Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czy osoby z wadą narządu wzroku zmuszone są do chodzenia w okularach?

Artykuły

Aktualnie niemalże wszyscy korzystamy z komputerów oraz innych urządzeń, które narażają nasz narząd wzroku na uszkodzenie. Bardzo często tryb pracy obliguje nas do kilkugodzinnego patrzenia się w notebook. Bez negatywnego działania na nasz narząd wzroku nie pozostają również telefony komórkowe i inne tego typu wynalazki.


Jest mnóstwo osób, które ze względu na wadę wzroku zmuszone są nosić okulary, bądź soczewki kontaktowe. Pomimo, że dzisiaj mamy w sklepach duży wybór oprawek, które pasują do każdego typu twarzy oraz soczewki kontaktowe, które modyfikują barwę naszej tęczówki na jaki tylko zechcemy, nie każdy chce oraz może ich używać. Czy prawdopodobne jest funkcjonowanie bez okularów oraz szkieł kontaktowych? Otóż tak. W tym momencie ze wsparciem przychodzi najnowocześniejsza okulistyka. Laserowa korekcja wad wzroku to operacja, którą oferują szpitale okulistyczne. Polega ona na całkowitym usunięciu takich wad wzroku jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm (poczytaj o laserowej korekcji wad wzroku).

patrzenie na tablicę przez okulary
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wad wzroku na nieszczęście wielu osób nie jest przeznaczona dla każdego pacjenta z wadą narządu wzroku. O tym czy konkretna osoba może być zoperowana powinien zdecydować specjalista, ponieważ znaczenie ma ogólny stan zdrowia oraz stopień nasilenia wady. Dla krótkowidzów, którzy nie kwalifikują się do leczenia laserem jest jeszcze jedna metoda. Ortokorekcja to metoda leczenia krótkowzroczności poprzez noszenie specjalnych szkieł kontaktowych. Krótkowzroczność lubi się pogłębiać, ale dzięki zastosowaniu specjalnych szkieł kontaktowych da się ten proces spowolnić, a nawet odwrócić (jak to możliwe?).


Ogólnie mówiąc, krótkowidz posiada nienaturalnie wypukłą rogówkę, a ortokorekcja polega na jej spłaszczeniu. Powyższa metoda jest polecana szczególnie sportowcom, osobom młodziutkim oraz osobom często przebywającym w miejscach o wysokim zapyleniu. Soczewki te stosuje się zazwyczaj na noc.

To jest bardzo ciekawa tematyka i dobrze byłoby ją poznać dokładniej, więc bez zwłoki przeczytaj szczegóły pod adresem, który jest tu.

Skuteczność tej metody leczenia wady narządu wzroku zależna jest od systematyczności jej stosowania oraz podatności rogówki.

Jeżeli rozważamy którąś z metod leczenia wad wzroku, ale nie jesteśmy pewni, czy jest ona przeznaczona dla nas, najpewniej wybrać się do specjalistycznej kliniki, gdzie lekarz okulista oceni, czy dana metoda może zostać u nas zastosowana.