Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto zrobić dodatkowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej?

Artykuły

W młodości i w dorosłym życiu często uczestniczymy w warsztatach BHP i szkoleniach zawodowych, czasami także w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Lecz czy gdyby spotkała nas sytuacja, w której musielibyśmy drugiemu człowiekowi w taki sposób pomóc, czy zdobylibyśmy się na odwagę, aby sprawdzić zdobytą wiedzę?
akcja ratunkowa
Author: ER24 EMS (Pty) Ltd.
Source: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że różne nagłe wydarzenia przydarzają się każdego dnia. Zwykle mamy wrażenie dzieją się gdzieś daleko od nas – słyszymy o nich w telewizji, czytamy w gazetach albo w internecie. Ale możemy myśleć, iż to nas nie dotyczy. Ale czy mamy świadomość tego, że i my możemy ulec wypadkowi i że w nagłym przypadku pomóc może nam ktoś z bliskich lub ktoś całkiem obcy choćby na ulicy czy na stacji benzynowej? I na odwrót – możliwe, że i nam przydarzy się, że będziemy mogli użyć praktycznej wiedzy z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. () Przede wszystkim warto edukować już tych najmłodszych, aby w razie konieczności wykazali się inicjatywą i odwagą, by w jednej chwili pomóc a potem zadzwonić po pomoc a nie wystraszyć się i spanikować.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło szkocka a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Dlatego też trzeba zadbać o to, żeby każdy potrafił prawidłowo zadziałać w groźnych sytuacjach. Ważne jest, żeby pociechy umiały przeprowadzić podstawową pomoc oraz by umiały wybrać numer alarmowy, wyrecytować swój adres domowy, aby umiały podyktować swój telefon i wiedziały, czy rodzice cierpią na określone dolegliwości i które zachowania uchodzą za nietypowe.defibrylator
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
W przypadku dorosłych dobrze byłoby gdyby w zakładzie pracy cyklicznie przeprowadzano zajęcia z przeprowadzania pierwszej pomocy, żeby wypracować i utrwalić pewne sposoby działania (na przykład resuscytacja i posługiwanie się urządzeniem takim jak defibrylator AED) ( na dowiesz się na ). Ponieważ stwierdzono, że szybkie zastosowanie defibrylatora zwiększa szansę na przeżycie, jeżeli pracujemy w wysokim budynku, koniecznie trzeba wiedzieć, gdzie można znaleźć defibrylator AED.

Jeśli szkolenie z przeprowadzania pierwszej pomocy nie było przeprowadzone, a chcielibyśmy mieć z tego zakresu umiejętności praktyczne, możemy pójść do centrum kryzysowego czy na posterunek straży miejskiej w danym mieście i poprosić o pokazanie podstaw.