Być EKO

Artykuły

Nie lekceważmy środowiska - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Śmieci – produkujemy je wszyscy, i to w dużych ilościach. Często w zasadzie bezmyślnie. Nie jesteśmy świadomi tego, iż gdybyśmy jedynie chcieli, moglibyśmy bardzo zredukować ich ilość. Tymczasem codziennie nosimy do zsypu przynajmniej jeden, a częstokrotnie wręcz parę worków odpadów. Jeżeli zaś mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w określonym terminie ogromne pojemniki z odpadami. Robimy to zupełnie bez refleksji. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o planecie.

Jeśli chcesz stać się wzorowym obywatelem polskiego kraju i należycie dbać o własne, życiowe otoczenie - warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat możliwości ochrony środowiska naturalnego.

producent biologicznych oczyszczalni
Author: Junkers
Source: Junkers
W obecnych czasach, przy takim skrupulatnym postępie technologii i tempie życiowości - ludzie coraz częściej postarają się dbać o przyrodę, środowisko naturalne, jak i otoczenie własnego domu, czy lokalizację placówki pracującej. Obecnie - istnieje wiele koncepcji na ekologiczną egzystencję. Sporo spośród Nas nie wie, że posiadamy sposobność zatroszczyć się o przyrodę już we własnym domu, firmie, albo bliskiej dzielnicy. Proste zajęcia, bądź postępowania mogą sprawić, że wspomożemy znaczną część krajowej gatunkowości zwierząt i flory. Nie powinno sie zlekceważyć któregokolwiek kłopotu z zanieczyszczeniem atmosfery, wody, czy roślinności. Wciąż potrzeba zadziałać szybko i skutecznie.

Czy kupowanie brykietu kominkowego do swojego kominka to dobry wybór?

paliwo kominkowe
Author: noguerajef
Source: http://www.sxc.hu
Kominki są wykorzystywane niemal w każdym domu. Dla niektórych to tylko upiększenie pokoju, ale duża część osób stosuje go do ogrzewania salonu lub całego domu. Wybór kominka do trudna sprawa, ale jeszcze zasadniczy jest wybór właściwego paliwa.

Moda na eko jedzenie coraz wyraźniej wzrasta - markety w Krakowie

warzywa ekologiczne
Author: Rick Ligthelm
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach trendy powiązane ze zdrowym żywieniem są niezmiernie popularne. Ekspresowo zdobywają mnóstwo zwolenników zarówno pod kątem aktywnego trybu życia i uprawianiem sportu, jak i odpowiednią dietą. Łatwo jest zaobserwować, że wciąż jest to na czasie i coraz więcej ludzi decyduje się restrykcyjnie zmodyfikować swoje dotychczasowe życie.

Jeżeli istotne staje się dla nas nasze zdrowie, w takim przypadku odwiedźmy sklep ze zdrową żywnością

targ
Author: Martina TR
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie w dzisiejszym, wyjątkowo zatrutym globie, jest na nieszczęście dużo powodów, tak aby zapaść w jedną niedobrą chorobę, jaka może skutkować licznymi złymi konsekwencjami.

Śmieci trzeba segregować, zakup specjalne pojemniki, żeby stało się to komfortowe i dużo łatwiejsze

Przemysł i środowisko
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Ochrona środowiska jest bardzo istotną kwestią, gdyż od tego, czy troszczymy się o naturę, zależy to, w jakim świecie żyjemy. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby oszczędzać zasoby naturalne, ograniczyć ilość szkodliwych spalin, jak też zyskać kontrolę nad kolosalną ilością odpadów, jaką co dzień wytwarza człowiek.

Wywiezienie zróżnicowanych odpadów nie tylko po remoncie w Poznaniu

wywóz odpadów zielonych poznań
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
Segregowanie śmieci to już nie potencjalna możliwość, tylko konieczność. Niewywiązanie się z tego typu codziennej powinności może skutkować dotkliwymi karami, które są zdolne bardzo uderzyć po kieszeni.

