Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Atuty silikonowych artykułów do kuchni

Artykuły

Duże, nieporęczne stolnice które zsuwają się z blatu w trakcie wałkowania ciasta odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co ciężko jest wyczyścić, nie ma gdzie tego schować, a co położone na lakierowanym blacie może go nawet porysować?


Dzisiaj coraz to częściej gospodynie stosują stolnice z silikonu. Jakie zalety ma taka stolnica? Używając estetycznej szerokiej stolnicy silikonowej gwarantujesz sobie nie tylko wygodne rozwiązanie, ale też element modnego wystroju. Stolnica silikonowa idealnie przylega do blatu , a po użyciu łatwo zwiniesz ją w rulonik.

Dzięki stolnicy silikonowej już o wymiarach 50x40 cm przygotowujesz nawet duże porcje ciasta, rozwałkujesz je z łatwością, nie przemieszczając stolnicy po blacie, bez rysowania go. Po użyciu silikon łatwo umyjesz, zwiniesz w rulon po czym schowasz do szafy, ewentualnie zostawisz na blacie jako podkładkę pod nagrzane naczynia. Chociaż stolnice takie wykonane bywają z mocnego silikonu, zaleca się jednak stosowanie przy nich plastikowego noża.

Stolnica silikonowa umożliwia wałkowanie ciast bezpośrednio na kuchennym stole. W czasie wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej ogromnym atutem. Mało tego, takowej silikonowej stolnicy nie musimy podsypywać mąką, bowiem dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie klei się.

Mając już przygotowane ciasto (na przykład na rogale czy wypieki świąteczne), bezpośrednio na stolnicy, bez żadnego problemu można przygotować je do wypiekania, dzięki umieszczonej na stolnicy miarce, ogromnie ułatwiającej pracę.

Jeżeli zafascynował Cię ten tekst, to odwiedź www wynajem wózków widłowych a tam oczekują na Ciebie materiały warte uwagi. Zobacz je - będziesz bardzo zadowolony!

Godny uwagi jest również fakt, że porządkowanie kuchni będzie wyjątkowo sprawne.

Umycie stolnicy silikonowej, podobnie jak wszelkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmie dosłownie parę sekund, następnie wystarczy ją osuszyć, zawinąć w rulonik, i odłożyć do kuchennej szuflady Zalety stolnicy silikonowej, jakie spostrzeże każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do nawierzchni stolnicy, brak konieczności podsypywania ciasta mąką, można zastosować jakikolwiek wałek do ciasta, odpowiednie przywieranie do blatu kuchennego (które znacznie upraszcza wałkowanie ), przydatna miarka na stolnicy oraz giętkość, dzięki której zajmie ona mało miejsca w naszej kuchni.