Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czym najkorzystniej ocieplać poddasze? Co istnieje w tej sprawie do wyboru? Na co zwrócić baczną uwagę?

Artykuły

Od wielu lat, najbardziej znana do izolacji termicznej dachu jest wełna mineralna. Jednak tego typu proporcja się zmienia, bo coraz częściej zadają pytania o piankę poliuretanową którą nanosi się natryskowo. Aby móc spełnić swoje marzenie i zamieszkać pod stromym dachem, powinniśmy na początek docieplić jego połacie. Najbardziej odpowiedni jest materiał, jaki nie będzie jedynie chronił tylko przed zbytnio wielką utratą ciepła, ale także będzie niepalny, dźwiękochłonny a także wytrzymały i szczelnie wypełni przestrzeń.

budowa
Source: pixabay
Do plusów możemy też zaliczyć to, że jest bardzo prosty w montażu i właściwie lekki. Tego rodzaju warunki na pewno spełnia wełna mineralna, jaka jest używana bardzo często. Zna ją bardzo dużo osób jakie budują dom. Jednocześnie coraz bardziej częste jest ocieplanie pianką poliuretanową. () Ta metoda jest coraz bardziej oraz częściej rekomendowana do termicznej izolacji dachów. Do dostania jest pod postacią twardych płyt, jakie są przeznaczone do ocieplania połaci od zewnątrz (tzw. izolacja nakrokwiowa), ale i jako piana nakładana natryskowo od środka. Szczególnie ten drugi sposób jest bardzo popularny, nieustannie zwraca też uwagę inwestorów. Nas zwłaszcza interesuje ten drugi sposób - ocieplanie pianką poliuretanową to bowiem patent przyszłościowy i bardziej niezawodny.

Chcesz przeczytać coś równie interesującego? Super, ta strona (artimbo.pl/wiaty-garazowe,g53.html) na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż znajdziesz tam dużo podobnych informacji.

(Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową) Szczególnie interesująca jest błyskawiczna instalacja, co znaczy, że już dwie osoby mogą zrobić około dwustu pięćdziesięciu metrów kwadratowych izolacji dziennie. Metoda natrysku natomiast powoduje, że właściwie nie pojawiają się ograniczenia instalacyjne. Co ciekawe, dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi, taka izolacja wypełnia każdą lukę oraz zakamarki oferując najwyższej próby szczelność, a jednocześnie maksymalną efektywność izolacji.Pianka nie wywołuje uczulenia u ludzi i zwierząt, nie pyli. Poliuretan jest substancją całkowicie obojętną chemicznie, a także jest nietoksyczny i bezwonny. Materiał takiego typu jest bardzo skutecznie stosowany w przemyśle spożywczym a jednocześnie może mieć bezpośredni kontakt z jedzeniem. Pianka nie stapia się, choć w internecie można znaleźć fałszywe informacje na temat jej rzekomej wysokiej palności. Pianka jest termoutwardzalna, znaczy to, że pod wpływem wyższej temperatury nie wraca do swojej pierwotnej formy, którą jest stan ciekły.