Zamówienie nowego wyposażenia gospodarstwa domowego do mieszkania w wielkim mieście

koparka
Author: Bill Smith
Source: http://www.flickr.com
Zamieszkując w dużym mieście nierzadko jest koniecznym zamówić konkretny sprzęt do domu, jednak duża metropolia jest w stanie sprawę bardzo utrudnić. Lato to okres gdy konsumenci zamawiają na potęgę – najróżniejszych produktów.

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające znacznie odciążyć domowy budżet a także troszczyć się o środowisko naturalne

Pompa ciepła
Author: Studio Z500
Source: Studio Z500
Spore opłaty za energię elektryczną, jak także powszechne apele dotyczące ochrony środowiska stanowią świetny dowód na to, iż najwyższy czas, aby zagwarantować sobie odnawialne źródło energii. Skutecznym rozwiązaniem są pompy ciepła, które nie bez przyczyny mogą pochwalić się niezmiernie dużą popularnością. Należy również pamiętać, że pompy to sprzęt pozwalający na sprawny montaż, a co za tym idzie coraz częściej możemy spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.

Doskonałe propozycje żywieniowe dzięki jakim da się zahamować powstawanie wielu stanów chorobowych

owoce goji
Author: Panagiotis Giannakopoulos
Source: http://www.flickr.com
Wszystkich aktualnie bardziej niż kiedyś ciekawią sprawdzające się w każdej sytuacji propozycje żywieniowe dzięki jakim da się zatrzymać powstanie wielu chorób oraz zapobiegać postarzeniu się ciała. Zwyczajnie, zdrowe pożywienie pozostaje w modzie i wszyscy posiadają większą wiedzę odnośnie tego, jak wiele dobrych rezultatów może ono dać.

Jaką butelkę na wodę wybrać, by cieszyć się z nowego nabytku?

butelka na wodę
Author: HikingMike
Source: http://www.flickr.com
Czy orientujesz się, co jest głównym składnikiem ludzkiego ciała? To woda - płyn, bez którego nie przeżyliśmy dłużej niż kilka dni. O ile bez jedzenia możemy przetrwać przez miesiąc, o tyle bez wody damy radę maksymalnie tydzień. Jest nam potrzebna do życia, a każdego dnia musimy wypijać około 2,5 litra, chyba że regularnie ćwiczymy albo pracujemy w miejscach o wysokich temperaturach, w takich wypadkach niniejsza ilość może powiększyć się do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz musiał raz na kilka dni kupować zgrzewki wody, wystarczy właściwa butelka na wodę z filtrem.

Każdy człowiek potrzebuje określonego sprzętu służącego utrzymywaniu czystości i wprowadzaniu porządku w codziennych czynnościach

skrzynia na piasek
Author: Effective Public Relations
Source: Effective Public Relations
Niezależnie od miejsca naszego zamieszkania każdy człowiek potrzebuje tak rozporządzać przestrzenią, by było w niej miejsce zarazem na to, co użyteczne, jak i na mniej pragmatyczne rzeczy, ale za to uwzględniające chociażby wartość estetyczną. Jeśli jesteśmy w sytuacji, że budujemy dom, to oczywiście musimy tak zaaranżować przestrzeń na terenie budowy, że niestety, ale to skrzynia na piasek stanowić będzie najważniejszy element całego krajobrazu. Poczynając od remontów, a kończąc na ochronie sanitarnej, także takie produkty jak zbiorniki wody pitnej powinniśmy mieć pod ręku. Nie chodzi o to, aby zamawiać je na zapas, ale o to, by mieć rozeznanie, gdzie nabyć je w razie konieczności.

Co koniecznie należy zrobić przed budową dróg bądź domów – o odwietach geotechnicznych

Klasyfikacja gruntów
Author: Soil Science
Source: http://www.flickr.com
Budowanie rozmaitych domów nigdy nie należało do najłatwiejszych kwestii. Nie tylko powinno się dbać o fachowy projekt architektoniczny, uważne wykonanie , jak również znakomitej jakości materiały budowlane, lecz też sprawdzić sporo istotnych czynników – przykładowo plan zagospodarowania przestrzennego lub wilgotność gleby. Nawet najpiękniejszy dom może błyskawicznie ulec zniszczeniu, gdy zostaje postawiony w nieodpowiednim miejscu. Dlatego też przed wszelakimi budowami zdecydowanie istotne i ważne są usługi geologów i geotechników.
Tags: 

