Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Dobra Dieta i regularny ruch: odkryj pewne sposoby na zadbane ciało i doskonałe zdrowie.

Artykuły

Niejednokrotnie kiedy ktoś zapyta nas, czy marzymy o tym aby być zdrowi i piękni, odpowiadamy: „jasne, że tak!”. Jednak gdy zostanie zadane drugie pytanie: co robimy, by takimi się stać – wielokrotnie zalega nieprzenikniona cisza...

sport to zdrowie
Author: Leo-setä
Source: http://www.flickr.com
Co powinieneś zrobić, aby mieć perfekcyjne ciało i doskonałe zdrowie?

Twierdzi się, że każdy jest tym, co je. Dużo prawdy zawiera w sobie to spostrzeżenie.Pożywienie, które ciągle przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu mocy albo wręcz przeciwnie: przyczyniać się do rozwoju stanów chorobowych i niszczyć nasz organizm.Co niszczy, a co umacnia nasze zdrowie?

Odpowiednio dobrana dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że musimy dostarczać naszemu organizmowi dużo jarzyn i owoców.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajduje się tu wiele cennych wskazówek, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Z roślin warzywnych niezmiernie wartościowe dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł oraz roszponka. Fantastycznie odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na intensyfikację stanów zapalnych, powstanie komórek rakowych, alarmujących zmian skórnych, unikamy również kłopotów związanych z otyłością. Wśród odkwaszających owoców króluje cytryna. Aby zachować młody wygląd i ocalić zdrowie należy każdego ranka wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę skutkuje!

A co powinniśmy usunąć z naszego jadłospisu?

Pierwszy na liście zabójców dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasz organizm, przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, rozwoju patologicznych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy czy chronicznego zmęczenia. Do produktów mocno zakwaszających przynależą także: biała mąka, biały ryż, żółty ser oraz kawa. Aby zachować dobre zdrowie - test wodorowy warszawa musimy unikać tych produktów lub znacznie ograniczyć ich przyjmowanie. Więcej szczegółów sprawdzisz tutaj: Uczymy się robić przysiady prawidłowo!.

Ruch to zdrowie!

dieta i sport
Author: iStock
Source: iStock
Jednak odpowiednia dieta to nie wszystko. Tak samo ważny jest regularny ruch. By nasze ciało było przez długi czas młode oraz atrakcyjne musimy wstać z kanapy, zgasić telewizor i zacząć systematycznie ćwiczyć. Na naszą wydolność wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, pływanie a także zwykłe przysiady, robione tuż po wstaniu. Jeśli sami nie jesteśmy mocno zdeterminowani, by codziennie praktykować wybraną aktywność fizyczną – spotkajmy się ze znajomymi na wspólne bieganie, grę w siatkę czy piłkę nożną. Pamiętajmy, że to, czy będziemy mieć doskonałe zdrowie i zadbane ciało jest uzależnione tylko od naszej woli!