Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Co to jest drukarka 3D

Artykuły

Druk 3D już dawno temu przebył drogę z hipotezy w faktyczność, a na przestrzeni poprzednich lat drukarki 3D stały się dużo tańsze i bardziej przystępne. Eksperci przewidują, iż w napływających latach technologia druku 3D będzie powszechnie obecna w naszych domach i będziemy korzystali z niej na co dzień niczym z mikrofalówek. W tej chwili druk 3D jest wykorzystywany do fabrykacji ogromnie szerokiego zakresu przedmiotów: zaczynając od prototypów części do przyrządów i maszyn w branżach lotniczych czy motoryzacyjnych, przez druk implantów w chirurgii, natomiast skończywszy na całym szeregu rzeczy codziennego użytku, gadżetów. Czym jest tak naprawdę druk 3D, czy jest nam nieodzowny i czy faktycznie za kilka lat każdy z nas będzie ją posiadał?


wydruk 3d
Drukarka 3D nie stworzy przedmiotu na żądanie jak to zademonstrowano np. w „Star Treku„, jednak rosnący szereg drukarek 3D oraz przeróżnych technik z jakich korzystają, zaczął już rewolucjonizować biznes tworzenia przedmiotów na przeróżnych segmentach rynku. Materiały do druku 3d to: plastik, ceramika czy metal (materiałów do druku cały czas przybywa). () Drukowanie przedmiotu polega na kreowaniu a także nakładaniu warstewki materiału o wskazanej grubości na stoliku drukarki, a gdy warstwa będzie wydrukowana, nakładaniu kolejnej - dowiedz się więcej!.

Zajrzyj do wpisu autora (https://adwokat-wroclaw.com.pl/), jeżeli zainteresowały Cię informacje podane w tym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.Branża przemysłowa użytkuje techniki druku 3D już od ponad dwudziestu lat. Za jej pomocą wykonuje pierwowzory maszyn, na potrzeby badań. W roku 1986 Charles Hull wykonał pierwszą komercyjną drukarkę 3D. Machina Hulla używała stereolitografii, techniki jaka utwardza laserem kolejne warstwy polimeru. Hull uznawany jest za jednego z pionierów techniki druku 3D. Jednak jako technika, druk 3D zostawał nieznany szerokiej publiczności. Odmieniło się to stosunkowo niedawno: w Stanach Zjednoczonych zaczęły powstawać liczne start-upy, które wykorzystując ideę RepRap poczęły kreować a także sprzedawać swe urządzenia zwyczajnym użytkownikom.


oprogramowanie dla drukowania 3D
Author: Creative Tools
Source: http://www.flickr.com
Druk 3D na pewno nie zastąpi tradycyjnych linii wytwórczych kreujących towary masowego użycia. Drukarka 3D nie jest w stanie wydrukować najprostszych aparatów składających się z paru rodzajów materiałów. Mimo całej swej prostoty, nie stworzymy w domu za pomocą drukarki 3D funkcjonalnej szczotki do zębów, lub maszynki do golenia. Jednak drukarki 3D odnajdą się z sukcesem wszędzie tam gdzie potrzebna będzie personalizacja, wyjątkowość projektu albo mała liczba produktów.