Być EKO

Artykuły

Soki – czemu mają tak duże znaczenie w zwyczajnej diecie i w jaki sposób je dziś prawidłowo wybierać?

sok
Source: http://www.flickr.com
Soki owocowe wyróżniają się ogromną popularnością i stanowią istotny element diety dużej części osób. Z jakiego względu? W szklance soku obecnych jest wiele witamin oraz minerałów, a w dodatku jest to bardzo smaczny napój. Soki bowiem zawierają naturalnie obecne w owocach cukry. Stanowią wobec tego najlepszą alternatywę dla słodzonych napojów. Szklanka soku może z łatwością zastępować jedną z pięciu polecanych porcji warzyw i owoców dziennie. Godne uwagi są też soki wykonywane z warzyw. W przeszłości soki robione były samodzielnie, przy użyciu sokowirówki. Obecnie, wiele osób decyduje się na łatwiejsze rozwiązanie, jakim jest zakup soków w sklepie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie sprzedawane produkty są zdrowe. Jak w takim razie rozsądnie wybrać sok?

Jak dobrać odpowiednie pieluszki dla naszej pociechy?

Niemowlak i jego zabawki
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wybór wszelkich akcesoriów jest tak duży, że niejednokrotnie można mieć niemały problem. Dotyczy to niemalże wszystkich produktów i usług, gdyż rynek stale się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam oferowane wybrać to, co jest nam naprawdę potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najlepsze?

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające znacznie odciążyć domowy budżet a także troszczyć się o środowisko naturalne

Pompa ciepła
Author: Studio Z500
Source: Studio Z500
Wysokie opłaty za energię elektryczną, jak też liczne apele dotyczące ochrony środowiska stanowią idealny dowód na to, iż najwyższy czas, aby zagwarantować sobie odnawialne źródło energii. Bardzo dobrym rozwiązaniem są pompy ciepła, które nie bez przyczyny mogą pochwalić się bardzo dużą popularnością. Warto też pamiętać, iż pompy to sprzęt gwarantujący sprawny montaż, a w związku z tym coraz częściej możemy spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.

Wywóz odpadów budowlanych Wrocław, odpowiednie pozbywanie się odpadów niebezpiecznych

utylizacja
Author: holding graz
Source: http://www.flickr.com
Ogromnym problemem w obecnych czasach jest wielkość produkowanych śmieci, wobec tego tak ważne jest ich sortowanie i utylizacja. Gruz to nadzwyczaj uciążliwy odrzut, który nie może trafić do zwykłych kontenerów na nieczystości komunalne. W każdej gminie wskazane są lokalizacje wybiórczej zbiórki śmieci komunalnych. Przywiezienie i osobiste wyrzucenie gruzu nie kosztuje nic, poza kosztami przewozu.

Co gwarantuje spółka, jaka na co dzień zapewnia odbiór odpadów Wrocław?

przedsiębiorstwo
Author: Julien Belli
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, iż przedmioty, których codziennie używamy, mogą być spożytkowane, przerobione i wykorzystane ponownie? Od jakiegoś czasu zaczęliśmy używać zbiorników na śmieci w różnorodnych kolorach.

Jaką butelkę na wodę wybrać, by cieszyć się z nowego nabytku?

butelka na wodę
Author: HikingMike
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, co jest zasadniczym komponentem ciała człowieka? To woda - płyn, bez jakiego nie żylibyśmy dłużej niż parę dni. O ile bez jedzenia jesteśmy w stanie przeżyć przez miesiąc, o tyle bez wody wytrzymamy maksymalnie tydzień. Jest nam konieczna do życia, a każdego dnia musimy wypijać około 2,5 litra, chyba że regularnie ćwiczymy bądź pracujemy w miejscach o wysokich temperaturach, w takich wypadkach niniejsza ilość może wzrosnąć do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz musiał raz na parę dni kupować zgrzewki wody, wystarczy właściwa butelka na wodę z filtrem.

I Ty musisz rozdzielać śmieci

kosze do segregacji śmieci
Author: Rubbermaid Products
Source: http://www.flickr.com
Segregacja śmieci – jest to w ostatnich czasach niezrównanie modny temat. Mówi się o tym wszędzie – w mediach, w gronie przyjaciół, a nawet wśród polityków. Ale dlaczego? Pewnie z tego względu, iż segregacja odpadków nierozerwalnie łączy się ze stanem naszego środowiska naturalnego. Zatem naprawdę istotne jest, aby wiele osób się tym zajmowało i zaczęło to uważać nie za wymysł, lecz za coś znaczącego.

Jakie rozwiązania ekologiczne powinny wdrożyć firmy?

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Przesłanie rozwiązań ekologicznych nabrało obecnie dość sporego znaczenia. Na taki stan rzeczy niewątpliwie ma wpływ narastająca przytomność społeczeństwa. Nie ulega kwestii także europejskie określenia prawne wymusiły na wielu obywatelach, ale i także przedsiębiorstwach odmianę swoich pierwotnych nawyków. Niestety w naszym kraju świadomość na temat zatrzymania środowiska w odpowiednim stanie była obiektywnie niska, dlatego też musiała ona ulec przemianie.

Moda na eko jedzenie coraz wyraźniej wzrasta - markety w Krakowie

warzywa ekologiczne
Author: Rick Ligthelm
Source: http://www.flickr.com
Obecnie trendy powiązane ze zdrowym żywieniem są bardzo modne. Błyskawicznie zyskują gro sympatyków zarówno pod kątem aktywnego trybu funkcjonowania i uprawianiem sportu, jak i właściwą dietą. Nie trudno jest dostrzec, że ciągle jest to na topie i coraz więcej osób postanawia zasadniczo zmodyfikować swoje dotychczasowe życie.

