen Doron Early English, dziecko
Author: Helen Doron Early English
Source: Helen Doron Early English
Prawie każdy z nas niejednokrotnie potrzebuje jakichś specjalistycznych rzeczy, a nie za bardzo ma pojęcie, gdzie mógłby ich szukać. Jeśli chcesz nabyć coś, czego nigdy wcześniej nie kupowałeś i nie wiesz, do jakiego sklepu mógłbyś się udać, wówczas z pewnością dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie szukanie tych przedmiotów przez internet.

Zanieczyszczenia środowiska

Wszyscy wiemy, jak istotne dla wszystkich jest naturalne środowisko. Każdego dnia daje się słyszeć, że różnego rodzaju fabryki wydalają tyle zanieczyszczeń, że nie sposób nawet oszacować co może się stać ze środowiskiem naturalnym za kolejne kilkanaście bądź setki lat. Z racji nie wesołej sytuacji musimy bardziej skupić się na zachowaniu porządku natury i w życie zostały wprowadzone poszczególne procesy typu utylizacja lub recykling. Warto mieć na względzie, iż każdego dnia użytkujemy dużo rzeczy, po których zalegają rodzaju opakowania. Zazwyczaj są to surowce wtórne, czyli takie, które możemy w całości lub częściowo jeszcze wykorzystać.

Rodzime sadownictwo coraz bardziej przeżywające progres na terenie UE.

owoc
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Polska staje się doceniana na terenie UE w wielu dziedzinach. Wynika to z tego, że Polacy doskonale orientują się, w jaki sposób mogą rozporządzać konkretnymi zasobami, żeby wykazać się z idealnej strony. Dlatego, kiedy tylko przedsiębiorca zechce promować własną firmę to musi sprawdzić, jakie są rozporządzenia Unii Europejskiej a propo eksportu w wybranej branży.

Nie lekceważmy środowiska - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpady – produkujemy je wszyscy, i to w wielkich ilościach. Nieraz wręcz nie myśląc. Nie jesteśmy świadomi tego, że gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy znacznie zmniejszyć ich ilość. Tymczasem codziennie nosimy do zsypu chociaż jeden, a wielokrotnie wręcz kilka worków odpadków. Jeżeli natomiast mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w danym terminie wielkie pojemniki z odpadkami. Robimy to całkiem bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o Ziemi.

Oświetlenie ledowe – dzięki niemu poszczególne elementy zostaną wyeksponowane, a w naszych pokojach zawita wspaniały klimat

dobrze oświetlone mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach utrzymanie odpowiedniej atmosfery to podstawa do tego, by w różnych sytuacjach czuć się dobrze i z uśmiechem wracać do swojego domu po pracy, szkole czy z dalekiej podróży. Jeśli zależy nam na tym, by każdy nowy dzień w naszym domu był przyjazny, to nie zwlekajmy ani chwili dłużej i już dziś zajmijmy się urządzaniem wolnej przestrzeni tak, aby odpowiednio nam służyła. Nie da się ukryć, że obok takich elementów jak umeblowanie, to właśnie oświetlenie pełni jedną z ważniejszych ról. Dlaczego?

Dołącz do ludzi sortujacych śmieci! Z jakiego powodu jest to misja niezwykle istotna dla naszego ekosystemu?

odpady elektroniczne
Author: Hanan Cohen
Source: http://www.flickr.com
Coraz mocniej wywierany jest nacisk na sortowanie śmieci. Oprócz korzystnego oddziaływania na ekosystem, rozważna segregacja śmieci posiada także inne przymioty Sortowanie śmieci pozwala późniejszy ich recykling. Z jakiego powodu jest to tak istotne?

Jak dobrać odpowiednie pieluszki dla naszej pociechy?

Niemowlak i jego zabawki
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wybór wszelkich akcesoriów jest tak ogromny, że niejednokrotnie można mieć niemały kłopot. Dotyczy to niemalże wszystkich produktów i usług, gdyż rynek ciągle się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam zaoferowane wybrać to, co jest nam rzeczywiście potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najbardziej odpowiednie?

Dowiedz się czegoś więcej na temat warystory i ograniczników fotowoltaika już teraz

fotowoltaika
Author: Solar Farm - Solar energy power plants
Source: http://www.flickr.com
Budowanie domu to nie tylko stawianie ścian, instalowanie drzwi oraz okien. Znaczące są też wszystkie przyłącza wodno-kanalizacyjne, gazowe oraz do sieci elektroenergetycznej. Sporo osób zamierzających budować dom nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, iż niezbędne będą przeróżne pozwolenia na przyłącze mediów do lokum.

Czy kupowanie brykietu kominkowego do swojego kominka to dobry wybór?

paliwo kominkowe
Author: noguerajef
Source: http://www.sxc.hu
Kominki są stosowane niemal w każdym mieszkaniu. Dla niektórych to tylko dekoracja domu, ale znaczna część osób użytkuje go do ogrzewania pokoju lub całego mieszkania. Wybór kominka do niełatwa sprawa, ale jeszcze ważniejszy jest wybór odpowiedniego paliwa.

Jak powstają odpady i jakie są rodzaje odpadów? Co warto wiedzieć o tego typu dziedzinie?

plastikowe butelki
Author: Rusty Clark - On the Air M-F 8am-noon
Source: http://www.flickr.com
Opady to po prostu zużyte przedmioty, stałe substancje a także substancje ciekłe, które nie są ściekami, natomiast powstają w związku z bytowaniem człowieka albo działalnością gospodarczą. Nie są przydatne w czasie albo miejscu, w jakim powstały, więc niezbędny jest wywóz odpadów.

Pages