Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czy warto postawić na przydomową oczyszczalnię ścieków? Zobacz, jakie wady i plusy się z tym wiążą

Artykuły

Wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków to rozwiązanie wybierane przez posiadaczy domów jednorodzinnych, które zostały wybudowane na działkach, których nie podłączono do miejskiej kanalizacji. Dzięki budowie takiej oczyszczalni nie musimy budować szamba, a jednocześnie zadbamy o środowisko, w którym żyjemy. Są one bowiem ekologiczne i całkiem bezpieczne.
Dla posiadaczy domów jednorodzinnych, którzy mieszkają w miejscu bez dostępu do miejskiej kanalizacji - nasze linki takie rozwiązanie jest naprawdę korzystne. W przeciwieństwie do szamba przydomowe oczyszczalnie ścieków na etapie użytkowania nie wiążą się tak naprawdę z żadnymi kosztami. Nieczystości, które gromadzone są w szambie muszą być przecież raz na jakiś czas wywiezione. Co jaki czas powinno się je wywozić uzależnione jest od pojemności szamba (http://www.ajpszamba.pl).Kingspan
Budując przydomowe oczyszczalnie ścieków ,nie mamy już takiego obowiązku. Są one czyste, prawo zezwala więc, aby zostały one odprowadzone do gruntu na działce właściciela nieruchomości - dbaj o środowisko . Budowa takiej oczyszczalni to spory wydatek, jednak bardzo szybko się on zwróci. Jej eksploatacja przez dwanaście miesięcy nie będzie kosztowała więcej niż trzysta złotych.

Jeżeli zdecydujemy się na budowę charakteryzującej się małymi rozmiarami przydomowej oczyszczalni ścieków, nie będziemy musieli posiadać zezwolenia na budowę. Przed budową wystarczy jedynie zgłosić plan budowy do starostwa. Budując oczyszczalnię, trzeba jednak znaleźć dla niej miejsce na działce zgodnie z bieżącymi przepisami prawa budowlanego. Trzeba więc odsunąć ją na odległość dwóch metrów od granicy z sąsiadującą z nami działką. Musi ona zostać również odpowiednio odsunięta od ujęcia wody , która przeznaczona jest do picia.


To w zasadzie wszystkie wymogi dotyczące ulokowania przydomowej oczyszczalni ścieków na posiadanej działce. Firmy, które zajmują się sprzedażą oczyszczalni najczęściej proponują usługi kompleksowe. Wybór takiej firmy oznacza, że oczyszczalnia zostanie nie tylko dobrana do potrzeb naszego gospodarstwa, ale będzie również przez tę firmę serwisowana. Jest to dla posiadacza nieruchomości wielkim ułatwieniem. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to z całą pewnością rewelacyjny wybór, który pozwala na całkiem spore oszczędności.