Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czym ekologicznie nawozić ogród?

Artykuły

Coraz więcej ludzi, które są dumnymi posiadaczami przydomowych ogrodów decyduje się na rezygnację ze stosowania nawozów sztucznych. Co jednak można stosować w przydomowych ogrodach zamiast nich? Już od pewnego czasu wśród sympatyków ogrodnictwa prawdziwą furorę sprawia mączka skalna.

zadbany ogród
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Znana mączka skalna będzie lepszym z wielu obecnie naturalnych środków, jakimi można zastępować sztuczne produkty nawozowe. Decydując się na jej zastosowanie w swych ogrodach mamy gwarancję, iż takie rośliny otrzymają niezastąpione im do wzrastania elementy pokarmowe. Stosując mączkę skalną nie tylko dostarczymy roślinom potrzebnych składników pokarmowych, ale dodatkowo sprawimy, iż w ziemi ruszy się rozwój mikroorganizmów, które będą zapobiegały przed grzybowym chorobom roślin - nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć. Pojawia się mimo wszystko pytanie: w którym miejscu możesz zakupić ten nawóz naturalny? Hurtownia kamienia jest z pewnością jednym z miejsc, które prowadzą sprzedaż naturalnego nawozu mącznego. Hurtownia kamienia udostępnia w takim wypadku sprzedaż kamieni naturalnych, z których produkowana jest mączka.skalniak
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Mączka ta będzie nie tylko produktem ekologicznym, lecz również nawozem bardzo tanim. Do tego ma ona niesłychanie szerokie zastosowanie. Można ją stosować nie jedynie do uprawy warzyw, ale również drzewek oraz krzewów z owocami. Wśród produktów mączek skalnych dostępne będą chociażby surowce bazaltowe oraz granitowe. Pierwszy raz Maczka skalna do nawożenia upraw była wykorzystana już w XIX wieku. Później była bardziej zapomniana, wtedy istniała wielka fascynacja bowiem sztucznymi specyfikami nawożącymi - sprawdź tutaj. Obecnie mimo wszystko przeżywa ona prawdziwy renesans. Po odmianę granitową niezwykle chętnie zasięgają ludzie.którzy uprawiają w swoich ogródkach rośliny, które lepiej czują się w kwaśniejszym podłożu. Tego typu roślinę będzie między innymi zyskująca coraz większą popularność żurawina. Możesz ją zastosować również do zasilania lubiących kwaśne podłoże azalii ogrodowych. Z drugiej strony mączka bazaltowa, jaka będzie niezwykle wzbogacona w wapń, dobra jest do wykorzystania w uprawianiu odmian roślin, które preferują mniej kwaśną ziemię. Obydwie substancje będą niezwykle tanim oraz ekologicznym sposobem nawożenia roślin.