Być EKO

Artykuły

Złom elektroniczny - w jaki sposób się go pozbyć zgodnie z prawem?

zwierzęta
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
W mało jakiej dziedzinie życia rozwój jest tak szybki, jak w przypadku sprzętów elektronicznych.


Już kilka lat wstecz powiadało się, że kiedy kupujesz nowy komputer i wychodzisz z nim ze marketu to on jest już przestarzały.

W jaki sposób wolno magazynować wodę?

woda
Author: Jaidi Amal
Source: http://www.flickr.com
Składowanie wody jest szczególnie istotne w sprawach niedostatku wody. Mimo tego, że nie żyjemy w kraju, w którym gospodarka wodna byłaby zmienna, to nigdy nie wiemy co dostarczą następne lata i czy nie przybędzie jej upadek. Taka sytuacja zdołałaby być tragiczna w skutkach, wskutek tego powinno dowiedzieć się, w jaki sposób można składować wodę.

Mikroelektrownie wiatrowe pozwalają na pozyskiwanie prądu

Turbiny wiatrowe
Author: bogenfreund
Source: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
Co robimy aby troszczyć się o środowisko?

Coraz więcej mówi się o tym, że oddziaływanie każdego z nas posiada oddziaływanie na to jak przedstawia się nasze otoczenie, więc mamy zrobić wszystko, żeby o nie zatroszczyć się. Dlatego właśnie robimy pojazdy produkujące mało spalin, przykładamy znaczniejszą uwagę do tego, czym chcemy palić w piecach. Mimo wszystko trzeba zadbać również o zmniejszone wykorzystanie prądu i produkowanie go w bardziej ekologiczny sposób.

Zbiornik 1000l i pojemniki na odpady - w trosce o planetę

ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Współczesny świat ma mało wspólnego z wyglądem jaki prezentował zaledwie sto sześćdziesiąt lat wstecz. Im bardziej cofamy się w przeszłość, tym większa możliwość zauważenia pojawiających się rozbieżności. Na początku Ziemia, jako planeta, była tętniącym życiem żywym organizmem, który stanowił schronienie dla roślinności i fauny. Rozwój człowieka sprawił, iż poniekąd przejął kontrolę nad planetą i zaczął górować nad wszystkimi innymi żywymi organizmami.

Doskonałe propozycje żywieniowe dzięki jakim da się zahamować powstawanie wielu stanów chorobowych

owoce goji
Author: Panagiotis Giannakopoulos
Source: http://www.flickr.com
Wszystkich teraz bardziej niż wcześniej ciekawią sprawdzające się w każdej sytuacji propozycje żywieniowe dzięki którym da się zatrzymać powstawanie wielu chorób i zapobiegać starzeniu się ciała. Najzwyczajniej, ekologiczne żywienie jest w modzie i ludzie posiadają zwiększoną świadomość odnośnie tego, jak sporo pozytywnych rezultatów może ono dać.

Oświetlenie ledowe – dzięki niemu poszczególne elementy zostaną wyeksponowane, a w naszych pokojach zawita wspaniały klimat

dobrze oświetlone mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach utrzymanie odpowiedniej atmosfery to podstawa do tego, aby w różnych sytuacjach czuć się jak najlepiej i z uśmiechem wracać do swojego domu po pracy, szkole czy z dalekich podróżach. Jeżeli zależy nam na tym, aby każdy nowy dzień w naszym lokum był przyjazny, to nie zwlekajmy już dłużej i już dziś zajmijmy się projektowaniem tej przestrzeni tak, aby służyła nam jak najlepiej. Nie da się ukryć, że obok takich elementów jak umeblowanie, to właśnie oświetlenie gra jedną z głównych ról. Dlaczego?

