Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Aranżujesz łazienkę? Pomyśl nad odpowiednimi meblami

Artykuły

Remonty są bardzo drogie, zwłaszcza gdy mamy w planie kompletnie odmienić wnętrze. Na szczególnie duże wydatki powinniśmy być gotowi, gdy chcemy odświeżyć łazienkę. Tutaj przydatne będą nowe płytki, armatura, a także meble, na jakie należy zwrócić dużą uwagę, jeżeli chcemy, by służyły nam przez dłuższy czas.


Łazienka
Author: Carl Mattone
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko szafki do łazienki nieustannie wystawione są na znaczny poziom wilgotności i zmiany temperatury. Rozlana woda oraz unosząca się para wodna sprawiają, że na pewno nie możemy wybierać niedrogiego umeblowania, które nie wytrzyma roku w właściwym stanie. Najistotniejsze są korpusy mebli, najmocniej narażone na kontakt z wodą. Muszą być zrobione z tworzyw wilgocioodpornych, które będą wytrzymałe pomimo trudnych warunków, w których muszą się znajdować.

Ważne jest też stosowne zabezpieczenie materiałów, które dodatkowo podnosi ich ochronę, np. przez nałożenie specjalnych lakierów, najlepiej dwuskładnikowych lakierów poliuretanowych, zapewniających naprawdę doskonałą ochronę. Inaczej meble mogą się rozwarstwiać oraz pęcznieć, co psuje ich ładny wygląd oraz wywołuje w nas poczucie winy, iż daliśmy przekonać się na promocję. Poza kwestią jakości mebli znaczenie ma również ich design (zobacz meble Antado). Zawsze sprawdzają się eleganckie meble łazienkowe, nie tylko w neutralnych kolorach. Odważniejsza kolorystyka doda łazience charakteru, ale jeżeli przepadamy za stonowanym wystrojem, możemy wyłącznie ośmielić się na bardziej wyraźne dodatki. Meble muszą być też funkcjonalne, tzn. mieć odpowiednią ilość półek oraz szuflad, by zmieścić wszystkie kosmetyki oraz inne drobiazgi.


meble łazienkowe
Author: Artvillano
Source: Artvillano
Jeżeli chcesz, ty twoja łazienka zawsze wyglądała porządnie i elegancko, wybierz zamykane szafki, bez otwartych półek (sprawdź u producenta). Przez to wyeliminujesz niepotrzebny kurz oraz bałagan, jakiego ciężko jest uniknąć, szczególnie gdy zaspaliśmy oraz spieszymy się rano do pracy. Warto też wybierać szafki na nóżkach, które pozwalają na przetarcie podłogi oraz zapobiegają zbieraniu się wywóz gruzu białystok w kątach łazienki. Utrzymanie czystości z niniejszymi meblami jest znacznie łatwiejsze. Jeśli weźmiesz pod uwagę opisane sugestie, twoja łazienka z pewnością będzie ładnie i praktycznie urządzona. Pamiętaj, że na pierwszym planie jest jakość, a wszystko niewątpliwie pójdzie po myśli i będziesz zadowolony z rezultatu, jaki uzyskałeś.