Być EKO

Artykuły

Lamy zewnętrzne LED - czy to jest opłacalne, jakie są dobre i złe strony tego oświetlenia?

lampy uliczne
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne pomysły. Coraz więcej osób, dobierając oświetlenie do swoich mieszkań decyduje się na diody LED. Posiadają one bardzo wiele zalet i w związku z tym warto rozważyć ich zamontowanie. Skoro jednakże oświetlenie LED jest tak dobre warto również sprawdzić to w większym kontekście. Czy oświetlenie uliczne z diodami LED się opłaca?

Przyjazny dla środowiska sposób życia

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ochrona środowiska jest ostatnio modna. Możemy sobie zakupić sprzęty AGD zrobione z półproduktów powstających z odzysku. W supermarkecie niedaleko naszego mieszkania półka z ekologiczną żywnością ogromnieje o ciągle nowsze artykuły. To świetnie że wiedza ekologiczna ogromnieje. Co jednak wykonać, gdy obowiązkowe rozdzielanie śmieci nam nie wystarcza?

Ogniwa fotowoltaiczne – przejaw troski o naszą planetę, a także jej przyszłość

fotowoltaika
Author: Team Massachusetts 4D Home
Source: http://www.flickr.com
Czytając najróżniejsze wywiady bądź też czytając prasę albo literaturę zwykle mamy okazję spotkać się z wątpliwościami rozmaitych fachowców, którzy źle widzą przyszłość Ziemi. Często opinia publiczna jest alarmowana o krytycznym stanie powietrza (między innymi w Krakowie) bądź zanieczyszczeniach atmosfery, które są w stanie prowadzić do globalnego ocieplenia klimatu.

Skuteczne rozwiązania w przemyśle ciężarowym. Pewny i wygodny w użyciu AdBlue.

zbiornik na adblue
Author: Kingspan Environmental
Source: http://kingspanenviro.de
Niedawno na rynku zaistniał dobry produkt, z wyglądu łudząco podobny do wody. Nie ma koloru, jest trwały, nietoksyczny i pozbawiony zapachu. Jakość produktu AdBlue jest skrupulatnie kontrolowana pod kątem zgodności z wszelkimi normami.

Dołącz do ludzi sortujacych śmieci! Z jakiego powodu jest to misja niezwykle istotna dla naszego ekosystemu?

odpady elektroniczne
Author: Hanan Cohen
Source: http://www.flickr.com
Coraz mocniej wywierany jest nacisk na sortowanie odpadów. Prócz korzystnego wpływu na środowisko, rozważna segregacja odpadów ma także inne przymioty Segregacja odpadów umożliwia późniejszy ich recykling. Dlaczego jest to tak istotne?

W jaki sposób się pozbyć zużytego wyposażenia AGD?

utylizacja sprzętu agd
Author: Ken Doerr
Source: http://www.flickr.com
Nabywając nowiutki sprzęt AGD czy też RTV, często mamy problem, co uczynić ze starym. Wstawić do piwniczce? Wystawić na śmietnik?


W jaki sposób powinna wyglądać zgodna z prawem utylizacja sprzętu AGD? Nie ma problemu, gdy chcesz wymienić sprzęt na nowy.

Nie lekceważmy środowiska - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Śmieci – produkujemy je wszyscy, i to w wielkich ilościach. Częstokrotnie wręcz nie myśląc. Nie mamy świadomości tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy mocno zmniejszyć ich ilość. Tymczasem codziennie wynosimy do zsypu przynajmniej jeden, a niejednokrotnie wręcz kilka worków odpadków. Jeśli natomiast mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w określonym terminie ogromne pojemniki z odpadami. Robimy to całkiem bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o planecie.

Pragniesz kupić najtańszy opał? Kup maszynę do produkcji biopaliw

tankowanie
Source: pixabay.com
Ostatnimi laty, ludzie stają się znacznie mocniej świadomi tego, jak ogromny wpływ ich codzienne decyzje mają na stan Ziemi. Spożywamy mniej mięsa, gdyż okazało się, że jest nieekologiczne. Przesiadamy się z samochodów do komunikacji miejskiej, aby nie infekować bezsensownie powietrza. A co w takim wypadku zrobić, jeżeli posiadamy dom ocieplany na opał? Jest na to rada, gdyż Unia Europejska ma w planach zastosować całkiem spore kary za zanieczyszczenia atmosfery. Dlatego należy wydać pieniądze na urządzenia do produkcji biopaliw

Przez deweloperów stosowana jest rekuperacja Wrocław ma tu największe osiągnięcia

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem okazuje się rekuperacja Wrocław ukazuje jak ona działa

Coraz mocniej jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają wpływ na środowisko, a więc mają szansę powodować, że będzie się ono dalej rozwijało, lub zaczniemy je niszczyć. Dlatego szukamy rozwiązań, które pomogą nam dokładniej o nie dbać i nie wpływać źle na jego rozwój. To spowoduje, że coraz częściej za wzór stawiana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym oraz wręcz trzeba wykorzystywać z jego doświadczenia. Chodzi tu o umiejętność używania zużytej energii w celu jej powtórnego użycia, jak to ma miejsce np. w silnikach, gdzie ciepło spalin używa się do rozgrzania powietrza, które okazuje się potrzebne w czasie spalania się paliwa w silniku.