Jeśli chcesz stać się wzorowym obywatelem polskiego kraju i należycie dbać o własne, życiowe otoczenie - warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat możliwości ochrony środowiska naturalnego.

producent biologicznych oczyszczalni
Author: Junkers
Source: Junkers
W dzisiejszych czasach, przy tak skrupulatnym postępie technologicznym i rytmie życiowości - mieszkańcy coraz częściej postarają się dbać o przyrodę, środowisko naturalne, jak i otoczenie własnego domu, bądź miejsca placówki pracującej. Obecnie - istnieje sporo sposobów na ekologiczną egzystencjalizm. Sporo z Nas nie wie, że mamy sposobność troszczyć się o naturę nawet w swoim domostwie, firmie, czy najbliższym otoczeniu. Proste czynności, czy postępowanie mogą sprawić, że uratujemy znaczną część krajowej fauny i roślinności. Nie powinno sie lekceważyć jakiegokolwiek kłopotu z zanieczyszczeniem atmosfery, wody, czy zieleni. Wciąż trzeba działać prędko i efektownie.

Przyjazny dla środowiska sposób życia

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ochrona przyrody jest w ostatnimi czasie popularna. Możemy sobie zakupić komórki wykonane z surowców zrobionych z recyklingu. W spożywczaku niedaleko naszego apartamentu półka z ekologiczną żywnością zwiększa swoje rozmiary o wciąż nowe artykuły. To wspaniale że myślenie ekologiczne rośnie. Co jednakże uczynić, gdy przypisane prawem segregowanie śmieci to za mało?

Rodzime sadownictwo coraz bardziej przeżywające progres na terenie UE.

owoc
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Polska staje się ceniona na terenie Wspólnoty Europejskiej w licznych dziedzinach. Wynika to z tego, iż Polacy doskonale orientują się, jak mogliby rozporządzać poszczególnymi dobrami, aby pokazać się z idealnej strony. Dlatego, kiedy tylko przedsiębiorca zechce wypromować swoją firmę to powinien sprawdzić, jakie będą rozporządzenia Unii Europejskiej co do eksportu w wybranej dyscyplinie.

Jaką butelkę na wodę wybrać, by cieszyć się z nowego nabytku?

butelka na wodę
Author: HikingMike
Source: http://www.flickr.com
Czy pamiętasz, co jest zasadniczym komponentem ciała człowieka? To woda - płyn, bez którego nie przeżyliśmy dłużej niż kilka dni. O ile bez jedzenia mamy szansę przetrwać przez miesiąc, o tyle bez wody damy radę do tygodnia. Jest nam konieczna do życia, a dziennie musimy wypijać około 2,5 litra, chyba że systematycznie ćwiczymy bądź pracujemy w pomieszczeniach o wysokich temperaturach, wówczas niniejsza ilość może powiększyć się do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz zmuszony raz na parę dni kupować zgrzewki wody, wystarczy właściwa butelka na wodę z filtrem.

Jak dobrać odpowiednie pieluszki dla naszej pociechy?

Niemowlak i jego zabawki
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie wybór wszelkich ofert jest tak duży, że wielokrotnie można mieć wielki kłopot. Dotyczy to niemalże wszystkich produktów i usług, gdyż rynek ciągle się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam zaoferowane wybrać to, co jest nam rzeczywiście potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najlepsze?

Negatywne skutki kopalni odkrywkowej - dlaczego niszczą środowisko naturalne?

Kopalnia odkrywkowa
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Kopalnia odkrywkowa formowana jest, w przeciwieństwie do podziemnej, na powierzchni ziemi. Wydobywanie surowców polega na wykopywaniu następnych warstw. Chociaż ze względów ekonomicznych taki sposób wydaje się bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?

Zanieczyszczenia środowiska

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla nas jest naturalne środowisko. Każdego dnia słyszymy, że różnego rodzaju zakłady wydalają tyle zanieczyszczeń, iż nie sposób nawet oszacować co będzie ze środowiskiem naturalnym za następne kilkanaście lub setki lat. Z racji powagi sytuacji musimy bardziej skupić się na utrzymaniu porządku przyrody a w życie zostały wprowadzone czynności jak utylizacja lub recykling. Warto pamiętać, że każdego dnia wykorzystujemy dużo produktów, po których pozostają różnego opakowania. Najczęściej są to surowce wtórne, czyli te, jakie można w całości lub częściowo jeszcze przetworzyć.

