Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Dobór najwłaściwszego sposobu złożenia ciała w grobie bywa ważniejszy od urządzenia stypy

Artykuły

Ostatnie pożegnanie bliskiej osoby bywa naprawdę przykrą chwilą dla całej, tej bliższej oraz dalekiej, rodziny. Jeśli zmarły nie określił ani w testamencie, ani w przedśmiertnych rozmowach swojej ostatniej woli dotyczącej pochówku, to wtedy członkowie familii zastanawiają się, czy urządzić wielowiekowy pogrzeb, czy zwłoki poddać spaleniu - ten zabieg znany jest pod nazwą: kremacja.

Pełny zakres usług powiązanych z pochówkiem zaproponować może zakład pogrzebowy w ogromnym mieście, jakim z pewnością jest Wrocław, Przy okazji taki zakład zajmie się również załatwieniem kwestii formalnych powiązanych z pochówkiem. Nawet jeżeli denat okaże się wisielcem i sprawy związane z dokumentacją nieco się skomplikują, to i tak każdy może liczyć na zrozumienie i dłoń wysuniętą na ratunek. Rozpatrzmy zatem wady i zalety dwóch wymienionych wyżej rodzajów złożenia zwłok. Zobacz również: http://memento-wroc.pl/kremacja-zwlok.html
Pogrzeb z dębową, czarną trumną, wieńcami żywych kwiatów i złożeniem ciała w grobie zakończonym alabastrowym pomnikiem, jest mocno upowszechniony w polskiej tradycji. Urządzanie pogrzebu w inny sposób może narazić familię na krytykę, oburzenie, a nawet obmowę ze strony uczestników tej niewesołej ceremonii. Jeśli Wrocław jest miejscem, gdzie każdemu jest po drodze, to właśnie tam zostanie wytypowany odpowiedni cmentarz.
Zakład pogrzebowy
Author: Mitch Barrie
Source: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie może jednak powodować konsekwencje w postaci przymusu obmyślenia sposobu, w jaki ma się odbyć transport zwłok. A to z kolei jest związane z dodatkowym wydatkiem, który będzie tym pokaźniejszy, im dłuższa będzie droga transportu fachowo zabezpieczonej trumny. Z kolei kremacja polega na spalenia ciała osoby zmarłej i zamieszczeniu prochów w małej, ozdobnej urnie. Nie trzeba wtedy angażować dodatkowych pracowników zakładu pogrzebowego do przenoszenia trumny, a transport zwłok odbywa się tylko i wyłącznie w jednym kierunku: z mieszkania lub polikliniki do pomieszczenia kremacyjnego. Jak już wspomniano, taki rodzaj ceremonii pogrzebowej bez wątpienia sprawi, że skostniałe środowisko rodzinne aż zagrzmi od domysłów. Autor: http://memento-wroc.pl/

Na zakończenie jeszcze jedna uwaga: śmierć w XXI wieku pozostaje zagadnieniem tabu. Na co dzień nie używa się słów zakład pogrzebowy czy kremacja. Wydaje się, że nowocześni ludzie, nieoswojeni z tematyką śmierci, gorzej radzą sobie z kresem życia, kalectwem i starością niż ich antenaci z czasów średniowiecznych, kiedy przez kontynent europejski, oprócz barbarzyńskich wojsk, przetaczały się co rusz epidemie czarnej śmierci.