Usługi wykonywane podczas budowy nowego mieszkania i innych lokali mieszkaniowych

wiertarki hydrauliczne
Author: Keira McPhee
Source: http://www.flickr.com
Budowa nowego mieszkaniu w obecnych czasach potrafi przebiegać bardzo szybko i skutecznie. Dzieje się tak dzięki temu, że budowlańcy posiadają dostęp do współczesnych maszyn budowlanych i różnego typu urządzeń, a poza takim materiały budowlane dostępne w sprzedaży posiadają niezmiernie właściwą jakość.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków i ich najważniejsze zalety, które należy poznać

Przepompownia ścieków
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Kłopot gospodarki ściekowej nie jest znany od dzisiaj. Zmagamy się z nim już od jakiegoś czasu, a jego rozwiązaniem są biologiczne oczyszczalnie. Jakie są ich naczelne walory? Należy je poznać, by mieć gwarancję, iż taka oczyszczalnia rzeczywiście jest godnym uwagi wyjściem. Naczelna jest bez wątpienia łatwa obsługa oczyszczalni biologicznych. Poradzi sobie z nią każdy zainteresowany takim oczyszczaniem ścieków człowiek, albowiem tak naprawdę jedynym zadaniem jest wymiana gromadzącego się osadu w systematycznych odstępach czasu.

Soki – czemu mają tak duże znaczenie w zwyczajnej diecie i w jaki sposób je dziś prawidłowo wybierać?

sok
Source: http://www.flickr.com
Soki owocowe charakteryzują się ogromną popularnością i stanowią integralny element diety dużej części osób. Czemu? W szklance soku zawartych jest wiele witamin i minerałów, a ponadto jest to bardzo smaczny napój. Soki bowiem zawierają naturalnie występujące w owocach cukry. Stanowią z tego powodu świetną alternatywę dla słodzonych napojów. Szklanka soku może z powodzeniem zastępować jedną z pięciu zalecanych porcji warzyw i owoców dziennie. Godne uwagi są także soki przyrządzane z warzyw. W przeszłości soki robione były samodzielnie, przy użyciu sokowirówki. Dziś, dużo osób decyduje się na wygodniejsze rozwiązanie, jakim jest zakup soków w sklepie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie oferowane produkty są zdrowe. Jak w takim razie prawidłowo wybrać sok?

Zakup sprawdzone pieluszki dla swojego dziecka

Helen Doron Early English, dziecko
Author: Helen Doron Early English
Source: Helen Doron Early English
Chyba każdy z nas często potrzebuje jakichś specjalistycznych rzeczy, a nie za bardzo ma pojęcie, gdzie może ich poszukiwać. Jeśli chcesz kupić coś, czego nigdy jeszcze nie kupowałeś i nie wiesz, do jakiego sklepu możesz się udać, wtedy bez wątpienia fajnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie poszukiwanie tych rzeczy przez internet.

Upłynęło już wiele wody w Wiśle od czasu, kiedy skończył się socjalizm, a w wielu naszych domach wciąż zobaczyć możemy sprzęt z tamtego okresu

odpady
Source: www.morguefile.com
Duży procent polskich rodzin tak przyzwyczaiło się do sprzętu AGD, którego używa od dawna, że dopiero teraz myślą, co z nim trzeba zrobić, jeżeli się już psuje.


Trzeba przyznać, że w przeszłości sprzedawano Urządzenia, które powinny były nie psuć się wiele lat.

Czy powiemy, że istnieje skup aluminium? - sprawdź na ten temat nieco więcej

odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Każdy rodzaj śmieci ma swoje miejsce

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że każdy rodzaj śmieci ma swoje miejsce, przez to tak ważne jest ich odpowiednie segregowanie. Nie wszystko możemy wrzucić do głównego kosza, czasem warto rozdzielić to na inne kosze, a jeszcze kolejnym razem musimy niektóre śmieci wozić do specjalnych skupów, w których kolekcjonują i przetwarzają tylko określony materiał.

Pages