Zakup sprawdzone pieluszki dla swojego dziecka

Helen Doron Early English, dziecko
Author: Helen Doron Early English
Source: Helen Doron Early English
Niemal każdy z nas niejednokrotnie poszukuje jakichś specjalistycznych przedmiotów, a nie za bardzo ma pojęcie, gdzie mógłby ich szukać. Jeśli chcesz kupić coś, czego nigdy wcześniej nie kupowałeś i nie wiesz, do jakiego sklepu mógłbyś się udać, wtedy niewątpliwie niezłym rozwiązaniem dla Ciebie będzie szukanie tych przedmiotów przez internet.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków i ich najważniejsze zalety, które należy poznać

Przepompownia ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Kłopot gospodarki ściekowej nie jest znany od dnia dzisiejszego. Borykamy się z nim już od pewnego czasu, a jego rozwiązaniem są biologiczne oczyszczalnie. Jakie są ich najistotniejsze przymioty? Należy je poznać, aby mieć pewność, że taka oczyszczalnia rzeczywiście jest godnym uwagi wyjściem. Podstawowa jest bezsprzecznie nieskomplikowana obsługa oczyszczalni biologicznych. Da sobie radę z nią każdy zainteresowany niniejszym oczyszczaniem ścieków człowiek, ponieważ tak naprawdę jedyną funkcją jest wymiana powstającego osadu w regularnych odstępach czasu.

Jak powstają odpady i jakie są rodzaje odpadów? Co warto wiedzieć o tego typu dziedzinie?

plastikowe butelki
Author: Rusty Clark - On the Air M-F 8am-noon
Source: http://www.flickr.com
Opady są to zużyte przedmioty, substancje stałe jak również substancje ciekłe, jakie nie są ściekami, natomiast powstają w związku z działalnością człowieka czy działalnością gospodarczą. Nie są przydatne w czasie albo miejscu, w jakim zostały wytworzone, więc niezbędny jest wywóz odpadów.

Ogniwa fotowoltaiczne – przejaw troski o naszą planetę, a także jej przyszłość

fotowoltaika
Author: Team Massachusetts 4D Home
Source: http://www.flickr.com
Oglądając rozmaite wywiady bądź też czytając prasę bądź literaturę często mamy okazję spotkać się z wątpliwościami rozmaitych ekspertów, którzy w czarnych kolorach widzą losy Ziemi. Często opinia publiczna jest alarmowana o krytycznym stanie powietrza (np. w Krakowie) lub zanieczyszczeniach atmosfery, które mają prowadzić do obserwowanego na skalę międzynarodową ocieplenia klimatu.

Świetlówki led mają okazję dawać barwne oświetlenie

led
Author: Michael Dorausch
Source: http://www.flickr.com
Co możemy odnaleźć w marketach z oświetleniem? Powinniśmy posiadać pewność, że producenci oświetlenia przykładają wszystkich sił, żeby zaspokoić nasze zapotrzebowanie, dlatego produkują coraz to fajniejsze lampy i żarówki. To wszystko powoduje, że z jednej strony możemy w interesujący sposób przybrać własny dom, ale z drugiej mamy szansę również myśleć o tym, aby mocno zmniejszyć własne opłaty za wykorzystanie energii.

W jaki sposób wolno magazynować wodę?

woda
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com
Przechowywanie wody jest w szczególności ważne w sytuacjach niedostatku wody. Pomimo tego, iż nie żyjemy w kraju, w jakim gospodarka wodna byłaby zmienna, to nigdy nie wiemy co sprowadzą następne lata oraz czy nie nastąpi jej upadek. Taka sytuacja zdołałaby być tragiczna w skutkach, wskutek tego warto dowiedzieć się, jakim sposobem można magazynować wodę.

Śmieci trzeba segregować, zakup specjalne pojemniki, żeby stało się to komfortowe i dużo łatwiejsze

Przemysł i środowisko
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Ekologia jest bardzo istotną sprawą, ponieważ od tego, czy troszczymy się o naturę, uzależniona jest to, w jakich warunkach naturalnych żyjemy. Z tego powodu tak kluczowe jest, aby gospodarować wodę, ograniczyć ilość trujących spalin, a także zapanować nad kolosalną ilością śmieci, jaką każdego dnia wytwarza człowiek.

Lamy zewnętrzne LED - czy to jest opłacalne, jakie są dobre i złe strony tego oświetlenia?

lampy uliczne
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne pomysły. Coraz więcej osób, wybierając lampy do swoich domów decyduje się na diody LED. Mają one bardzo wiele zalet i dlatego warto przemyśleć ich instalacje. Skoro jednakże oświetlenie LED jest tak wartościowe warto również sprawdzić to w szerszym kontekście. Czy oświetlenie uliczne posiadające diody LED jest opłacalne?

Rury aluminiowe są niesamowicie wytrzymałe

Sprężarka
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze adsorpcyjne pomagają zachować dobry poziom wilgoci
Przeważnie nawet nie wydajemy sobie sprawy z tego, jak stworzone są sprzęty, z których korzystamy codziennie, zatem mamy szansę sobie nie wydawać sprawy z tego, że w samochodach wykorzystywane okazują się być sprężarki powietrza. To przez nie możemy być pewni, że system hamulcowy zadziała w dobry sposób, a co się z tym wiąże, że uda nam się zatrzymać na czas oraz nie uderzymy w przeszkodę, która się zjawi.

Pages