Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Czyszczenie fasad: metody na różne poplamienia

Artykuły

Fasada nie wymaga dorocznego dokładnego czyszczenia. Wystarczy ją porządnie wyczyścić raz na parę lat. Sposoby mycia ścian trzeba dobrać do rodzaju pobrudzeń. To, jak często będzie potrzebne czyszczenie fasad, w znacznej mierze zależne będzie od umiejscowienia budynku.

mycie elewacji domu rodzinnnego
Author: Wienerberger
Source: http://www.wienerberger.pl
Kiedy nieopodal jest las (w którym zwykle jest większa wilgotność) czy ruchliwa ulica, może stać się to wymagane całkiem szybko. Z całą pewnością przyspieszy to także struktura materiału użytego do wykończenia elewacji, to od niej zależy, w jak dużym stopniu zanieczyszczenia będą się osadzać a także wnikać (wraz z wodą) w pory surowca. Im gładsze, tym mniej będą podatne na brud.

Nim zdecydujemy się na wybór sposobu mycia fasad, musimy określić typ pobrudzeń.

Ten link do wpisu zadziwi Cię niebywale pozytywnie. Znajdziesz tam masę szczegółowych wiadomości. Więc nie czekaj i klikaj!

Innych zabiegów bowiem nastręcza zwyczajny kurz, innych likwidacja zielonego nalotu z glonów, a zupełnie innych jasne kropki na klinkierze. W razie wątpliwości ocenę lepiej zostawić fachowcom - .Zazwyczaj elewacje pokryte są cienkowarstwowym tynkiem. Zależnie od jego struktury (na przykład kornik), w odmienny sposób osadza się na nich pył bądź sadza. Do przywrócenia tynkom pierwotnego wyglądu wystarczy najczęściej mycie wodą.

czyszczenie elewacji z cegły
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock
Intensywne polerowanie ściany szczotką może powodować uszkodzenie jej nawierzchni. Woda usuwa zanieczyszczenia jak też.

Wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w treści znajdujący się w tamtym miejscu artykuł. Są w nim dodatkowe materiały. One również podnoszą taką kwestię.

Działanie gorącej wody jest w wyższym stopniu efektywne oraz o wiele skraca czas mycia elewacji. Umożliwia też łatwiej usunąć tłuste pobrudzenia. Nadmiernie gorąca woda może jednak doprowadzić do gwałtownych deformacji warstwy elewacyjnej, a w konsekwencji do powstania rys. Zanim rozpoczniemy roboty, powinniśmy w mało widocznym miejscu sprawdzić, jak tynk reaguje na mycie.

Najlepszy wynik zdołamy osiągnąć przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej. Małe zabrudzenia da się sprawnie zlikwidować myjką przeznaczoną do użytku domowego. Wymaga to jednak czasu i cierpliwości oraz regularności (co 2-3 lata) wykonywania takich zabiegów. Przy wieloletnich poplamieniach mycie fasady odpowiedniej powierzyć firmie specjalizującej się w tego rodzaju robotach. Używają one specjalistycznych myjek, których ciśnienie i wydajność są o wiele lepsze, zaś wybór dysz oraz końcówek większy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: czyszczenie elewacji Warszawa, aby uzyskać mnóstwo ogłoszeń.
Tags: