Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni pozostaje nam jedynie melancholia oraz nuda?

Artykuły

Jesień to aura, która dużej liczbie osób kojarzy się negatywnie. Najgorsi pesymiści sądzą, iż kojarzy się ona z odchodzeniem. Tymczasem jest to aura pogodowa jak każda inna, która następuje cyklicznie oraz ma plusy i minusy.
Jesień kojarzy nam się z chłodem i smutnym stanem, jak depresja jesienna. W rzeczywistości natomiast pogoda w miesiącach wrzesień, październik i listopad jest często dobra. Były już lata z małą ilością opadów oraz spora ilością słońca. Sporo ludzi nie lubi tego okresu, bo myśli, iż trzeba wtedy przebywać w domu i się nudzić. Wcale jednak tak nie musi być. Na świeże powietrze w każdym czasie można wyjść, musimy tylko się dobrze ubrać. Jesienne spacery czy wycieczki rowerowe bywają ogromnie przyjemne.

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Jesień jest kojarzona też z chorobami, lecz temu również można zapobiegać przyzwyczajając do różnych temperatur nasz organizm i zmieniając dietę. Długie jesienne wieczory w mieszkaniu możemy spędzać bardzo przyjemnie (). To właśnie teraz mamy czas na długo odkładaną lekturę, można posłuchać muzyki, obejrzeć film, pograć w gry planszowe czy zająć się rękodziełem. W ten długi jesienny czas możemy sprosić do nas znajomych a przy tym miło spędzić czas przy kubku gorącej czekolady czy winie. Gdy czasu do dyspozycji jest sporo można także coś wspólnie upichcić. Takie wieczory przyjemnie spędza się również w samotności. Można w takich chwilach trochę zwolnić oraz pomyśleć nad swoim życiem, postanowić o czymś na przyszłość.

Niemniej, chociaż jesień da się przeżyć i nie jest to taka zła pora roku, jak niektórzy twierdzą, to faktycznie czasem nie da się wtedy normalnie żyć. Faktycznie jesteśmy wtedy smutni, mamy obniżony nastrój i w ogóle dużo rzeczy nie jest tak, jak być powinno. W takim okresie mamy różne sposoby, jak polepszyć nastrój. Jedną z nich jest terapia -> terapia uzależnień wrocław <- światłem, czyli uleczanie światłem. Działa ono stymulująco i odbudowując na komórki, polepsza układ odpornościowy i przeciwdziała procesom zapalnym.
depresja
Author: 55Laney69
Source: http://www.flickr.com
Powoduje szybsze gojenie ran, odleżyn, pomaga przy objawach trądziku zwyczajnego, relaksuje i czasem koi ból. Do terapii przy tzw. depresji sezonowych wykorzystuje się lampy ze światłem fluorescencyjnym, które emitują światło zbliżone do dziennego (). Podczas 2-3-godzinnej sesji w promieniach takiej lampy można robić wszystko, co nie wymaga od nas większego ruchu oraz konieczności przemieszczania się na duże odległości.