Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czym jest układ load balancer na czym polega ta dzisiejsza technika?

Artykuły

Load balancer, to inaczej równoważenie obciążenia, czyli adres IP w sieci, jaki rozdziela ruch między adresami pojedynczych usług. Tak więc mówiąc zwięźle, load balancer zezwala rozwiać obciążenie między parę rozmaitych pecetów, dysków, połączeń sieciowych albo innych zasobów. Równoważenie obciążenia zezwala na wyższą, optymalną i pewną pracę na N-aplikacjach, które mieszczą się na bliźniaczych M-serwerach.

Serwerownia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Działa to na powiększenie niezawodności, wskutek tego load balancer to technika, jaka jest teraz coraz częściej i coraz chętniej używana na okazałą skalę.

Ten tekst jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na kolejne posty? Zatem nie ociągaj się i kliknij po więcej (https://www.gmsystem.pl/simcenter-3d-nx-cae/) w ten link.

Użycie równoważenia obciążenia jest obecnie niezmiernie ogromne, między innymi load balancer ma użycie wówczas, gdy zapewniamy obsługę poszczególnej usługi przez multum różnych serwerów - zobacz co to jest load balancer.

Systemy obciążenia są też wykorzystywane na sporych sieciach IRC, modnych stronach WEB, serwerach DNS, NNTP oraz wielu innych. Dodatkowo load balancer idealnie sprawdza się też w obsłudze baz danych. To ledwo parę zastosowań tego współczesnego, pożytecznego systemu, chociaż jest on wykorzystywany jeszcze w wielu innych dyscyplinach.

Istnieje parę opcjonalnych procedur równoważenia obciążenia, takich jak na przykład round robin DNS bądź delegowanie DNS. Ta pierwsza metoda polega na scaleniu wielu adresów internetowych z jedną, rzeczową domeną internetową. Technika ta zapewnia możliwość dostępu do wielu rozlicznych serwerów.

Druga strategia, to znaczy delegowanie DNS, to znacznie bardziej efektywna technika równoważenia obciążenia, która polega na delegowaniu konkretnej strony internetowej jako subdomeny, jaka jest obsługiwana poprzez te same serwisy, które zajmują się obsługiwaniem samej witryny internetowej. Zdołamy wyróżnić jeszcze kilka innych procedur równoważenia obciążenia, przykładowo Request Counting. Mamy więc współcześnie nietrudny dostęp do różnorodnych funkcjonalnych rozwiązań technologicznych.