Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Co poczynić z osobistymi lękami? Najlepiej je zaakceptować i starać się z nimi żyć. Co ponadto?

Artykuły

Niektóre nasze strachy ciężko ujarzmić. Są po prostu w nas i ciężko je wyplewić. Trudno się ich pozbyć, są powiązane z nasza psychiką. Fobie mogą być bardzo różne, lecz niektóre się powtarzają i można zauważyć, że pewne osoby mają określone przypadłości. Wśród wielu osób rządzi na przykład strach przed wizyta u dentysty . Jeszcze inni nigdy nie polecą samolotem czy nawet windą. Jak skutecznie pokonać swoje lęki?

zęby
Author: Ludosphère
Source: http://www.flickr.com
Wszystkim którym trudno w to uwierzyć należy udowodnić ze jest to rzecz wykonalna. Nie jest to może łatwe i przyjemne doświadczenie, ale na pewno nie jest toschorzenie którego nie można się pozbyć. Trudnym faktem jest ten, że trzeba stanąć ze swoim lękiem twarzą w twarz. Nie da się zwalczyć go nic nie robiąc. Trzeba stanąć z nim twarzą w twarz, jak z największym wrogiem. Trzeba mu się postawić i powiedzieć: dość!.

Jeśli więc boisz się chodzić do dentysty, to najlepszym sposobem będzie umawianie się na regularne wizyty. Pomyśl w ten sposób, że to konieczność. Jeśli nie będziesz w ogóle tam chodził, to wcześniej czy później twoje zęby i tak cię do tej wizyty zmuszą. Są ludzie, którzy unikają stomatologa całe życie, do momentu aż z powodu dotkliwego bólu w jakie ustnej będą musieli przymusowo udać się do stomatologa.

Co więcej, regularne wizyty zmniejszają prawdopodobieństwo bólu, gdyż zadbane zęby stomatolog dziecięcy wilanów to brak próchnicy. Jeśli będziemy chodzić na kontrolę co pół roku to możemy się spodziewać, że wszystko będzie okej. Natomiast, wizyta co kilka lat to pewne borowanie, a może i wyrywanie zębów. ponadto, regularne wizyty to także więcej informacji o stanie swojego uzębienia, co może zaprocentować lepszą profilaktyką.

elektroniczne szczoteczki do zębów
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Na przykład, nasz dentysta może udzielić nam rad jak skutecznie szczotkować zęby, jaką pastę wybrać czy szczoteczkę (na przykład, Curaprox 5460), albo czy musimy natychmiast usuwać kamień nazębny czy nie jest to jeszcze konieczne. Sami po pewnym czasie stwierdzimy, że nie musimy się niczego bać, że jeśli tylko regularnie będziemy dbać o zęby to nie będzie ryzyka, że nasze zęby są do gruntownej naprawy. Warto podejść tak do wszystkich strachów, czyli skonfrontować się z nimi, a później traktować je, jak coś zwyczajnego, przed czym nie ma sensu odczuwać strachu.