Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Gdy konieczna jest pomoc prawnika

Artykuły

Z jakiej przyczyny warto polecić radcy prawnemu prowadzenie procesu w sądzie?

Nie każdy proces nastręcza udziału adwokata w charakterze pełnomocnika. Jest parę postępowań, które to z uwagi na nieskomplikowany charakter, nie nastręczają jego udziału. Należy do nich na pewno sprawa o potwierdzenie zyskania spadku.


Radca prawny
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie od tej reguły bywają odstępstwa. Radca prawny jest niezbędny w postępowaniach cywilnych, w sprawach pracowniczych, a przede wszystkim w gospodarczych. Wsparcie radcy prawnego w sprawach polega na zastępowaniu reprezentowanej przez prawnika strony postępowania i wykonywaniu za nią działań powiązanych ze sporządzaniem wszelkiej korespondencji procesowej (apelacji, zażaleń bądź innych pism) i co najważniejsze, radca prawny bierze udział w rozprawie, zadaje pytania biegłym.

Tutaj na uwagę zasługuje także fakt, iż poczynając od 5 maja 2012 roku zmieniły się przepisy prawa cywilnego nakładając na uczestników postępowania nowe, bardziej rygorystyczne obowiązki, do których należy prezentacja w pozwie czy odpowiedzi na na niego każdych twierdzeń i wniosków dowodowych, pod rygorem odrzucenia spóźnionych twierdzeń i dowodów, chyba iż uczestnik uprawdopodobni, iż nie zameldował ich w pozwie czy innym piśmie przygotowawczym bez swej winy lub że uwzględnienie spóźnionych twierdzeń a także dowodów nie wywoła zwłoki w rozpoznaniu przedmiotu sprawy czy że występują inne szczególne okoliczności. Należy również uwydatnić, że z uwagi na zaistniałe przemiany uczestnictwo adwokata w toku pierwszej instancji będzie bardzo ważne właśnie z uwagi na potrzebę przeprowadzenia w sposób pełny postępowania dowodowego. Gdy mamy ograniczone możliwości ekonomiczne to zawsze zalecane jest zaangażowanie radcy prawnego do udziału w procesie przed sądem pierwszej instancji, z kolei w drugiej instancji ograniczenie jego uczestnictwa do napisania apelacji albo kontrakcji na nią.Musimy też podkreślić, iż koszty uczestnictwa prawnika w procesie będą - co do zasady - zwracane przez stronę przegrywającą na podstawie stosownego orzeczenia.

Chciałbyś przeczytać pokrewne publikacje na omawiany temat? Ta ważna witryna (https://www.leaderlogistics.pl/uslugi-specjalne/) publikuje dokładnie to, czego szukasz.

Gdy szukamy prawnika na Dolnym Śląsku sugeruję wystukać w wyszukiwarkę sformułowanie: porady prawne Wrocław.