Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Co możemy zrobić gdy przesyłka kurierska jest uszkodzona lub nie została doręczona na czas. W jaki sposób zareagować?

Artykuły

Nasz byt jest związany z ciągłym pośpiechem, co wiąże się z tym że od czasu do czasu nie posiadamy czasu na wykonanie konkretnych formalności, a jest to niezwykle istotne, kiedy dostajemy przesyłkę od kuriera.


paczki przed wysłaniem do kuriera
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Zwykle nie zwracamy uwagi czy przesyłka dotarła na czas i na to czy ma pewne uszkodzenia. Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem powinno się raz na jakiś czas dokładnie zobaczyć paczkę.

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to też ta optymalna strona (https://www.rathgeber.pl/) będzie dla Ciebie podobnie atrakcyjna zatem kliknij na nią.

Może być to niezbędne, jeżeli okaże się, że otrzymaliśmy zniszczoną paczkę.

W tego typu przypadku odbiorca posiada tydzień od przyjścia przesyłki na udowodnienie, że wina za zniszczenia znajduje się po stronie kuriera, by jednak tego dokonać trzeba szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie (więcej informacji: usługa kuriera). Informacji na ten temat odbiorca może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy. Jeżeli te drogi z pewnych powodów nie będą pomagać, cały czas możemy poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów.klikaj podłoże gruntowe podłoże gruntoweMusimy pamiętać tez o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w przypadku, kiedy przesyłka nie zostanie dostarczony na czas? Musimy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na dokładnym terminie, w którym przesyłka ma być doręczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Godna zaufania firma kurierska jest zobowiązana poinformować klientów o zaplanowanym terminie, w którym przesyłka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić.Jeśli tego nie zrobi klient ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie powinien przekraczać dwukrotności opłaty za usługę. Dokładne ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie przedsiębiorstwa kurierskiego.


przesyłki kurierskie
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Jak widać adresat nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody oraz niedotrzymanie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, ponieważ wielu z nas zapomina o własnych prawach. Trzeba wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się udać celem znalezienie odpowiedniej pomocy
Tags: