Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Chryzantema jako przekształcenie oblicza jesiennych klombów, także na działce

Artykuły

Chryzantemy przynależą do ślicznych i nadzwyczaj różnych kwiatów. W dużej części są uprawiane przez fachowców w cieplarniach. Taką formą uprawy charakteryzują się najpiękniejsze rodzaje owych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć problemów. Warto się skusić na owe kwiaty, albowiem większa część z nich kwitnie późną jesienią. Będą tworzyć przyciągające barwne akcenty w ogrodzie. Dzięki zróżnicowaniu i ekspresyjności z pewnością odmienią oblicze jesiennych rabat.

Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy przeważnie kojarzone są z Dniem Zmarłych. Mają one mnóstwo odmian z jakich część jest możliwość hodować w cieplarniach, a część w ogrodach. Do hodowli w ogrodach bardzo dobrze nada się złocień ogrodowy należący do gromady roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa preferuje ziemie żyzne. Ciężkie gleby powiększają możliwość zmarznięcia rośliny. Najlepsze stanowisko powinno być porządnie nasłonecznione. W czasie wzrostu wymagają systematycznego nawożenia, do dwóch razy w miesiącu. Najodpowiedniej wykorzystywać nawóz w formie płynnego roztworu.Ażeby ich kwitnienie było obfitsze, powinno się na początku lata uszczykiwać wierzchołki. Ten zabieg umożliwi silniejsze rozkrzewienie, a w następstwie wyższą ilość wykształconych kwiatów. Chryzantema ogrodowa posiada wielorakie zastosowanie - . Sprawdzi się zarówno na rabatach, w grupach, bądź też na skalistych aranżacjach. Co parę lat należy rośliny przenosić w nowe punkty i przeprowadzić dzielenie. Po wydobyciu rośliny rozdzielamy ją ostrym przyrządem na części. W razie konieczności nazbyt długie i rozrośnięte korzenie wolno trochę przyciąć.

chryzantem
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez sadzonki trzeba mieć na uwadze, że pobieramy je z wierzchołków rośliny. Podkład do sadzonkowania może zostać skonstruowane z torfu. Sadzonki nieco zanurzone w bazie ukorzenią się w ciągu kilku tygodni. Najlepiej rozmnażać je pod okryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy dostatecznym zraszaniu ukorzeniają się w ciągu kilku tygodni. Chryzantema ogrodowa potrzebuje także właściwych oprysków w razie pojawienia się chorób. By chryzantemy wspaniale i długo rozkwitały trzeba zagwarantować im perfekcyjne warunki wzrostu.