Energooszczędność na pierwszym planie - w jaki sposób być bardziej eko

Ekologiczna zbiórka odpadów
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Natura daje nam wiele dobrodziejstw. Winniśmy czerpać z nich jak najwięcej. Nowoczesne technologie powstałe w oparciu o wykorzystanie naturalnych zasobów energii to doskonałe rozwiązanie, które warto stosować na szerszą skalę. Solary łódź to w ostatnim czasie popularne zagadnienie, jako że wiążą się z kwestią, jaką jest energooszczędność.

Jakiego rodzaju sposoby zastosować, żeby nasz dom był w pełni ekologiczny? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

solary
Author: Biuro Projektów ARCHON+
Source: Biuro Projektów ARCHON+
Ekologia jest coraz bardziej ważna, szczególnie, że każdy z nas w określony sposób wpływa na niszczenie przyrody. Dlatego też ekologiczny styl życia jest już koniecznością dla zatrzymania degradacji naszej planety ziemi i ochrony środowiska naturalnego. Zanieczyszczenia atmosfery przez choćby wykorzystanie materiałów opałowych nieodnawialnych powadzą do zwiększania się dziury ozonowej i wzrostu efektu cieplarnianego.

W jaki sposób można dziś osobiście troszczyć się o stan środowiska przyrodniczego?

zbiorniki na wodę deszczową
Author: caspermoller
Source: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/
Każda osoba musi pamiętać, że dzisiaj odpowiedzialność za stan środowiska przyrodniczego spoczywa również na jej barkach. Z jakiego względu? To właśnie normalne nawyki, jakie z pozoru nie wydają się posiadać dużego znaczenia dla rezultatu ostatecznego decydują o kondycji przyrody.

Przez deweloperów stosowana jest rekuperacja Wrocław ma tu największe osiągnięcia

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli stosowana jest rekuperacja Wrocław podawany jest za przykład

Coraz mocniej jesteśmy świadomi tego, że nasze zachowania posiadają wpływ na środowisko, a więc mają szansę spowodować, że będzie się ono dalej rozwijało, lub zaczniemy je niszczyć. Dlatego poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam dokładniej o nie dbać i nie wpływać negatywnie na jego rozwój. To sprawia, że coraz częściej za wzór pokazywana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym oraz wprost warto korzystać z jego wiedzy. Idzie tu o zdolność używania zużytej energii w celu jej ponownego zastosowania, jak to ma miejsce np. w silnikach, gdzie ciepło spalin wykorzystuje się do rozgrzania powietrza, które jest konieczne w procesie spalania się paliwa w silniku.

Jak powstają odpady i jakie są rodzaje odpadów? Co warto wiedzieć o tego typu dziedzinie?

plastikowe butelki
Author: Rusty Clark - On the Air M-F 8am-noon
Source: http://www.flickr.com
Opady to po prostu zużyte przedmioty, substancje stałe a także substancje ciekłe, jakie nie są ściekami, zaś powstają w związku z bytowaniem człowieka albo działalnością gospodarczą. Nie są przydatne w miejscu lub czasie, w którym zostały wytworzone, więc obowiązkowy jest wywóz odpadów.

Jakie rozwiązania ekologiczne powinny wdrożyć firmy?

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Przesłanie rozwiązań ekologicznych nabrało obecnie dosyć sporego znaczenia. Na taki stan spraw bez wątpliwości ma wpływ wzrastająca świadomość społeczeństwa. Niewątpliwie także europejskie określenia prawne wymusiły na wielu obywatelach, ale i także przedsiębiorstwach odmianę swoich pierwotnych nawyków. Na nieszczęście w naszym kraju świadomość na temat zachowania środowiska w należytym stanie była relatywnie niska, w związku z tym też musiała ona ulec odmianie.

Lamy zewnętrzne LED - czy to jest opłacalne, jakie są dobre i złe strony tego oświetlenia?

lampy uliczne
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne pomysły. Coraz więcej osób, wybierając oświetlenie do swoich mieszkań decyduje się na diody LED. Posiadają one naprawdę dużo zalet i w związku z tym warto rozważyć ich instalacje. Skoro jednak oświetlenie LED jest tak wartościowe warto także sprawdzić to w większym kontekście. Czy oświetlenie uliczne posiadające diody LED jest opłacalne?

Pages