Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe schody – element użyteczny i ozdobny

Artykuły

Schody to nieodzowna część różnych mieszkań. Dobrze wiemy, do czego służą. Jednakże nie wszyscy wiedzą, jak finezyjne mogą przybrać formy. Schody to element budynku lub specjalnego uformowania terenu, który czyni możliwym procesy komunikacyjne pomiędzy różnymi poziomami
.
dom - zbliżenie
Author: Karen Eliot
Source: http://www.flickr.com
Schody (sprawdź schody z granitu) znają ludzie od zamierzchłych wieków. W starożytności i średniowieczu miały one zastosowanie czysto utylitarne. Tylko stopnie zewnętrzne, które wykonywane były z kamienia, pomimo nieskomplikowanej formy były zdobiącym elementem architektonicznym, który podkreślał znaczenie budowli – w taki sposób wykańczano schody wiodące do miejsc kultu religijnego a także zamków itp. Tworzeniem schodów zajmuje się również kowalstwo artystyczne. Dopiero w dobie renesansu zaczęto stosować bardziej dekoracyjne formy schodów - bardzo mi się podoba kowalstwo artystyczne. Oprócz schodów o funkcji reprezentacyjnej umieszczane w pałacach, bibliotekach, teatrach czy zwykłych domach stosowano również ciasne, prawie nieoświetlone, niewygodne schody (zobacz schody radom) przeznaczone dla służby. Obecnie na szczęście dostępne są na naszym rynku wszelkie schody, jakie z pewnością zadowolą gusta nawet bardzo wybrednych klientów.


Odwiedzając sklepy budowlane można zakupić na przykład schody kręcone (nie mogę się doczekać schodów kręconych). Wspaniale sprawdzają się one w ciasnych pomieszczeniach, bo zajmą niewiele miejsca. Dostępne są w wielu różnorodnych kształtach. Jeżeli zależy nam na towarze najlepszej jakości warto zdać na kowalstwo artystyczne – ludzie, którzy się tym zajmują stworzą dla nas każde schody, ściśle takie, jakie pragniemy mieć. Wymiary schodów określają stosowne zapisy budowlane które zawiera rozporządzenie odnośnego ministra: jest to rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie wyznaczników technicznych, z którymi powinny być zgodne budowle i ich usytuowanie. Zgodnie z tymi przepisami minimalne wymagania które powinna realizować każda budowla są zależne od przeznaczenia budowli, a co z tym związane przeznaczenia schodów: czy są - wejścia do piwnic, schody prowadzące na poddasza czy schody w budynkach użyteczności publicznej. Gwarantujemy, że wszystkie schody także schody kręcone, proponowane za pośrednictwem witryny www tworzone są z dbałością o jak najbardziej dokładne respektowanie wszystkich norm budowlanych, jakie się z nimi wiążą.