Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Ekran led - przełomem w przekazie obrazu. Technologiczne rozwiązania w ekranach stosowanych w mediach

Artykuły

Już od paru lat można spotkać ogromne ekrany, które w większych miastach wyświetlają reklamy lub wiadomości rozmaitego typu. Na koncertach czy innych imprezach zauważalne są ekrany, jakie zapewniają podziwianie występów. To wszystko zawdzięczamy specjalnym ekranom, jakie stworzyły nową jakość obrazu. Mowa tu o ekranie led. Ich schemat działania opiera się na nieskomplikowanej zasadzie. Ekran led 55 zawiera trzy diody elektroluminescencyjne o trzech barwach. Połączenie tych kolorów tworzy sposobność kombinacji milionów odcieni.

ekran z technologią LED
Author: Alex Liivet
Source: http://www.flickr.com
Dostępne są dwa rodzaje ekranów led, które posiadają odpowiednią ilość diod. Pierwszy rodzaj to ekrany przewlekane charakteryzujące się odpowiednią ilością diod, które posiadają swoje odrębne diody. Zapewnia to uzyskanie niezwykłej jasności oraz kontrastu, zwłaszcza w ekranach zewnętrznych, jak więcej szczegółów. Wspomniane urządzenie jest montowane w nieprzenikalnej obudowie, co zabezpiecza je przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, więc bez trudu można je użytkować nawet podczas deszczu. Drugi typ ekranu to SM. Montowany jest powierzchniowo, czyli zupełnie odmiennie niż w pierwszym opisywanym przypadku.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj - ta witryna hurtownia kamienia bydgoszcz także na pewno przypadnie Ci do gustu.

Cechą charakterystyczną jest konstrukcja diod na powierzchni specjalnych płyt. Współcześnie technologia idzie tak szybko do przodu, iż pojawiają się wyświetlacze SM używane w aplikacjach zewnętrznych.przykładowy ekran led
Author: Gary Howden
Source: http://www.flickr.com
Ważna jest rozdzielczość, czyli wyróżnik, jaki jest główną cechą ekranu led. Dlaczego? Otóż rozdzielczość wpływa na to, że można z dużych odległości dostrzec co prezentowane jest na wyświetlaczach ledo-wych. Ta zasada jest świetnie widoczna na przykład na imprezach, gdzie widzowie mogą bez problemu oglądać występy będąc w końcowych rzędach sali. Firmy wykorzystują regułę, jaka pozwala na obserwowanie przeróżnych obrazów w doskonałej jakości (kliknij po więcej). Chodzi tu o prezentowanie obrazów opierających się na prostej regule: im więcej jest pikseli tym jakość obrazu jest lepsza. Taka zasada jest wykorzystywana w tabletach czy smartfonach, gdzie przy małym wyświetlaczu można bez kłopotu odczytać SMS-y.

Ekrany led to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane w reklamie, kiedy przekaz obrazu jest dedykowany na skalę masową. Takie ekrany to telebimy, a ich jakość oraz łatwość montażu powodują, że zyskały wielu zwolenników.