Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Diagnostyka wpływania na otoczenie rozmaitego przedsięwzięcia ma wielkie znaczenie dla chronienia środowiska

Artykuły

Weryfikacja wpływania na środowisko jest ważnym instrumentem ustawowym dotyczącym chronienia środowiska. Zarządzenie to pozostało przekazane przez Radę Ministrów, zaś dotyczy rozmaitych przedsięwzięć, dla których wymagana jest diagnoza wpływania na otoczenie oraz wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.


Dotyczy takich inwestycji jak obiekty zakładowe, infrastrukturalne, wielkie obiekty mieszkalne, usługowe czy też komercyjne, a również autostrady, linie kolejowe, napowietrzne linie elektroenergetyczne, instalacje do przesyłu ropy naftowej, produktów naftowych, materiałów chemicznych bądź gazu, sztuczne zbiorniki wodne, też dla inwestycji prowadzonych na obszarach zamkniętych i inwestycji polegających na zmianie lasu prywatnego czy też przynależącego do Skarbu Kraju na użytek rolniczy. Przed zapoczątkowaniem inwestycji oraz złożeniem wniosku o wszelkie pozwolenia na rozpoczęcie budowy przeprowadzana jest ocena oddziaływania inwestycji na środowisko.

pozwolenia budowlane
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Diagnoza ta jest częścią postępowania w sprawie ogłoszenia orzeczeń środowiskowych, a przeprowadza to organ stosowny do wydania tej decyzji, to znaczy Lokalny Zwierzchnik Chronienia Środowiska albo starosta czy też prezes Lokalnej Centrali Lasów Państwowych oraz wójt, burmistrz czy prezydent władz miasta. Obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko ogłasza właściwy organ do ogłoszenia orzeczeń środowiskowych. Zabezpieczenie środowiska posiada duże znaczenie w gospodarce Polski, ponieważ ma ogromny wpływ na aktywność, zdrowie oraz życie człowieka, zwierzaków oraz przyrody.


Czyste powietrze, urodzajna gleba i czysta woda to podłoże, które trzeba ochraniać. Natomiast skażenie środowiska obejmuje duże niebezpieczeństwo na zdrowie czy życie i stwarza ogromną degradacje na stan gleby oraz wody. Zatem ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko posiada szerokie znaczenie dla środowiska, w którym ma zaistnieć inwestycja.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (www.kancelariaskonieczny.pl/) to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku - gdy klikniesz ten link, przeczytasz inne użyteczne materiały.

Niemniej każdy z nas może zadbać i chronić środowisko, w jakim przebywa.