Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Absolutnie nie wstydźmy się pójść do lekarza psychoterapeuty!

Artykuły

Coraz szybsze tempo życia, problemy ze znalezieniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa uchodźstwo i powrót do ojczyzny, żeby na nowo poukładać sobie życie… Wszystkie te problemy zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie sprawności, co prowadzi do narastającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną dozę tolerowaną przez organizm i miast mobilizować rozpocznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to znak, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.
psycholog
Source: flickr.com
Skończyły się obecnie czasy, w których wizyta u fachowca zdrowia psychicznego brana była, w optymalnym przypadku – za niedomaganie naszego temperamentu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie doskwiera i wybornie czują się we własnej skórze, którzy z lekceważeniem będą wytykać palcami osoby wymagające pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki sporadyczne, zwycięża bowiem coraz niezwyklej podejście racjonalne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo odczuwamy, że bierze nas przypadłość, tak samo, możemyrozróżniać przewlekły antypatię, które to przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu.

Sama zmiana pojmowania to nie wszystko, w ruch poszły zachowanie objawiające się pod postacią osiągalnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w dużych miastach. Nikogo już nie powinna zaskakiwać sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. psycholog Warszawa, zostaniemy wręcz zasypani odpowiednio dobranymi efektami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych pełen artykuł.
psycholog
Source: flickr.com
wszelki kij jednak ma dwa krańce, i choć z jednej strony cieszy stan zwiększonej akceptacji aprobaty dla tego typu leczniczej interwencji, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://awodent.pulawy.pl/artykuly/jak-znalezc-dobrego-dentyste/). Oferujemy usługi dopasowane do osobistych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, jak pracujemy.

Wielu bowiem „specjalistów” z nieznanymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci zdobycia odpowiedniej wsparcia. Sprawdźmy zatem skrupulatnie kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on naprawdę osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne. W sprzecznym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Skutki tego „pomocy” mogą być katastrofalne dla nas, jak i dla naszych rodzin, a dobroczynna kuracja, którą zastosował podrobiony fachowiec obróci się przeciwko nam w każdej dziedzinie życia. Naprawdę nie warto ryzykować.