Być EKO

Artykuły

Pragniesz kupić najtańszy opał? Kup maszynę do produkcji biopaliw

tankowanie
Source: pixabay.com
Ostatnimi czasy, ludzie stają się znacznie mocniej świadomi tego, jak duży wpływ ich codzienne wybory mają na stan naszej planety. Spożywamy mniej mięsa, gdyż okazało się, że jest szkodliwe. Przesiadamy się z samochodów do komunikacji miejskiej, aby nie zanieczyszczać niepotrzebnie powietrza. A co w takim razie zrobić, jeśli posiadamy budynek ocieplany na opał? Jest na to sposób, gdyż Unia Europejska ma w planach wprowadzić całkiem duże grzywny za zainfekowanie atmosfery. Z tego powodu należy wydać pieniądze na urządzenia do produkcji biopaliw

Przyjazny dla środowiska sposób życia

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ochrona przyrody jest w ostatnimi czasie modna. Możemy sobie zakupić sprzęty elektroniczne skonstruowane z półproduktów pochodzących z przetworzonych odpadów. W spożywczaku niedaleko naszego mieszkania dział z ekologiczną żywnością zwiększa swoje rozmiary o ciągle nowsze produkty. To wspaniale że myślenie ekologiczne wzrasta. Co jednak wykonać, gdy nakazane rozdzielanie śmieci to za mało?

Rodzime sadownictwo coraz bardziej przeżywające progres na terenie UE.

owoc
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Polska jest znana na obszarze Wspólnoty Europejskiej w wielu dyscyplinach. Jest to rezultat tego, iż Polacy świetnie wiedzą, jak mogą zarządzać poszczególnymi dobrami, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Dlatego, jeżeli tylko przedsiębiorca planuje wypromować swoją działalność to musi sprawdzić, jakie są rozporządzenia UE co do wywozu towarów w określonej dyscyplinie.

Zamówienie nowego wyposażenia gospodarstwa domowego do mieszkania w wielkim mieście

koparka
Author: Bill Smith
Source: http://www.flickr.com
Mieszkając w dużym mieście nierzadko jest się zmuszonym zamówić konkretny sprzęt do domu, jednak wielka metropolia jest w stanie sprawę bardzo utrudnić. Lato to okres gdy nabywcy zamawiają na potęgę – najróżniejszych artykułów.

Dołącz do ludzi sortujacych śmieci! Z jakiego powodu jest to misja niezwykle istotna dla naszego ekosystemu?

odpady elektroniczne
Author: Hanan Cohen
Source: http://www.flickr.com
Coraz mocniej kładziony jest nacisk na sortowanie śmieci. Prócz korzystnego oddziaływania na środowisko, rozsądna segregacja śmieci ma także inne przymioty Segregacja śmieci pozwala przyszły ich recykling. Dlaczego jest to tak ważne?

Jakie rozwiązania ekologiczne powinny wdrożyć firmy?

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Znaczenie rozwiązań ekologicznych nabrało dzisiaj dość ogromnego znaczenia. Na taki stan spraw bez wątpliwości ma wpływ rosnąca świadomość społeczeństwa. Niewątpliwie w podobny sposób europejskie ustalenia prawne wymusiły na wielu obywatelach, ale i także przedsiębiorstwach odmianę swoich pierwotnych nawyków. Niestety w naszym kraju świadomość na temat zatrzymania środowiska w odpowiednim stanie była stosunkowo niska, w związku z tym też musiała ona ulec zmianie.

Rury aluminiowe są niesamowicie wytrzymałe

Sprężarka
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze adsorpcyjne dopomagają zachować właściwy poziom wilgoci
Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak stworzone okazują się być sprzęty, z których korzystamy na co dzień, więc możemy sobie nie zdawać sprawy z tego, że w wozach wykorzystywane okazują się być sprężarki powietrza. To przez nie możemy stać się pewni, że system hamulcowy zadziała we właściwy sposób, a co się z tym wiąże, że uda nam się zatrzymać na czas i nie uderzymy w przeszkodę, która się pojawi.

Świetlówki led mają okazję dawać barwne oświetlenie

led
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Co możemy znaleźć w marketach z oświetleniem? Musimy posiadać gwarancję, że producenci oświetlenia przykładają wszelkich starań, aby zaspokajać nasze zapotrzebowanie, dlatego wytwarzają znacznie to fajniejsze lampy oraz żarówki. To wszystko sprawia, że z jednej strony mamy szansę w ciekawy sposób udekorować swój dom, lecz z drugiej mamy możliwość też myśleć o tym, żeby mocno pomniejszyć swoje opłaty za wykorzystanie prądu.

Żarówki led wytrzymają więcej aniżeli tradycyjne żarówki

lampa led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
Trzeba wybrać energooszczędne rozwiązania Powinniśmy dążyć do tego, by zawsze jak najmniej zapłacić za zużytą energię, przez co będziemy posiadali sporo pieniędzy na inne wydatki. Z tego powodu też należy sprawdzać wszelkie informacje, które odnoszą się do pomniejszania rachunków za prąd przy posiadaniu włączonych lamp. Kiedy sprawdzimy, które żarówki są najbardziej energooszczędne, będziemy mieli szansę znacznie zmniejszyć swoje opłaty oraz równocześnie zatroszczyć się o to, abyśmy nie byli zmuszeni zbyt często zmieniać żarówek.

