Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czemu naturalny kamień stał się doskonałym materiałem stosowanym do budowy i wykończenia ogrodów.

Artykuły

Jednym z najlepszych i też najczęściej stosowanych materiałów wykorzystywanych w charakterze budulca w ogrodach jest kamień naturalny. W sumie będzie się on sprawdzał w każdej stylistyce, czy to będzie to ogród z gatunku nowoczesnych, czy stylizowany na wiejski, to tak czy inaczej kamień tam spasuje. Szczególnie, że najróżniejszych jego rodzajów jest ogromna ilość, więc i okazji na wykorzystanie również jest sporo.


otoczaki, kamień
Author: Groume
Source: http://www.flickr.com
Niektóre kamienie takie jak granit, bazalt czy porfir są niezwykle wytrzymałe i twarde, dlatego też wykorzystuje się je przeważnie na nawierzchnie, murki czy ogrodzenia. Również bardzo często używane piaskowce i wapienie są dużo bardziej delikatne, z tego też powodu można je zaimpregnować specjalnymi preparatami, żeby dłużej służyły. (Otoczaki w ogrodzie) Dzięki najróżniejszym odmianom kamieni, które się różnią między sobą wyglądem, kolorem i właściwościami mechanicznymi można je rzeczywiście ciekawie komponować. Naturalne kamienie najczęściej stosuje się w ogrodach na powierzchnię chodników, elewacje czy murki, lecz mają też ogromne znaczenie dekoracyjne, czyli wszelakie skalniaki, sadzawki czy nawet samotne głazy.


ogórd, kamienie
Author: e-ogrody.com
Kupując kamień do ogrodu przede wszystkim należy wiedzieć, do czego będzie on wykorzystany- przykłady zastosowań odszukasz tu : pod tym adresem. Kamień sprzedawany jest w wielu różnych postaciach, różni się głównie grubością kamyków.

Masz wielki problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego problemu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona etykiety długowieczne.

Na wysypywanie ścieżek czy alejek będzie potrzebny drobny gryz. Do postawienia murków bardziej praktyczne będą nieco większe elementy, a jeszcze innych kamieni będzie się potrzebować do wykonania skalniaka albo oczka wodnego. W tych ostatnich zastosowaniach świetnie będą się sprawdzać różnego rodzaju otoczaki, czyli kamienie z zaokrąglonymi kształtami, z reguły powstałych pod wpływem działania wody. Z powodu dużego zapotrzebowania otoczaki wytwarza się obecnie również w procesach mechanicznych, przez to ich propozycja jest dużo szersza, niż kamieni występujących naturalnie. Posiadają one niezwykle różnorodne rozmiary, najczęściej jest to między kilkanaście a kilkadziesiąt milimetrów.