Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Co możemy zrobić gdy przesyłka kurierska jest uszkodzona lub nie została doręczona na czas. W jaki sposób zareagować?

Artykuły

Nasz byt jest związany z ciągłym pośpiechem, co wiąże się z tym że od czasu do czasu nie posiadamy czasu na wykonanie konkretnych formalności, a jest to niezwykle istotne, kiedy dostajemy przesyłkę od kuriera.


paczki przed wysłaniem do kuriera
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Zwykle nie zwracamy uwagi czy przesyłka dotarła na czas i na to czy ma pewne uszkodzenia.

Zainteresował Cię ten artykuł? Masz ochotę napisać pewne komentarze na temat (http://www.wuko-adamczak.pl/transport-sciekow/)? Będzie to dla nas szalenie radosne doświadczenie.

Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem powinno się raz na jakiś czas dokładnie zobaczyć paczkę. Może być to niezbędne, jeżeli okaże się, że otrzymaliśmy zniszczoną paczkę.

W tego typu przypadku odbiorca posiada tydzień od przyjścia przesyłki na udowodnienie, że wina za zniszczenia znajduje się po stronie kuriera, by jednak tego dokonać trzeba szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie (więcej informacji: usługa kuriera). Informacji na ten temat odbiorca może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy. Jeżeli te drogi z pewnych powodów nie będą pomagać, cały czas możemy poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów.

Nasz artykuł jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na następne wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj podłoże gruntowe w ten link.

Musimy pamiętać tez o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w przypadku, kiedy przesyłka nie zostanie dostarczony na czas? Musimy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na dokładnym terminie, w którym przesyłka ma być doręczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Godna zaufania firma kurierska jest zobowiązana poinformować klientów o zaplanowanym terminie, w którym przesyłka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić.Jeśli tego nie zrobi klient ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie powinien przekraczać dwukrotności opłaty za usługę. Dokładne ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie przedsiębiorstwa kurierskiego.


przesyłki kurierskie
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Jak widać adresat nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody oraz niedotrzymanie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, ponieważ wielu z nas zapomina o własnych prawach. Trzeba wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się udać celem znalezienie odpowiedniej pomocy
Tags: