Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Co to jest drukarka 3D

Artykuły

Druk 3D już dawno temu przebył drogę z hipotezy w faktyczność, a na przestrzeni poprzednich lat drukarki 3D stały się dużo tańsze i bardziej przystępne. Eksperci przewidują, iż w napływających latach technologia druku 3D będzie powszechnie obecna w naszych domach i będziemy korzystali z niej na co dzień niczym z mikrofalówek. W tej chwili druk 3D jest wykorzystywany do fabrykacji ogromnie szerokiego zakresu przedmiotów: zaczynając od prototypów części do przyrządów i maszyn w branżach lotniczych czy motoryzacyjnych, przez druk implantów w chirurgii, natomiast skończywszy na całym szeregu rzeczy codziennego użytku, gadżetów. Czym jest tak naprawdę druk 3D, czy jest nam nieodzowny i czy faktycznie za kilka lat każdy z nas będzie ją posiadał?


wydruk 3d
Drukarka 3D nie stworzy przedmiotu na żądanie jak to zademonstrowano np. w „Star Treku„, jednak rosnący szereg drukarek 3D oraz przeróżnych technik z jakich korzystają, zaczął już rewolucjonizować biznes tworzenia przedmiotów na przeróżnych segmentach rynku. Materiały do druku 3d to: plastik, ceramika czy metal (materiałów do druku cały czas przybywa). () Drukowanie przedmiotu polega na kreowaniu a także nakładaniu warstewki materiału o wskazanej grubości na stoliku drukarki, a gdy warstwa będzie wydrukowana, nakładaniu kolejnej - dowiedz się więcej!.

Zajrzyj do wpisu autora (https://adwokat-wroclaw.com.pl/), jeżeli zainteresowały Cię informacje podane w tym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.Branża przemysłowa użytkuje techniki druku 3D już od ponad dwudziestu lat. Za jej pomocą wykonuje pierwowzory maszyn, na potrzeby badań.

Publikowany artykuł bardzo Cię zainteresował? To zobacz również inne pomocne opracowania (http://eckert.com.pl/pl/technologies/84,tworzenie-konstrukcji-rurowych.html), które zawierają ogromnie ciekawe dane - pochłoną Cię zupełnie.

W roku 1986 Charles Hull wykonał pierwszą komercyjną drukarkę 3D. Machina Hulla używała stereolitografii, techniki jaka utwardza laserem kolejne warstwy polimeru. Hull uznawany jest za jednego z pionierów techniki druku 3D. Jednak jako technika, druk 3D zostawał nieznany szerokiej publiczności. Odmieniło się to stosunkowo niedawno: w Stanach Zjednoczonych zaczęły powstawać liczne start-upy, które wykorzystując ideę RepRap poczęły kreować a także sprzedawać swe urządzenia zwyczajnym użytkownikom.


oprogramowanie dla drukowania 3D
Author: Creative Tools
Source: http://www.flickr.com
Druk 3D na pewno nie zastąpi tradycyjnych linii wytwórczych kreujących towary masowego użycia. Drukarka 3D nie jest w stanie wydrukować najprostszych aparatów składających się z paru rodzajów materiałów. Mimo całej swej prostoty, nie stworzymy w domu za pomocą drukarki 3D funkcjonalnej szczotki do zębów, lub maszynki do golenia. Jednak drukarki 3D odnajdą się z sukcesem wszędzie tam gdzie potrzebna będzie personalizacja, wyjątkowość projektu albo mała liczba produktów.