Usługi wykonywane podczas budowy nowego mieszkania i innych lokali mieszkaniowych

wiertarki hydrauliczne
Author: Keira McPhee
Source: http://www.flickr.com
Budowa nowego domu w współczesnych czasach może przebiegać bardzo prędko i szybko. Dzieje się zarówno dzięki temu, iż budowlańcy posiadają dostęp do nowoczesnych maszyn budowlanych i wszelkiego typu urządzeń, a poza tym materiały budowlane oferowane w sprzedaży mają bardzo właściwą jakość.

Lamy zewnętrzne LED - czy to jest opłacalne, jakie są dobre i złe strony tego oświetlenia?

lampy uliczne
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne pomysły. Coraz więcej osób, dobierając oświetlenie do swoich mieszkań decyduje się na diody LED. Posiadają one bardzo wiele zalet i w związku z tym warto rozważyć ich zamontowanie. Skoro jednakże oświetlenie LED jest tak dobre warto również sprawdzić to w większym kontekście. Czy oświetlenie uliczne z diodami LED się opłaca?

Ogniwa fotowoltaiczne – przejaw troski o naszą planetę, a także jej przyszłość

fotowoltaika
Author: Team Massachusetts 4D Home
Source: http://www.flickr.com
Czytając najróżniejsze wywiady bądź też czytając prasę albo literaturę zwykle mamy okazję spotkać się z wątpliwościami rozmaitych fachowców, którzy źle widzą przyszłość Ziemi. Często opinia publiczna jest alarmowana o krytycznym stanie powietrza (między innymi w Krakowie) bądź zanieczyszczeniach atmosfery, które są w stanie prowadzić do globalnego ocieplenia klimatu.

Skuteczne rozwiązania w przemyśle ciężarowym. Pewny i wygodny w użyciu AdBlue.

zbiornik na adblue
Author: Kingspan Environmental
Source: http://kingspanenviro.de
Niedawno na rynku zaistniał dobry produkt, z wyglądu łudząco podobny do wody. Nie ma koloru, jest trwały, nietoksyczny i pozbawiony zapachu. Jakość produktu AdBlue jest skrupulatnie kontrolowana pod kątem zgodności z wszelkimi normami.

W jaki sposób się pozbyć zużytego wyposażenia AGD?

utylizacja sprzętu agd
Author: Ken Doerr
Source: http://www.flickr.com
Nabywając nowiutki sprzęt AGD czy też RTV, często mamy problem, co uczynić ze starym. Wstawić do piwniczce? Wystawić na śmietnik?


W jaki sposób powinna wyglądać zgodna z prawem utylizacja sprzętu AGD? Nie ma problemu, gdy chcesz wymienić sprzęt na nowy.

Nie lekceważmy środowiska - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Śmieci – produkujemy je wszyscy, i to w wielkich ilościach. Częstokrotnie wręcz nie myśląc. Nie mamy świadomości tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy mocno zmniejszyć ich ilość. Tymczasem codziennie wynosimy do zsypu przynajmniej jeden, a niejednokrotnie wręcz kilka worków odpadków. Jeśli natomiast mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w określonym terminie ogromne pojemniki z odpadami. Robimy to całkiem bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o planecie.

Przez deweloperów stosowana jest rekuperacja Wrocław ma tu największe osiągnięcia

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem okazuje się rekuperacja Wrocław ukazuje jak ona działa

Coraz mocniej jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają wpływ na środowisko, a więc mają szansę powodować, że będzie się ono dalej rozwijało, lub zaczniemy je niszczyć. Dlatego szukamy rozwiązań, które pomogą nam dokładniej o nie dbać i nie wpływać źle na jego rozwój. To spowoduje, że coraz częściej za wzór stawiana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym oraz wręcz trzeba wykorzystywać z jego doświadczenia. Chodzi tu o umiejętność używania zużytej energii w celu jej powtórnego użycia, jak to ma miejsce np. w silnikach, gdzie ciepło spalin używa się do rozgrzania powietrza, które okazuje się potrzebne w czasie spalania się paliwa w silniku.

Postępowanie dotyczące ustanowienia granic jest procesem złożonym, wymagającym fachowej wiedzy i doświadczenia geodety

spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze punkty graniczne były zazwyczaj granicami naturalnymi. W notacjach ksiąg dawnych, własność nieruchomości charakteryzowana była za pomocą szczegółów w terenie np. lewym brzegiem potoku, aż do drogi prowadzącej do młyna i dalej brzegiem lasu itp. Uprawiając ziemię, kamienie które przeszkadzały podczas prac polowych, rolnicy okładali na obrzeże pomiędzy własnościami i tak sąsiedzi zgodnie współtworzyli punkty graniczne. Innym sposobem wytyczenia obrzeża własności, było sadzenie drzew i żywopłotów na granicy.

Mikroelektrownie wiatrowe pozwalają na pozyskiwanie prądu

Turbiny wiatrowe
Author: bogenfreund
Source: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
Czy powiemy jak zabiegać o środowisko?

Znacznie więcej wspomina się o tym, że zachowanie każdego z nas posiada oddziaływanie na to jak przedstawia się nasze otoczenie, więc mamy zrobić wszystko, aby o nie troszczyć się. Dlatego właśnie produkujemy samochody wytwarzające mniej spalin, poświęcamy znaczniejszą uwagę do tego, czym palimy w piecach. Mimo wszystko warto zadbać także o zmniejszone zużycie prądu oraz pozyskiwanie go w bardziej ekologiczny sposób.

Pages