Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czy prowadzenie swojej apteki to korzystny biznes?

Artykuły

W naszym kraju jeszcze kilka lat temu rynek aptekarski zdawał się być taką branżą, której żadne zastoje nie grożą. Warto tutaj zauważyć, iż obecnie wyróżnia nas największy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego mieszkańca, co jest podstawową przyczyną faktu, że nawet apteki z długoletnim doświadczeniem i rzeszą stałych klientów mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Bez dużej przesady można powiedzieć, że dzisiaj prawie na każdej ulicy mieści się jakaś apteka, sytuacji nie polepsza również to, że apteki dysponują niedużymi możliwościami przyciągania klientów (nie mogą już wykorzystywać programów lojalnościowych czy informować o rozmaitych promocjach na leki dostępne bez recepty).

apteka1
Nie można jednak przesądzać szali na niekorzyść osób prowadzących apteki – mimo mniejszych zysków wiele z nich ma się całkiem dobrze (Polacy są jednym z przodujących narodów, jeśli chodzi o ilość wykupowanych farmaceutyków), zaś specjaliści przewidują, że rynek ten dalej będzie dochodowy, jednak przetrwają na nim tylko najmocniejsi zawodnicy. Taka perspektywa sprawia, że bardziej rentownym rozwiązaniem dla tego, kto chce prowadzić aptekę, będzie nie działalność samodzielna, a franczyzowa, w której możemy korzystać ze znanej marki za cenę jakiegoś procenta od obrotu.

Dla osób, które zupełnie nie orientują się w tym, które firmy franczyzowe są najbardziej opłacalne, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie w internecie wyników dla hasła: franczyza apteki – bez wątpienia okaże się po tym, że znane jest nam przynajmniej parę aptek grupa zakupowa aptek wśród tych, które się pojawiły. Nim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą, powinniśmy znać przynajmniej kilka plusów takiego rozwiązania: do najważniejszych z pewnością zalicza się cena leków oraz suplementów (większe sieci mają korzystne rabaty), praca pod znaną marką (co zawsze przyciąga najwięcej klientów) czy możliwość uczestniczeniach w specjalistycznych szkoleniach, które zawsze są dużą korzyścią dla pracowników apteki.Franczyza jest odpowiednim rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją działalność – większość sieci daje atrakcyjne upusty dla istniejących już aptek, które chciałyby zacząć pracować pod znaną marką.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, nie czekaj i zobacz szczegółowe informacje - przeczytasz jeszcze dokładniejsze informacje.