Postępowanie dotyczące ustanowienia granic jest procesem złożonym, wymagającym fachowej wiedzy i doświadczenia geodety

spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze punkty graniczne były zazwyczaj granicami naturalnymi. W notacjach ksiąg dawnych, własność nieruchomości charakteryzowana była za pomocą szczegółów w terenie np. lewym brzegiem potoku, aż do drogi prowadzącej do młyna i dalej brzegiem lasu itp. Uprawiając ziemię, kamienie które przeszkadzały podczas prac polowych, rolnicy okładali na obrzeże pomiędzy własnościami i tak sąsiedzi zgodnie współtworzyli punkty graniczne. Innym sposobem wytyczenia obrzeża własności, było sadzenie drzew i żywopłotów na granicy.

Mikroelektrownie wiatrowe pozwalają na pozyskiwanie prądu

Turbiny wiatrowe
Author: bogenfreund
Source: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
Czy powiemy jak zabiegać o środowisko?

Znacznie więcej wspomina się o tym, że zachowanie każdego z nas posiada oddziaływanie na to jak przedstawia się nasze otoczenie, więc mamy zrobić wszystko, aby o nie troszczyć się. Dlatego właśnie produkujemy samochody wytwarzające mniej spalin, poświęcamy znaczniejszą uwagę do tego, czym palimy w piecach. Mimo wszystko warto zadbać także o zmniejszone zużycie prądu oraz pozyskiwanie go w bardziej ekologiczny sposób.

Energooszczędność na pierwszym planie - w jaki sposób być bardziej eko

Ekologiczna zbiórka odpadów
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Natura daje nam różne dobrodziejstwa. Winniśmy czerpać z nich garściami. Nowoczesne technologie powstałe poprzez wykorzystanie naturalnych zasobów energii to doskonałe rozwiązanie, które powinniśmy stosować na szeroką skalę. Solary łódź to w ostatnim czasie popularne zagadnienie, ponieważ wiążą się z kwestią, jaką jest energooszczędność.

Segregowanie śmieci może znacząco przyczynić się do ratowania środowiska naturalnego

Teraz bardzo dużo mówi się o wymogu segregowania śmieci. Ten mały wysiłek, jaki może podjąć codziennie każdy z nas, może znacząco przyczynić się do ratowania środowiska naturalnego. Chyba nie jest wielką tajemnicą, że stan naszego środowiska nie jest dobry, dlatego właśnie każdy człowiek powinien dokładać wszelkich starań aby polepszać stan środowiska naturalnego. Jeśli mieszkasz w bloku, z pewnością zamiast jednego kontenera na śmieci niedawno pojawiły się pojemniki do segregacji. Warto segregować wytwarzane codziennie śmieci.

Świetlówki led mają okazję dawać barwne oświetlenie

led
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Producenci oświetlenia posiadają sporo interesujących ofert Musimy mieć pewność, że twórcy oświetlenia dokładają wszelkich sił, żeby zaspokajać nasze zapotrzebowanie, przez to produkują znacznie to ciekawsze lampy oraz żarówki. To wszystko sprawia, że z jednej strony mamy szansę w ciekawy sposób udekorować swoje mieszkanie, lecz z drugiej możemy też myśleć o tym, aby znacznie pomniejszyć swoje rachunki za zużycie prądu.

Doskonałe propozycje żywieniowe dzięki jakim da się zahamować powstawanie wielu stanów chorobowych

owoce goji
Author: Panagiotis Giannakopoulos
Source: http://www.flickr.com
Wszystkich teraz w większym stopniu aniżeli wcześniej interesują doskonałe propozycje żywieniowe dzięki którym da się zatrzymać powstanie licznych chorób a także zapobiec postarzeniu się skóry. Najzwyczajniej, ekologiczne żywienie pozostaje modne i ludzie posiadają zwiększoną świadomość co do tego, jak wiele pozytywnych wyników może ono przynieść.

Jakie usługi gwarantuje spółka, jaka prowadzi codziennie skup oleju przepracowanego Wrocław?

skup oleju przepracowanego wrocław
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach w większym stopniu niż kiedyś dbamy o zachowanie nieskażonego środowiska naturalnego. Powinniśmy przecież dbać o to, aby własne pociechy nie zakładały w drodze do szkoły żadnych masek tlenowych.

Wywiezienie zróżnicowanych odpadów nie tylko po remoncie w Poznaniu

wywóz odpadów zielonych poznań
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
segregacja śmieci to już nie potencjalna możliwość, lecz obligatoryjna konieczność. Niewywiązanie się z tego sortu codziennej powinności może skutkować dużymi karami, które są w stanie wyjątkowo odbić się na kieszeni.

Co gwarantuje spółka, jaka na co dzień zapewnia odbiór odpadów Wrocław?

przedsiębiorstwo
Author: Julien Belli
Source: http://www.flickr.com
Czy pamiętasz, iż rzeczy, których na co dzień używamy, mogą być spożytkowane, przerobione oraz wykorzystane ponownie? Od jakiegoś czasu poczęliśmy używać zbiorników na śmieci w różnorodnych barwach.

Nowe rozwiązania da maluchów

pieluszki bambusowe
Author: GoGreen Telas
Source: http://www.flickr.com
Wśród dziecięcych dodatków na rynku wyszukać możemy bardzo przyjemne w dotyku akcesoria, jakie maluchom odpowiadają od samego początku. Rozbudowany asortyment produktowy pozwala na nieskrępowane manewrowanie, kiedy chodzi o poszukiwanie odpowiednich rzeczy. Ocieplane papcie dziecięce rodzice cenią za to, że są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki temu mogą z łatwością dobrać ten odpowiedni typ domowego obuwia. Kapcie wykonano w modelach utwardzanych i wyjątkowo miękkich.

Pages