Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Bolące mięśnie nie bywają miłą rzeczą — należy więc udać się do masażysty, by nam ulżył

Artykuły

Wszyscy, którzy kiedyś korzystali z pomocy masażysty, mogą powiedzieć, że jest to rewelacyjna rzecz.


Na masaż można iść z wielu powodów.
granola - zdrowe żywienie
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Istnieje coś takiego jak masaż rehabilitacyjny. Wydaje się on raczej najmniej fajny ze wszystkich typów masażu, bo zazwyczaj bywa robiony dlatego, że bardzo nas boli. Może być to naderwane ścięgno lub bolące plecy. Wówczas masaż będzie kojarzony niemal z koszmarem. Także następnego dnia po masażu możemy czuć się źle. Będzie to tzw. reakcja organizmu. Jednakże po kilku dniach już powinniśmy zauważyć różnicę. Tego typu masaże należy przyjmować zwykle w cyklu po 5 albo na przykład 10. Tylko wtedy jest spore prawdopodobieństwo, że ulżą nam one i problem zdrowotny będzie zażegnany. Podobny w działaniu jest również masaż (szczegóły tutaj rehabilitacja barku) sportowy. Zwykle jest on dosyć silny i chodzi w nim wówczas o to, by zażegnać problemy z zakwasami i innymi bólami mięśni. Zupełnie inny jest masaż relaksacyjny. Tutaj mamy wielkie pole do popisu, jeżeli chodzi o wybór. Możemy umówić się na masaż ciepłymi olejkami albo czekoladą. Pachnie on wtedy fantastycznie. Relaksacyjne właściwości masażu powinny odprężać ludzkie ciało i umysł. Wobec tego często w pomieszczeniu jest wtedy zgaszone światło, ale zapalone są świece oraz nastawiona jest spokojna muzyka.
Takiego typu masaże można zamówić dla dwóch osób. Najpopularniejszy czas to rzecz jasna 14 luty, gdy małżonkowie chcą sobie zafundować trochę luksusu.