Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czy cukrzyca to powód do płaczu? Co wolno stosować, by wspomóc swój organizm?

Artykuły

Dużo ludzi skarży się na życie z cukrzycą. Czy rzeczywiście jest to powód do tego, aby się załamać? Czym możemy czymś sobie pomóc, by czuć się lepiej i nie bać się o swój organizm na każdym kroku? Leki cukrzycowe rozdziela się aktualnie na kilka grup. Jedną z nich są preparaty dla diabetyków poprawiające metabolizm cukrów. Minimalizują one insulino-odporność i blokują wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Od czasu do czasu stosuje się je też do leczenia stanów przedcukrzycowych.


cukrzyca
Author: Steve Davis
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej lekarstwa te podawane są w pigułkach, kilka razy w ciągu doby. Następna grupa to produkty, jakie zwiększają produkcję insuliny przez trzustkę, na nieszczęście są one w stanie (i bardzo często się to zdarza) wywołać hipoglikemię. Powinny zwracać uwagę na te pigułki postacie z niewydolnością wątroby i nerek.

Czy masz świadomość, że zamieszczone tu przydatne notatki, mogą okazać się w dużym stopniu dla Ciebie pożyteczne? Tyczą się one problematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Trzeci rząd to także preparaty dla diabetyków hamujące przyswajane glukozy z przewodu pokarmowego, zmniejszające glikemię. Potocznie zwane są akarbozą, a ich specyficznymi efektami ubocznymi są gazy i rozwolnienie.

Niezmiernie ważkie w leczeniu nimi jest podtrzymywanie odpowiedniej, lekkostrawnej diety. Farmaceutyki inkretynowe to następne serum dla diabetyków, nie są one jednak w dalszym ciągu refundowane. Podaje się je w zastrzykach, dają uczucie sytości i hamują apetyt. Mogą spowodować spadek wagi. Następna grupa to flozyny, jakie wspierają wydalanie glukozy z moczem oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Przy leczeniu takimi specyfikami polecana jest ponadprzeciętna troska o higienę, dlatego że może dojść do infekcji dróg moczowych i rodnych. Istnieje jeszcze kilka typów preparatów dla diabetyków, niemniej jednak wyszczególnione wyżej są zwykle stosowane.

Dobierane są indywidualnie przez lekarza, chory na konsultacjach zdaje relacje ze swoich odczuć w trakcie ich zażywania i tym samym kuracja albo może zostać przekształcona, albo stosowana przez dłuższy czas bez zmian. Nie jest też obecnie trudno spotkać nawet w zwykłych supermarketach osobnych działów z żywnością dla cukrzyków, co najistotniejsze, zainteresowanie takimi wyrobami jest też ze strony zdrowych osób. Czasem dobrze jest pokusić się o skosztowanie nowości, szczególnie jeśli dba się o to, co się konsumuje.


Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Czy bycie chorym na cukrzycę to zgorszenie? Pod żadnym pozorem! To, iż jesteśmy zmuszeni przyjmować preparaty dla diabetyków z czasem przenika w przyzwyczajenie, a prawidłowe żywienie, jakie jest wskazane przy tej chorobie, zazwyczaj wychodzi nam w dalszym życiu na dobre. Należałoby o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziemy ze smutkiem odmawiać sobie cukierka.